Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti

Dobrý,
o zrušení sa toho tu popísalo dosť, ale mám otázočku:
skončila živnosť k 31.1.2005. Bankový výpis prišiel ešte 30.6.2005, lebo som mala výdavky súvisiace s tou živnosťou.
Výkazy dám k 31.1.05 a daňové bude základ k 31.1.05 a ostatné vyriešim cez daňové v + a - položkách.
Ale čo s hotovosťou? je to dosť vysoká suma? Môžete mi prosím poradiť.
vďaka
a konečný stav bankového účtu?
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
jess Pozri príspevok
Skončená živnosť k 31.03.2006.
Uvádza sa v r.41 DP a v knihe záväzkov nedoplatok z roč.zúčt.Zdrav.poistenia ?
prosím.....
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
jess Pozri príspevok
Skončená živnosť k 31.03.2006.
Uvádza sa v r.41 DP a v knihe záväzkov nedoplatok z roč.zúčt.Zdrav.poistenia ?
Áno do závazkov patrí aj tvoj nedoplatok z roč.zúčtovania do ZP. Aj o tento preplatok si znížiš základ dane v daň.priznaní v r.41.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem A nadmerný odpočet DPH mám dať do knihy pohľadávok, ale nedávam ho do r.40, áno ?
Naposledy upravil jess : 22.03.07 at 15:28
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
jess Pozri príspevok
Ďakujem A nadmerný odpočet mám dať do knihy pohľadávok, ale nedávam ho do r.40, áno ?
Nadmerný odpočet sa nebude uvádzať do r.40, pretože príjem neovplyvní základ dane.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
jess Pozri príspevok
Ďakujem A nadmerný odpočet DPH mám dať do knihy pohľadávok, ale nedávam ho do r.40, áno ?
Nadm.odpočet budeš evidovať ako pohľadávku, ktorá bude aj vo výkaze.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ďakujem Reni
0 0
sisulienka sisulienka

sisulienka je offline (nepripojený) sisulienka

mám dotaz. Robím učtovníctvo jednej kaderníčke a už podala za 2006 DP. Ale 8 januára ukončila živnosť a v DP oslal záväzok do poisťovní ktorý aj uhradila. Mám teraz urobiť ešte do 2. apríla opravné DP alebo stačí až po skončení r. 2007.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
sisulienka Pozri príspevok
mám dotaz. Robím učtovníctvo jednej kaderníčke a už podala za 2006 DP. Ale 8 januára ukončila živnosť a v DP oslal záväzok do poisťovní ktorý aj uhradila. Mám teraz urobiť ešte do 2. apríla opravné DP alebo stačí až po skončení r. 2007.
Ak si urobila daň.priznanie za r.2006, tak je to o.k.. Keď živnosť ukončila až v 1/07, tak za tento jeden mesiac budeš daň.priznanie podávať až za r.2007 do termínu 31.3.2008. Takže žiadne oprav.daň.priznanie nerob.
0 0
JankaV JankaV

JankaV je offline (nepripojený) JankaV

Prosím vás takto:
zrušená živnosť k 31.10.2006 - k tomuto dátumu musí byť ukončené účtovníctvo.
Keďže celý rok nebol ani príjem ani výdaj, tak v peňažnom denníku bude len jeden zápis 1. zostatok v pokladni z predchádzajúceho obdobia a druhý zápis výdaj peňazí do osobnej spotreby.
Dobre som to pochopila?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Prene tak, dátum zaúčtovania osobnej spotreby 31.10.2006. Výdaj nebol ani do fondov? Bankový výpis ak bol tiež treba vynulovať.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
V tomto období veľa živnostníkov ,ktorí sa chcú vyhnúť plateniu odvodov do SP ,uvažuje o zrušení živnosti a následne po niekoľkých dňoch o znovuzaložení živnosti. /minimálne 2 budúcich dôchodcov a jedného nízkopríjmového tzv.živnostníka- zamestnanca budem riešiť aj ja./
Je veľa vecí ,ktoré neskôr vyjdu na svetlo a na ktoré sa pri takomto akte pozabudlo.
Uvítam každé upozornenie z Vašej strany, na čo by sa v takomto prípade zabudnúť nemalo. Ďakujem vopred za príspevky,ktoré mi pomôžu vyvarovať sa takýchto chýb.

Viem,že to nie je etické,ale v niektorých prípadoch po celoživotnej poctivej práci a "donútení k podnikaniu" a založeniu živnosti, odvod z minima iba dehonestuje OMB,no a na veľké priplácanie si do dôchodku ,posledný rok pred dôchodkom ,akosi neostáva.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Melnick Pozri príspevok
V tomto období veľa živnostníkov ,ktorí sa chcú vyhnúť plateniu odvodov do SP ,uvažuje o zrušení živnosti a následne po niekoľkých dňoch o znovuzaložení živnosti. /minimálne 2 budúcich dôchodcov a jedného nízkopríjmového tzv.živnostníka- zamestnanca budem riešiť aj ja./
Je veľa vecí ,ktoré neskôr vyjdu na svetlo a na ktoré sa pri takomto akte pozabudlo.
Uvítam každé upozornenie z Vašej strany, na čo by sa v takomto prípade zabudnúť nemalo. Ďakujem vopred za príspevky,ktoré mi pomôžu vyvarovať sa takýchto chýb.

Viem,že to nie je etické,ale v niektorých prípadoch po celoživotnej poctivej práci a "donútení k podnikaniu" a založeniu živnosti, odvod z minima iba dehonestuje OMB,no a na veľké priplácanie si do dôchodku ,posledný rok pred dôchodkom ,akosi neostáva.
Začínam s pripomienkami / zídu sa aj iným. /


1/ Ohlásiť zmenu na DÚ
2/ Odhlásiť sa v ZP
3/ Odhlásiť sa v SP
4/ Vyriešiť daň z motorových vozidiel - odhlásiť a následne prihlásiť.
5/ V prípade poistenia škody vzniknutej výkonom profesie - prepracovať zmluvu na nového živnostníka.
6/ Odhlásiť sa prípadne na CÚ / ak bola povinnosť hlásiť predaj SB liehu/
7/ Zmenu hlásiť elektrikárom.
8/ Zmenu hlásiť vodárňam
9/ V prípade stálej prevádzkárne -zažiť znova tortúru s hygienou
Naposledy upravil Melnick : 12.06.07 at 20:01 Dôvod: Oplatí sa vôbec rušiť živnosť??????????
0 0
rastom rastom

rastom je offline (nepripojený) rastom

len doplním,
1. že tamkde si sa poodhlasoval, sa treba aj poprihlasovať.
2. účty v banke
3. V DP uviesť aj starý učet a aj nový účet.
4. Informovať o zmene klientov(dodávateľov a odberateľov)... Tí si o tom pomyslia svoje
0 0
gutan52 gutan52

gutan52 je offline (nepripojený) gutan52

Melnick Pozri príspevok
Začínam s pripomienkami / zídu sa aj iným. /


1/ Ohlásiť zmenu na DÚ
2/ Odhlásiť sa v ZP
3/ Odhlásiť sa v SP
4/ Vyriešiť daň z motorových vozidiel - odhlásiť a následne prihlásiť.
5/ V prípade poistenia škody vzniknutej výkonom profesie - prepracovať zmluvu na nového živnostníka.
6/ Odhlásiť sa prípadne na CÚ / ak bola povinnosť hlásiť predaj SB liehu/
7/ Zmenu hlásiť elektrikárom.
8/ Zmenu hlásiť vodárňam
9/ V prípade stálej prevádzkárne -zažiť znova tortúru s hygienou
Dehonestuje sa OMB - to je pravda, tak , ako píšeš. Súhlasím.

prečo tu neodpovedajú ? To sú galeje, skončiť živnosť a o 5 dní znova začať. Tie vybavovačky okolo toho všetkého = Platby do SP z MM.

Zdá sa, že keď ukončia živnosť a potom o 5 dní založia novú, tak budú
oslobodený od platenia do SP na 1 rok!? ale ZP budú platiť z MM !?
Je to na zváženie. Ak sa im vybavovanie rovná "smrti", tak nebudú rušiť živnosť.......alebo čo tak prejsť na eseročku?
Naposledy upravil gutan52 : 01.12.07 at 01:38
0 0
aninka 1 aninka 1

aninka 1 je offline (nepripojený) aninka 1

mám rada poriadok a čestných ľudí ...viac
mysimis Pozri príspevok
Na výkazoch má byť stav nulový nakoľko sa jedná o ukončenie živnosti. Stav na účte by spm ku dňu ukončenia živnosti preučtovala interným dokladom na osobnú spotrebu.
Prosím poraďte, nulový stav na výkazoch sa týka aj zásob, pohľadávok a záväzkov? Ďakujem.
0 0
aninka 1 aninka 1

aninka 1 je offline (nepripojený) aninka 1

mám rada poriadok a čestných ľudí ...viac
aninka 1 Pozri príspevok
Prosím poraďte, nulový stav na výkazoch sa týka aj zásob, pohľadávok a záväzkov? Ďakujem.
Takže nulový. Ďakujem. Aj žiadna odpoveď je odpoveď.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

aninka 1 Pozri príspevok
Prosím poraďte, nulový stav na výkazoch sa týka aj zásob, pohľadávok a záväzkov? Ďakujem.
Ako vysporiadať zásoby:
http://www.porada.sk/t47396-prerusen...priznanie.html

Tiež na začiatku tejto témy máš odpovede na pohľadávky a záväzky.
http://www.porada.sk/t23775-zrusenie-zivnosti.html
0 0
Bianka7797 Bianka7797

Bianka7797 je offline (nepripojený) Bianka7797

Zdravím všetkých poraďákov, som tu nová a veľká škoda že som vás neobjavila skôr len dnes. Pred rokom som chcela zrušiť živnosť ale moja účtovníčka mi poradila aby som ju nerušila, že ona z účtovníctva všetko vyjme a ja budem platiť zdrav. a sociál. poistovňu- je ten postup správny? Ďakujem za odpoveď
0 0
qwertyui qwertyui

qwertyui je offline (nepripojený) qwertyui

Mam otazku Zivnost JU zrusena 31.7. vykazy budu 01/07-07/07. Pokladna k datumu ukoncenia 0. Ako to bude s bankovim uctom po 28.8 som mala este poplatky , uroky , a posledny vyber na osobnu spotrebu..

Pisaly ste ze sa ma preuctovat na osobnu spotrebu= takze posledny vypis nemam vobec uctovat ale dat rovno vsetok zostatok k 31.7. na osobnu spotrebu?
0 0
vaanja vaanja

vaanja je offline (nepripojený) vaanja

Ja by som mal otazku k evidencii drobneho majetku: Co treba urobit v evidencii drobneho majetku, ak SZCO ukoncil k 31.12.2007 zivnost a stale ma vsetok drobny majetok u seba t.j. nic nepredal. Treba ho formalne vyradit?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať