Zavrieť

Porady

čo s tým?

Možno Vás môj problém ani nebude zaujímať.. ale ja sa cítim príšerne Som smutná zo života a to len z toho dôvodu, že aj keď bývam na západnom SR a snažím sa aktívne si hľadať prácu a robiť preto všetko nedarí sa mi.. rozmýšľam nad tým, či sa mi podarí nájsť si perspektívnu prácu aj do budúcna som abs. OA.. nooo teda upresním to.. bola som.. pretože nastupujú nové tváre v máji.. a nemám žiadnu prax.. okrem 4 mesiacov ako barmanka a zatiaľ mesiac absolventskej praxe ako admin. prac., ktorá mi podľa mňa nič nedáva.. ja som človek, ktorý sa rád učí nové veci, zaujíma sa úplne o všetko, rád sa prispôsobí, som milá, usmievavá, myslím, že aj šikovná a nič.. najradšej by som plakala.. čo mám robiť?
Usporiadat
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

Teraz npíšem ako som ja začala roku 2004:vybavila som si ŽL,založila účet a prihlásila sa všade -to som sa ich chodila vypytovať aj na DU. V internetovej kaviarni mi pomohol jeden kamoš stvoriť FA,napísala som dohody a začala fungovať.Všetko išlo OK o účto som nevedela nič,daň z príjmu-kúpila som si v stánku knižku za 50,-sk prečítala a dala nabok.Za 5 mes. som si kúpila počítač a začala sa na ňom učiť robiť,mzdy mi boli fuk aj mzdové listy aj SP,potom som sa zrazu niekde v novinách dočítala,že musím odvádzať do poisťovne tak som to zaplatila naraz,kúpila si knihy a začala sa učiť. No a vtedy sa to všetko začalo-viete si to predstaviť-bol už november a ja som mala len výpisy z banky a faktúry,nejaké bloky.Všetci viete, že som nemala nič spravené a nevedela som čo skôr a to som sa učila ešte aj robiť s počítačom (hlavne že som rozšírila činnosť a všetko šlo ako má), s odretými ušami som spravila DP a výkazy,hlásenie a mala som pocit ,že som sa zrazila s koňom! Potom som objavila túto stránku,kde niekedy kladiem blbé otázky-alebo to rozpisujem.Myslím,že Pusinka by sa mala zamyslieť či vôbec o niečo má záujem a nie fňukať- nikto za ňou nepríde a nebude ju prosiť musí začať a musí vedieť čo chce,ja som mala už 38 a nefňukala som,ale snažila som sa a robím chyby ešte aj dnes,sami to viete.ak sa Vám zdá,že som tvrdá ospravedlňujem sa -ale Vám nie jej.
0 0
sokrateska sokrateska

sokrateska je offline (nepripojený) sokrateska

zasnívaný idealista...
Citát-
"Myslím,že Pusinka by sa mala zamyslieť či vôbec o niečo má záujem a nie fňukať- nikto za ňou nepríde a nebude ju prosiť musí začať a musí vedieť čo chce,ja som mala už 38 a nefňukala som,ale snažila som sa a robím chyby ešte aj dnes,sami to viete.ak sa Vám zdá,že som tvrdá ospravedlňujem sa -ale Vám nie jej.[/quote]"

Klobúk dole, "tvrďaska", ak je to tak ako píšeš. Vždy som obdivovala ľudí, čo dokážu ísť za svojim a nejaké to zaucho od života ich nezloží. Ale sme rôzni, rôzni... Či už so mnou súhlasíš, alebo nie. Si šťastná žena, ak nepoznáš depky. To mi ver! Ja ich poznám a veľmi by som si pritom želala byť taká pevná ako ty a nie taká ako som ja. Ale holt - sme rôzny.
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

Nooo konečne som sa sem dostala.. vôbec som nevedela, že sa na túto moju dávnu tému ešte diskutuje. Takže čo sa u mňa zmenilo? Idem pracovať na dobu určitú (znova ako čašníčka) asi mi to je súdené do krásnej dedinky v ČR.. Zarobím si tam nejaké finančné prostriedky a ,,hor sa" do Bratislavy.. konečne ukážem, čo vo mne je! Nefňukám už veru, nie som smutná.. Aj keď mi moja rodinka, priateľ budú chýbať, ale ja to zvládnem!!! A máte pravdu asi sama neviem, čo by som chcela v živote robiť, akej práci sa venovať.. ale ja to určite zistím (práca s PC mi nerobí žiadne problémy, hravo sa naučím pracovať s každým programom, milujem písanie na stroji, neviem či je ešte niekto z Vás na písanie, ale ja ho zbožňujem (350 čistých úderov za minútu) to sa len chválim mimochodom, nesťažujem , baví ma všetko nové čo rýchlo a hravo pochopím!..jazyky sú mojou slabou stránkou, ale to hádam dobehnem.. moja snaha je a bude veľká!
Ďakujem za rady, aj za kritiku, aj za podržanie..
0 0
ata111 ata111

ata111 je offline (nepripojený) ata111

Pekná debata, no komu nie je rady... Puusinka, prečo čašníčku. Ak chceš v živote niečo dokázať, a podľa štylizácie tvojich viet usudzujem, že na to máš, prečo "sekáš" tak nízko. Načo si chodila do školy, keď sa ju ani nesnažíš zúročiť? Prečítaj si debatu ešte raz, musí ťa to posunúť dopredu. Pozeraj sa hore a nie len pod nohy. Veľa šťastia.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Puuusinka
... moja snaha je a bude veľká!
Ďakujem za rady, aj za kritiku, aj za podržanie..
Tak sa tam drz a ked sa dostanes k pocitacu, prid sa na nas mrknut nech sa ti dari!
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

atta no na začiatok predsa potrebujem nejaké finančné prostriedky, nemyslíš? Aby som sa mohla pohnúť dopredu.. Radšej pôjdem pracovať ako čašníčka na pár mesiacov a zarobím si peniaze, ako fňukať doma a byť smutná, že aj keď vynakladám snahu, tak nemôžem nájsť zamestnanie.. Dnes hýbu peniaze svetom a keď chcem do budúcna niečo podniknúť musím si nejaké zarobiť.

ayya - ďakujem :p
0 0
sklenkova sklenkova

sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

si ešte mladá a môžeš vyskúšať všeličo, možno sa ti tam naskytne niečo lepšie,hlavne, že nefňukáš pamätaj: lepšie byť hlúpym optimistom ako nešťastným pesimistom! Ak budeš chcieť vela dosiahneš len nesmieš čakať s rukami v lone. Vela šťastia!!!!!!!!!!!
0 0
Puuusinka Puuusinka

Puuusinka je offline (nepripojený) Puuusinka

ďakujeeem
0 0
Mikolajova Mikolajova

Mikolajova je offline (nepripojený) Mikolajova

Ahojte, prosím Vás mám doklad o úhrade z pokladne dodávateľovi z r.2005 (dnes mi ho doniesol nešťastný živnostník) o zaplatení faktúry. Ako to zaúčtovať v JU aby mu sedelo saldokonto a aby sme ten záväzok odstránili.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Mikolajova
Ahojte, prosím Vás mám doklad o úhrade z pokladne dodávateľovi z r.2005 (dnes mi ho doniesol nešťastný živnostník) o zaplatení faktúry. Ako to zaúčtovať v JU aby mu sedelo saldokonto a aby sme ten záväzok odstránili.
Ak nechcete podať dodatočné DP, tak ako VNZD.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať