Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti

Dobrý,
o zrušení sa toho tu popísalo dosť, ale mám otázočku:
skončila živnosť k 31.1.2005. Bankový výpis prišiel ešte 30.6.2005, lebo som mala výdavky súvisiace s tou živnosťou.
Výkazy dám k 31.1.05 a daňové bude základ k 31.1.05 a ostatné vyriešim cez daňové v + a - položkách.
Ale čo s hotovosťou? je to dosť vysoká suma? Môžete mi prosím poradiť.
vďaka
a konečný stav bankového účtu?
Usporiadat
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Prosím o radu v prípade SZČO, ktorý zrušil živnosť počas roka 2009. Viem, že cez uzávierkové úpravy vysporiadam všetky pohľadávky a záväzky. Má však aj dve nevymožiteľné. V PU je jasné, že si môže vytvoriť opravnú položku, ale ako postupovať v JU keď tieto pohľadávky neboli zatiaľ v zisku. Upravím ich tak ako všetky ostatné a vytvorím k nim opravnú položku, alebo pomocou ID odpíšem na základe rozhodnutia súdu?
Všetkým ochotným pomôcť vopred ďakujem.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

cathyc Pozri príspevok
Prosím o radu v prípade SZČO, ktorý zrušil živnosť počas roka 2009. Viem, že cez uzávierkové úpravy vysporiadam všetky pohľadávky a záväzky. Má však aj dve nevymožiteľné. V PU je jasné, že si môže vytvoriť opravnú položku, ale ako postupovať v JU keď tieto pohľadávky neboli zatiaľ v zisku. Upravím ich tak ako všetky ostatné a vytvorím k nim opravnú položku, alebo pomocou ID odpíšem na základe rozhodnutia súdu?
Všetkým ochotným pomôcť vopred ďakujem.
Skúsim si teda odpovedať na otázku sama. Podľa § 17 ods. 8 písm.a, je zrejmé, že takáto pohľadávka sa nepripočíta k základu dane pri ukončení podnikania ak sú splnené podmienky podľa § 19 ods.2 písm. h bod 1-5.
0 0
schlamastick schlamastick

schlamastick je offline (nepripojený) schlamastick

Ahojte, súrne by som potreboval pomôcť.. od 1.10.2010 mám založenú živnosť, ktorú som doteraz ani nezačal vykonávať.. som študent, takže odvody do ZP sa ma netýkali, čo sa zmenilo od 1.1. a ja som to žiaľ zistil až vďaka upomienke od ZP, ktorá prišla v piatok :/ viem, moja chyba.. chystám sa zajtra zrušiť živnosť a v niektorých veciach nemám jasno, resp. potrebujem usitiť:

- nemal som príjmy tzn. nemám povinnosť podať daňové priznanie ?
(k tomu podotázka: náklady na ZP sa musia zahrnúť do účtovníctva ? toto v podstate budem riešiť až o rok, ale ak by som to nemusel preniesť do účtovníctva, ktoré de facto nemám, tak by som opäť nemusel podávať daňové priznanie)

- do SP som vznik živnosti neoznamoval, takže nemusím ohlásiť ani zánik ?

- hovorí sa o zmenách v odvodoch študentov - vrátenie do pôvodného stavu a hovorí sa aj o tom, že tisíce študnetov to pochopili tak, že platiť nemusia.. myslíte, že by stálo za to, nezaplatiť a dúfať v nejaký "generálny pardon" ? nepochopte ma zle, spravil som chybu, za ktorú sa chystám zajtra doslova zaplatiť.. ale skutočne by ma naštvalo, ak by som to zaplatil a nakoniec by to skončilo odpustením dlhu pre ostatných.. 100 € je predsalen dosť

Ďakujem za každú radu !
0 0
schlamastick schlamastick

schlamastick je offline (nepripojený) schlamastick

posúvam, s tým že so ZP už nejdem špekulovať.. čo sa týka DP a SP ? Ďakujem
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
schlamastick Pozri príspevok
Ahojte, súrne by som potreboval pomôcť.. od 1.10.2010 mám založenú živnosť, ktorú som doteraz ani nezačal vykonávať.. som študent, takže odvody do ZP sa ma netýkali, čo sa zmenilo od 1.1. a ja som to žiaľ zistil až vďaka upomienke od ZP, ktorá prišla v piatok :/ viem, moja chyba.. chystám sa zajtra zrušiť živnosť a v niektorých veciach nemám jasno, resp. potrebujem usitiť:

- nemal som príjmy tzn. nemám povinnosť podať daňové priznanie ?
súhlas
(k tomu podotázka: náklady na ZP sa musia zahrnúť do účtovníctva ? toto v podstate budem riešiť až o rok, ale ak by som to nemusel preniesť do účtovníctva, ktoré de facto nemám, tak by som opäť nemusel podávať daňové priznanie)

- do SP som vznik živnosti neoznamoval, takže nemusím ohlásiť ani zánik ?
súhlas

- hovorí sa o zmenách v odvodoch študentov - vrátenie do pôvodného stavu a hovorí sa aj o tom, že tisíce študnetov to pochopili tak, že platiť nemusia.. myslíte, že by stálo za to, nezaplatiť a dúfať v nejaký "generálny pardon" ? nepochopte ma zle, spravil som chybu, za ktorú sa chystám zajtra doslova zaplatiť.. ale skutočne by ma naštvalo, ak by som to zaplatil a nakoniec by to skončilo odpustením dlhu pre ostatných.. 100 € je predsalen dosť
Ďakujem za každú radu !

ZP nedávali generálny pardón, len SP, ale to už tiež skončilo.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať