Zavrieť

Porady

registracna pokladnica

Chcela by som sa opytat : minule ma pan trafikant prekvapil otazkou,ze vraj mu niekto povedal,ze sa nemusia do registracnej pokladnice nahadzovat casopisy a noviny.Bola som z toho dost prekvapena,lebo podla mojich vedomosti sa VSETOK tovar musi evidovat cez ERP. Je vsak mozne,ze mi nieco uniklo.Nema s tym niekto skusenosti prosim? Vdaka :-)
Usporiadat
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
vyhláška 55 hovorí o tom, že uzávierka denná musí byť vyhotovená za každý deň, v ktorom bol obrat /príjem/, mesačnú uzávierku raz za mesiac, a to najneskôr k 1. dňu nasledujúceho mesiaca.
Počula som už aj názor, že mesačná sa nemusí robiť, keď v mesiaci nie sú obraty, ale neviem či je to správne, môjmu klientovi dali za to pokutu.
V prípade že denná uzávierka nebola urobená, obrat sa ti napočíta do nasledujúcej dennej uzávierke, pozor na prelome mesiacov.
Odporúčam si urobiť napr. v exceli zo záložných pások súhrn obratov za deň 30.6. a očistiť o to uzávierku z 1.7.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
misurka Pozri príspevok
Myslíš tým, že by nemal byť problém s tým, že mesačná uzávierka nebola urobená 30.06.2008, ale až 01.07.2008. Najskôr mi bolo tvrdené, že tento deň nebola žiadna tržba, ale teraz som zistila že pred tou uzávierkou 01.07.2008 predsa len tržba bola. Neviete mi niekto poradiť, čo teraz s tým? Ide o neplátcu DPH.
ak účtuješ denné uzávierky, tak zaúčtuješ po 30.6. Dennú predpokladám, že spravili. Ak účtuješ len mesačnú, tak jednoducho len odpočítaš uzávierku z 1.7 -dennú. Na ďalší mesiac teda za júl potom pripočítaš aj 1.7, keď potom mesačné za tieto dva mesiace sčítaš budú Ti sedieť.
0 0
trafikant trafikant

trafikant je offline (nepripojený) trafikant

ja som bol trafikant.
na danovom mi povedali, ze tlac nemusim davat do pokladne. vyuctovat sa mala, teda mohla cez dodacie listy a faktury, remitenty.
ja som ale nahadzoval, lebo to bolo jednoduchsie a prehladnejsie. z toho, ze by som nenahadzoval tlac, by som si len narobil naviac roboty a vobec nic by som neziskal. tak akurat neporiadok v penaznom denniku.
0 0
AlkaS AlkaS

AlkaS je offline (nepripojený) AlkaS

mamina 7 ročnej dcérky
Ahoj Iva! čítala som príspevky a našla som tento tvoj č. 9, chcem sa spýtať tie sumy predajných cien treba ja ponížiť o rabat, ktorý dostáva za predaj alebo len skutočne zrátať všetky predajné ceny , čiže aj s DPH.
0 0