Zavrieť

Porady

Čínska ruža

Mám doma čínsku ružu, strihám ju tak, aby bol z nej pekný stromček. Je už dosť veľká, ale vôbec mi nekvitne. Poradí mi niekto, čo mám robiť, aby mi krásne zakvitla? Ďakujem.
Usporiadat
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

čínske ruže pred zostrihaním a po strihanía už su aj vonku
P4163720.jpg  
P4163721.jpg  
P4163722.jpg  
P4163723.jpg  
P4163724.jpg  

P4163725.jpg  
P4163726.jpg  
P4163727.jpg  
P4163728.jpg  
P4163729.jpg  

1/1
3 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

... beba, urobila si dobre. Určite bude mať veľa kvietkov. Nech sa držia!
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ano viem každý rok ich takto skosím a niekedy aj viac
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

........ja som tu moju blchu vcera tiez uz supla von,tak uvidime
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Poprosím o radu, ako správne zostrihať čínsku ružu, mám jednu asi meter a pol vysokú do polovičky len stonka, hore plno listov. Výhodky som postupne odstraňovala, aby sa spevnila stonka.Ďakujem za každú radu. Ešte nekvitla. Rada by som z nej vypestovala stromček ako na prvom obrázu od beba 13.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
magno Pozri príspevok
........ja som tu moju blchu vcera tiez uz supla von,tak uvidime
A ked budu na noc hlasit mrazy, budes ju schovavat dnu? Ja som tiez z Martina, ale nemam este odvahu supnut ich von... Posledne dve noci boli teplucke, muskaty aj petunky som nechala na balkone neprikryte, ale ostatne "izbove rastlinky" sa bojim este vykladat...
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

81janka Pozri príspevok
A ked budu na noc hlasit mrazy, budes ju schovavat dnu? Ja som tiez z Martina, ale nemam este odvahu supnut ich von... Posledne dve noci boli teplucke, muskaty aj petunky som nechala na balkone neprikryte, ale ostatne "izbove rastlinky" sa bojim este vykladat...
Ja uz mam muskaty vonku asi dva tyzdne a tvaria sa v pohode.Pravdu povediac uz som von vyvlacila skoro vsetko ( oleander,palmy,kany,kaktusy,durmany a teraz uz aj moju cinsku blchu ) ale ak budu hlasit pod nulou , tak budem stahovat vsetko dnu - takze dufam,ze to nam uz nehrozi ani tu hore
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
magno Pozri príspevok
Ja uz mam muskaty vonku asi dva tyzdne a tvaria sa v pohode.Pravdu povediac uz som von vyvlacila skoro vsetko ( oleander,palmy,kany,kaktusy,durmany a teraz uz aj moju cinsku blchu ) ale ak budu hlasit pod nulou , tak budem stahovat vsetko dnu - takze dufam,ze to nam uz nehrozi ani tu hore
Ved aj moje muskatiky su uz viac ako dva tyzdne (od 2. aprila) vonku, len som ich kazdu noc prikryvala netkanou textiliou - okrem poslednych dvoch noci. Ale to len preto, ze viem, ze muskaty znesu aj jemne mrazy a ja dufam, ze pod tou textiliou su trochu chranene. Navyse, prenasat vsetky tie valovceky ma rychlo prestalo bavit. No o ine kvietky sa "bojim". Asi preto, ze vnutri maju trochu ine teploty a zrazu by to bol pre ne sok. Hoci, na druhej strane je pravda, ze niektore z nich to vyslovene potrebuju... V kazdom pripade ti nezavidim ich potencialne vnasanie a stahovanie dovnutra Mozno sa teda coskoro pridam a povynasam...
0 0
magno magno

magno je offline (nepripojený) magno

No takze,moja činska blcha sa cez leto posnazila a narastla asi tak o 30-40 cm.Puky sice nikde,ale aspon krasne vytiahla
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...a mala dosť svetla?? Potrebuje veeeeľa svetla. Pred blokom suseda ju má na východnej strane vyloženú každý rok a kvitne o dušu. Pritom ju poriadne ošklbe každý rok.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
A predstavte si, že tie moje zapučali...Taká som šťastná...Kedysi, uprostred leta, tu ktosi prikladal fotky už rozkvitnutých čínskych ruží, tak som sa naštvala a tým svojím som oznámila, že darmožráčov ja chovať nebudem a ak ani tohto roku nemienia zakvitnúť, tak idú rad radom do koša. A ony zapučali...aká som len prešťastná... Keď sa otvoria, priložím foto...
0 0
Valcake Valcake

Valcake je offline (nepripojený) Valcake

...tak vidíš stačí len pohroziť a oni zakvitnú a tak je to ten lepší prípad.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Tak som tu, prepáčte akosi popri ostatných povinnostiach nestíhala (keď sa pri porade zasedím, tak nie a nie sa odsadiť a pri súčasných fofroch si to akosi nemôžem dovoliť) - ale to tu teraz nie je podstatné... Sľúbila som, že priložím foto, keď mi krásky porozkvitajú, tak som tu (hoci medzičasom už stihla odkvitnúť aj druhá várka - ale zadokumentovala som... Tak sa potešte so mnou Samozrejme, ešte musím zistiť, ako sa tu "po novom" prikladajú fotky
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

tam v tom menu - liste hore, ked pises prispevok, je taka spinka - najprv si ponahravas fotky, viacero fotiek, zavries potom to cele nahravacie okienko a opat na tej liste, kde je spinka, das "insert all", a supne ti to do prispevku obrazky, co si si nahrala...
1 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ďakujem pekne. Ja len, ráno, keď som písala ten príspevok, vôbec mi nevyhodilo takéto okno, neviem, čo som urobila inak, či skôr nesprávne... Veď ono je to vlastne po starom...neviem, tá nová vizáž ma trochu zmiatla, dlho som tu nebola Skúsila som to teda priložiť, tak dúfam, že budem úspešná Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  ružová prázdna.jpg
Zobrazení: 30
Veľkosť:  45.2 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  červená plná.jpg
Zobrazení: 41
Veľkosť:  54.5 KB Super!!! Díky!!!
7 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Krasne su. Moje dve, ci tri (?) maju teraz tiez puky, ked budu kvitnut, tiez prilozim.
0 0
81janka 81janka

81janka je offline (nepripojený) 81janka

večný študent
Ďakujem ...a tesim sa na tvoje
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Dnes rano sa rozvinula.

Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  251020113403.jpg
Zobrazení: 26
Veľkosť:  59.1 KBKlikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  251020113405.jpg
Zobrazení: 32
Veľkosť:  42.1 KB
9 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

moje čínske tiež ešte kvitnu
PA044368.jpg  
PA044369.jpg  
1/1
7 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať