Zavrieť

Porady

Výkaz o majetku a zavazkoch - surne!

Zivnostnik a zaroven zamestnanec, ktory ma v daniach a uctovnictve riadny bordel:)) ...viac
Ja uz fakt neviem - odovzdane DP mam, ale dali mi este 2 vykazy. Ten o prijmoch a vydavkoch snad zvladnem, ale ten O MAJETKU A ZAVAZKOCH j pre mna spanielska dedina!
Mam vsetko jednoduche: faktury co mi dosli (vsetky vyplatene) a faktury, co som poslal (vsetky vyplatene). Nijaky majetok, iba peniaze na ucte. Mam vyplnat teda iba riadky "ucty v bankach" - zostatok k 311.12.05 a "peniaze a ceniny" - prijmy minus vydavky??? (tym padom by som str. 2 mal len 2 riadky vplnene okrem ICO..).
sakra aj s uctovnictvom
Usporiadat
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

Dobrý deň prajem všetkým na porade!!! Jedná sa o živnostníka, JÚ. Chcela by som sa spýtať, v roku 2005 uplatňoval skutočné výdavky, v roku 2006 paušálne. Chcem sa spýtať ohľadom výkazu o majetku a záväzkoch.... keďže v roku 2006 neviedol pokladňu, tak vypĺňam len riadok 11? ďakujem za pomoc
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak uplatňuje paušál.výdavky,výkazy MaZ a PaV nevypisuješ a nepodávaš.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

A čo mám povinnosť viesť v mojom prípade?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Vyplniť DP,v ktorom uvedieš v VI.odd.,že pri príjmoch podľa § 6 odst.1,2 uplatňuješ výdavky percentrom z príjmov.
0 0
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

vikinka Pozri príspevok
Vyplniť DP,v ktorom uvedieš v VI.odd.,že pri príjmoch podľa § 6 odst.1,2 uplatňuješ výdavky percentrom z príjmov.
a k účtovníctvu tiež nič nezakladám? Myslela som, že aspoň nejakú evidenciu alebo tak?
0 0
zamako zamako

zamako je offline (nepripojený) zamako

Farks Pozri príspevok
A čo mám povinnosť viesť v mojom prípade?
Daňovník počas uplatňovania paušálnych výdavkov je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.
0 0
heike heike

heike je offline (nepripojený) heike

Mám otázočku: robím kamarátovi DP B a uplatňujem výdavky %. Poskytuje služby a zásoby nemá. Teda na tie evidencie o príjmoch v časovom slede a pohľadávkach stačí Kniha odoslaných faktúr alebo mám mu viesť aj Pokladničnú knihu?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

heike Pozri príspevok
Mám otázočku: robím kamarátovi DP B a uplatňujem výdavky %. Poskytuje služby a zásoby nemá. Teda na tie evidencie o príjmoch v časovom slede a pohľadávkach stačí Kniha odoslaných faktúr alebo mám mu viesť aj Pokladničnú knihu?
Netreba robiť poklad.knihu,treba robiť evidenciu príjmov v časovom slede,o zásobách a o pohľadávkach.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať