Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti

Dobrý,
o zrušení sa toho tu popísalo dosť, ale mám otázočku:
skončila živnosť k 31.1.2005. Bankový výpis prišiel ešte 30.6.2005, lebo som mala výdavky súvisiace s tou živnosťou.
Výkazy dám k 31.1.05 a daňové bude základ k 31.1.05 a ostatné vyriešim cez daňové v + a - položkách.
Ale čo s hotovosťou? je to dosť vysoká suma? Môžete mi prosím poradiť.
vďaka
a konečný stav bankového účtu?
Usporiadat
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
a posledná otázočka mám fakt.telef. a nviem sa rozhodnút. dát.vyst.3.11. a dát.dodania 31.10. Tú dám normálne do účtka,alebo do uzávierky?
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
zaeviduješ ju do knihy závazkov k 31.10. a budeš ju evidovať ako neuhradenú. Pripoč.ju k ostatným závazkom a v DP upravíš ponížiš základ dane.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Prosím ešte posledná otázka, vlastne výkaz o majetku a záväzkoch bode k 31.10? lebo vtedy zanikla firma.a nie k 31.12.!
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Výkaz o príjmoch a výdavkoch ako aj výkaz o majetku bude k 31.10.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Ďakujem, lebo až dnes to chcem dotiahnuť do konca a tak sa s tým trápim.. Napočitujem neuhradené záväzky.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Trápi ma ten bežný účet.
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
Prosím ešte k tejto téme, tak som sa minule k tomu dostala, mám to zhruba hotové ale : vychádza mi strata keď som uzavrela účt. k ukončeniu podnikania k 31.10.06, už mám napočítané aj +,aj - čo budú v DP v riadku par.17. Ale chcela som sa spýtať musím to tam uvádzať? veď budem tým len zvyšovať stratu? Z účt.hladiska to tam patí je to tak správne, aby to bol verny obraz uzávierky.. ale?
0 0
ipomoni ipomoni

ipomoni je offline (nepripojený) ipomoni

Ja sa chcem pripojit a opýtať sa - neviem čo znamená skratka ID. ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
ipomoni
Ja sa chcem pripojit a opýtať sa - neviem čo znamená skratka ID. ďakujem
A v akej súvislosti?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

ipomoni
Ja sa chcem pripojit a opýtať sa - neviem čo znamená skratka ID. ďakujem
Interný doklad
0 0
marcik marcik

marcik je offline (nepripojený) marcik

stale v práci
ipomoni
Ja sa chcem pripojit a opýtať sa - neviem čo znamená skratka ID. ďakujem
Interný Doklad
0 0
GERTA GERTA

GERTA je offline (nepripojený) GERTA

Dobrý deň.Pripájam sa tiež k tejto téme s prosbou o pomoc.
Riešim prvý krát ukončenie živnosti 31.03.2006.
Viem, že r.40 DP neuhradené pohľadávky
r.41 DP -neuhradené záväzky
poplatky,úroky na BU po 31.03.06 cez ID-uzávier.operácie v peň.denníku

Ale nemám jasno a veľmi by som chcela mať raz a navždy
Daň z MV-vrátenie alikv.časti za 04-12/2006
Vrátenie poistného za 04-12/2006
Vrátenie daň.bonusu za 03/2006
Platby prišli na BU v 04/2006
budem tieto prípady účtovať dátumom 31.03.06 cez ID -uzávierkové operácie v peň.denníku ?

Nedoplatok z roč zúčtovania do ZP uhradený 30.09.2006 / záväzok r.41 DP
Došlý daň.doklad SLOV.ROZHLAS vystavený 20.04.2006 zaevidovať do knihy záväzkov dátumom 31.03.2006 / záväzok r. 41 DP ?
0 0
magdalena16 magdalena16

magdalena16 je offline (nepripojený) magdalena16

Ahojte, vie mi niekto poradit ako uctovat banku ked zivnost bola zrusena k 06.2006 a bankovy ucet nie je zruseny? A potom vykazy len k 05.20006 a zostatok v banke ?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Na výkazoch má byť stav nulový nakoľko sa jedná o ukončenie živnosti. Stav na účte by spm ku dňu ukončenia živnosti preučtovala interným dokladom na osobnú spotrebu.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
magdalena16 Pozri príspevok
Ahojte, vie mi niekto poradit ako uctovat banku ked zivnost bola zrusena k 06.2006 a bankovy ucet nie je zruseny? A potom vykazy len k 05.20006 a zostatok v banke ?
Pohyby na banke ako sú poplatky, úroky /kreditné, debetné/ účtuješ len ku dňu zrušenia živnosti. Výkazy podáš za obodbie od 01 do 06/2006. Ak v peňažnom denníku máš zostatok na B.Ú, tak tento zostatok naúčtuj cez uzavier.operáciu ako osob.spotreba, aby si ho mala nulový vo výkaze, ako aj ostatné položky.
0 0
mango11 mango11

mango11 je offline (nepripojený) mango11

renča1 Pozri príspevok
Pohyby na banke ako sú poplatky, úroky /kreditné, debetné/ účtuješ len ku dňu zrušenia živnosti. Výkazy podáš za obodbie od 01 do 06/2006. Ak v peňažnom denníku máš zostatok na B.Ú, tak tento zostatok naúčtuj cez uzavier.operáciu ako osob.spotreba, aby si ho mala nulový vo výkaze, ako aj ostatné položky.
A co s bankovym uctom, ak som v roku 2006 presla na vydavky % z prijmov a za rok 2005 podavam DDP, lebo upravujem ZD o neuhradenu pohladavku? Zivnost tiez zrusena ku dnu 7.8.2006. Tak isto ZD upravujem aj pri spôsobe tzv."pausalu" , kde v DP pripocitam k ZD pohladavku, ktora bola uhradena v 01/07 a od zakladu dane odpocitam neuhradene zavazky.Kedze k pausalu sa vykazy nerobia, tak s bankovym uctom a pokladnou sa asi nic nerobi, aj ked z roku 2005 boli zostatky vo vykazoch.
Prosim poradite? Dakujem.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
mango11 Pozri príspevok
A co s bankovym uctom, ak som v roku 2006 presla na vydavky % z prijmov a za rok 2005 podavam DDP, lebo upravujem ZD o neuhradenu pohladavku?
Z ban.účtom nerobíš nič.

mango
Zivnost tiez zrusena ku dnu 7.8.2006. Tak isto ZD upravujem aj pri spôsobe tzv."pausalu" , kde v DP pripocitam k ZD pohladavku, ktora bola uhradena v 01/07 a od zakladu dane odpocitam neuhradene zavazky.
Pohľadávka ktorá bola zaplatená až v 1/07 upravíš tiež v daň.priznaní v r.40 (zvyšujúca základ dane) a o neuhradené závazky tiež ale v r.41 (znižujúce základ dane) v DP typu FO B. Postupovať budeš podľa § 17 ods.8, v ktorom je uvedené o čo všetko sa musí upraviť základ dane pri ukončení szčo.

mango

Kedze k pausalu sa vykazy nerobia, tak s bankovym uctom a pokladnou sa asi nic nerobi, aj ked z roku 2005 boli zostatky vo vykazoch.
Prosim poradite? Dakujem.
Výkazy sa nepodávajú, nerobíš s pokladňou a ban.účtom nič. Postupuješ podľa § 6 ods.10, v ktorom je v poslednej vete uvedené, že daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
0 0
mango11 mango11

mango11 je offline (nepripojený) mango11

Dakujem velmi pekne.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Skončená živnosť k 31.03.2006.
Uvádza sa v r.41 DP a v knihe záväzkov nedoplatok z roč.zúčt.Zdrav.poistenia ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
posúvam......
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať