Zavrieť

Porady

Akceptovanie daň. priznania B

Chcel by som sa poraďáckej komunity opýtať, že či existuje nejaký metodický pokyn alebo usmernenie, na základe ktorého musí daňový úrad akceptovať tlačivo daňového priznania B vytlačené z programu. Mám niekoľko klientov, ktorým som robil daňové priznanie cez MRP a následne vytlačil aj daň. priznanie. Zatiaľ neboli žiadne problémy a prac. daňového úrade všetkým akceptovali. Včera mi pracovníčka volala, že sa jedná o neštandardné tlačivá a že ich musí prepisovať ručne do ich softvéru, preto ich nebude akceptovať. Upozorňujem, že tieto tlačivá sú vytlačené na atramentovej tlačiarni, majú všetky náležitosti podľa vzoru z Finančného spravodajcu, teda sú v súlade so zákonom. Pracovníčka súhlasila, že majú všetky náležitosti, ale vraj sú neštandardné . Keďže viem, že väčšina "poraďáckej komunity" používa aj na mzdy, aj na účtovníctvo softvér,viete mi poradiť nejakú argumentáciu, aby som tie tlačivá nemusel prepisovať na originálne?
Ďakujem Vám všetkým.
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Braňo
Chcel som vám napísať ako som dnes doriešil tento problém. Išiel som za dotyčnou pani na daňový úrad, aby mi vysvetlila, že prečo to DP nie je platné. Zrazu vysvitlo, že daňové priznanie je platné, v súlade s legislatívou, má všetko čo má mať. Skontrolovala ho očami predomnou a povedala, že je všetko v poriadku, akurát jej to neberie skener. Vraj pri tlači na tlačiarni som mohol dať nakrivo papier a už jej to neberie. Takže problém nebol v tom, že som mal nesprávne daň. priznanie, ale "že jej to neberie skener". Vraj to musí prepísať ručne do systému a to je prácnejšie.
Čo si o tom myslíte?
a my kde sa máme stažovať, že musíme vypisovať veľakrát zbytočné prehľady a papiere? A tiež nám to úradníci neuľahčujú
0 0