Zavrieť

Porady

sociálna dávka

Skončil som školu a som nezamestnaný. Mám nárok na nejakú sociálnu dávku? Dávku v hmotnej núdzi, životné minimum alebo iné? Mám na ňu nárok ak mám trvalý pobyt rovnaký, ako moja matka, alebo ak mám trvalý pobyt v byte ako jediná osoba? A ak áno, mám na ňu nárok, ak som momentálne na absolventskej praxi?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft ...a doplním ..... je na absolventskej praxi - http://www.finance.sk/spravy/finance...statu-128-eur/ - teda má príjem, max. do výšky ŽM (198,09€) by možno dostal....
    Katy a R abs prax netrvá dlho (vybavovanie dakedy dlhšie - trošku preháňam) ... a dávky sa nikdy nedoplácajú do výšky ŽM - ale inak! (môže byť napr, že len do 61 eur) ... preto som pripla ten link - lebo z toho zadania (ani len vek) sa veru nedá ...
    misoft Práve na to som poukázal - dostáva príjem..... teda nie je v HN. A podľa stránky ÚPSVaR je dávka pre jednotlivca 61,60€ (samozrejme sa ešte posudzuje a pod.) Má viac, ako je potrebné pre HN - ale môžu do ŽM, ale nemusia....
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.