Zavrieť

Porady

Zrušenie živnosti

Dobrý,
o zrušení sa toho tu popísalo dosť, ale mám otázočku:
skončila živnosť k 31.1.2005. Bankový výpis prišiel ešte 30.6.2005, lebo som mala výdavky súvisiace s tou živnosťou.
Výkazy dám k 31.1.05 a daňové bude základ k 31.1.05 a ostatné vyriešim cez daňové v + a - položkách.
Ale čo s hotovosťou? je to dosť vysoká suma? Môžete mi prosím poradiť.
vďaka
a konečný stav bankového účtu?
Usporiadat
qwertyui qwertyui

qwertyui je offline (nepripojený) qwertyui

qwertyui Pozri príspevok
Mam otazku Zivnost JU zrusena 31.7. vykazy budu 01/07-07/07. Pokladna k datumu ukoncenia 0. Ako to bude s bankovim uctom po 28.8 som mala este poplatky , uroky , a posledny vyber na osobnu spotrebu..

Pisaly ste ze sa ma preuctovat na osobnu spotrebu= takze posledny vypis nemam vobec uctovat ale dat rovno vsetok zostatok k 31.7. na osobnu spotrebu?

Vie niekto odpovedat?
Je mozne ze vsetok zostatok v banke ku 31.7. vyberiem na osobnu spotrebu (aj ked tam nebol vyber) aby som mala vo vykazoch 0, to potom ten posledny vypis 28.8. kde boli len poplatky a uroky nemam vobec evidovat? Uctujem v Alfe.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

vaanja Pozri príspevok
Ja by som mal otazku k evidencii drobneho majetku: Co treba urobit v evidencii drobneho majetku, ak SZCO ukoncil k 31.12.2007 zivnost a stale ma vsetok drobny majetok u seba t.j. nic nepredal. Treba ho formalne vyradit?
Po zrušení živnosti nemusí drobný majetok predať, môže ho previesť do osobného užívania (poznačí to na kartu alebo do evidencie).
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Poprosím o odpovede na tri otázky: 1. Kedy má íst živnostník na ŽÚ, ak chce zrušiť živnosť k 29.2.2008
2. BÚ musí zrušit, alebo ho môže používať ako súkromný účet?
3. Čo si má zobrať na prvú návštevu Úradu práce ? Ďakujem
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ak chceš zrušiť ŽL k uvedenému dátumu, môžeš to ísť urobiť aj teraz s tým, že dátum ukončenia podnikania si zadáš k 29.02.2008.
BÚ je dobré zrušiť, zvyčajne poplatky za podnikateľské účty sú vyššie ako za osobné účty.
Na prvú návštevu ÚP si nepotrebuješ zobrať nič, ideš do kancelárie prvého kontaktu a oni Ti tam dajú doklady, ktoré si doma vyplníš, príp. si dáš vyplniť u bývalých zamestnávateľov a dajú Ti aj termín do kedy to máš priniesť.
0 0
dopravca dopravca

dopravca je offline (nepripojený) dopravca

Teraz ma napadlo: jeden jediný problém pri ukončení živnosti bude s mobilným telefonom a teleplatbou cez účet, čo s tým?
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
To sa dá zrušiť.
0 0
Evli Evli

Evli je offline (nepripojený) Evli

Prosím odpoveď na príspevok č.62. Ďakujem.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, chcem sa spýtať :_
1.ak je dátum zániku oprávnenia 01.08.2007 tak na výkazoch dám obdobie od 01 do 08?
2. ak poistné na sociálku a zdravotnú uhradil až v septembri, znížim si základ dane o túto sumu v DP ale vo výkazoch mi to ostane vysieť ako záväzok?
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte, nadväzujem na túto tému..pochopila som správne, že záväzok ( odvod do SP), ktorý bol zaplatený až p ukončení živnosti, ale ešte v roku 2007 si dám na r. 41 - položky znižujúce základ dane. Ale čo s odvodmi, ktoré v tomto roku zaplatené neboli? Kam ich dať keďže výkazy na konci roka musia byť nulové?
Keďže bola živnosť ukončená v 9/2007, všetky výkazy musia byť aj k 9/2007 alebo 12/2007?
Ešte tu niekto spomínal povinnosť mať podnikateľský účet počas živnsoti. Kde je to napísané? Nestačí bežnému malému živnostníkovi len bežný účet pre FO?
Mám tu veľa otázok, snáď mi niekto pomôže, vopred ďakujem.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
aninka 1 Pozri príspevok
Prosím poraďte, nulový stav na výkazoch sa týka aj zásob, pohľadávok a záväzkov? Ďakujem.
To je presne otázka, ktorá trápi aj mňa, a čítala som túto tému od úplného začiatku. Neviem, či mi niečo ušlo, ale písalo sa tam, že pohľadávky a záväzky sa majú uviesť vo výkaze a následne v DP (r. 40 a 41). Ďakujem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zuzanak1 Pozri príspevok
To je presne otázka, ktorá trápi aj mňa, a čítala som túto tému od úplného začiatku. Neviem, či mi niečo ušlo, ale písalo sa tam, že pohľadávky a záväzky sa majú uviesť vo výkaze a následne v DP (r. 40 a 41). Ďakujem.
Zákon o účtovníctve

(6) Účtovná jednotka, ktorá je fyzickou osobou, uzavrie účtovné knihy vždy

a) k poslednému dňu účtovného obdobia,
b) ku dňu skončenia podnikania alebo inej zárobkovej činnosti,
......a výkazy sú výsledkom účtovníctva, takže....
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Muška Pozri príspevok
Zákon o účtovníctve

(6) Účtovná jednotka, ktorá je fyzickou osobou, uzavrie účtovné knihy vždy

a) k poslednému dňu účtovného obdobia,
b) ku dňu skončenia podnikania alebo inej zárobkovej činnosti,
......a výkazy sú výsledkom účtovníctva, takže....
Takže, výkazy majú mať zostatky, ano ?
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Chcem si overiť ešte jednu vec,čítala som to tu, ale nie som si istá. Keď ukončujem živnosť, tak pohľadávky a záväzky v DP na r.40 a r.41 uvediem sumy bez DPH-Základ, ak bol SZČO platca DPH ? Lebo vo výkazoch je to s DPH? ďakujem.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Zuzanak1 Pozri príspevok
Chcem si overiť ešte jednu vec,čítala som to tu, ale nie som si istá. Keď ukončujem živnosť, tak pohľadávky a záväzky v DP na r.40 a r.41 uvediem sumy bez DPH-Základ, ak bol SZČO platca DPH ? Lebo vo výkazoch je to s DPH? ďakujem.
V prípade platcu DPH sa na r. 40 a 41 uvadza suma bez DPH, nakoľko DPH bolo vysporiadané DP DPH.

A ešte poznámka k výkazom: nemusia byť vôbec nulové
Naposledy upravil ekopo : 22.03.08 at 08:13 Dôvod: poznámka
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zuzanak1 Pozri príspevok
Chcem si overiť ešte jednu vec,čítala som to tu, ale nie som si istá. Keď ukončujem živnosť, tak pohľadávky a záväzky v DP na r.40 a r.41 uvediem sumy bez DPH-Základ, ak bol SZČO platca DPH ? Lebo vo výkazoch je to s DPH? ďakujem.

Áno , v riadku 40 -41 uvádzate sumu bez DPH pri plátcovi DPH.Nakoľko do výdavkov Vám vstupuje suma bez DPH.

Čo sa týka Výkazov ......tam vstupuje suma s DPH , nakoľko v rámci pohľadávok túto Vám musí uhradiť odberateľ fakturovanú včetne DPH a na druhej strane záväzkov , taktiež musíte uhradiť záväzok včetne DPH.

Ak to zhrniem Vo výkazoch uvádzate zostatky pohľadávok a záväzkov včetne DPH .
DP riadok 40-41 bez DPH .
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Zita 5 a ekopo ďakujem vám, už v tom mám konečne jasno.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
A som tu s ďalšou otázkou. Odpis majetku-daňový, ktorý by som si uplatnila k 31.12.2007, ale živnosť som ukončila k 8.8.2007, si môžem uplatniť v Uzáv.operáciách k 8.8.2007 ? ďakujem.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
Otázka : prečo zostatok na pokladni a na bankovom účte prevediem cez uzávierkové operácie - interným dokladom. Prečo nemôžem dať normálne výdaj na osobnú spotrebu, výdajovým dokladom? Ďakujem.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Zuzanak1 Pozri príspevok
A som tu s ďalšou otázkou. Odpis majetku-daňový, ktorý by som si uplatnila k 31.12.2007, ale živnosť som ukončila k 8.8.2007, si môžem uplatniť v Uzáv.operáciách k 8.8.2007 ? ďakujem.
odpis NIE. odpisuje sa podľa stavu majetku k 31.12.
Zuzanak1 Pozri príspevok
Otázka : prečo zostatok na pokladni a na bankovom účte prevediem cez uzávierkové operácie - interným dokladom. Prečo nemôžem dať normálne výdaj na osobnú spotrebu, výdajovým dokladom? Ďakujem.
Vo výkaze zostatky môžeš nechať ako vyjdú ku dňu ukončenia, prípadne môžeš v posledný deň pokladňu vynulovať výberom pre osobnú spotrebu. Význam v tom však nevidím.
0 0
Zuzanak1 Zuzanak1

Zuzanak1 je offline (nepripojený) Zuzanak1

žena
ekopo Pozri príspevok
odpis NIE. odpisuje sa podľa stavu majetku k 31.12.

Vo výkaze zostatky môžeš nechať ako vyjdú ku dňu ukončenia, prípadne môžeš v posledný deň pokladňu vynulovať výberom pre osobnú spotrebu. Význam v tom však nevidím.
takže ak mi zostane neodpísaný majetok, tak už s tým nič nerobím.
Pri tej pokladni, môže tiež zostat zostatok vo výkaze, však už neviem, čo je pravda, každý to píše inak. Mne skôr ale išlo o to, že prečo to dávajú na osobnú spotrebu cez interný doklad a nie cez výdaj-však si tie peniaze skutočne zoberiem na osobnú spotrebu, lebo už ich na živnosť nebudem potrebovať. A ak to dám cez ID, tak mi vlastne zostane v pokladni aj tak zostatok.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať