Zavrieť

Porady

Predpokladany priemer na dovolenku

ahojte,
z-nec nastupil do prace 1.1.2006, pevny plat ma 20.000.-
31.3.2006 si vzal dovolenku.

Je spravy moj postup na vypocet nahrady, ak beriem do úvahy
predpokladany prijem - 20000 / pocet pracovnych hodin v mesiaci-184?

(184=23prac.dni v marci * 8 hodin)

Nakolko predchadzajuci stvrtrok u nas nepracovala, nejde o vypocet skutocnej priemerky na dovolenku ale o predpokladany-kde vychadzam z udajov od nastupu z-nca do zamestnania.

dakujem za cenne rady
Usporiadat
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Myslím dohodu o pracovnej činnosti.. ďakujem za radu veľmi mi pomohla
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Dobrý deň..chcem sa opýtať aj zamestnancovi končí pracovná zmluva a nebudeme ju predĺžovať, ale budeme mu dávať pracovnú zmluvu na polovičný úväzok...je potrebné ho odhlásiť a znova prihlásiť do SP a ZP???....A Ako má vyzerať tá pracovná zmluva na polovičný úväzok.....Ak je na kratší čas ako 20 hod/týž...tam patrí aj na 20 hod týždenne..čiže dám, že bude pracovať od 06.00-10.00 každý deň??to je 20 hod týždenne.....má nárok pri tomto úväzku na dovolenku aj obedy??lebo na odstupné nemá nárok, že ..a výpovedná doba je 15 dní odo dňa doručenia výpovede....????
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AMajka22 Pozri príspevok
Dobrý deň..chcem sa opýtať aj zamestnancovi končí pracovná zmluva a nebudeme ju predĺžovať, ale budeme mu dávať pracovnú zmluvu na polovičný úväzok...je potrebné ho odhlásiť a znova prihlásiť do SP a ZP???....A Ako má vyzerať tá pracovná zmluva na polovičný úväzok.....Ak je na kratší čas ako 20 hod/týž...tam patrí aj na 20 hod týždenne..čiže dám, že bude pracovať od 06.00-10.00 každý deň??to je 20 hod týždenne.....má nárok pri tomto úväzku na dovolenku aj obedy??lebo na odstupné nemá nárok, že ..a výpovedná doba je 15 dní odo dňa doručenia výpovede....????
Týždenný fond pracovného času môžeš meniť obojstranne podpísaným dodatkom k pracovnej zmluve. nemusíš zamestnanca odhlasovať a znovu prihlasovať v ZP a SP. Nárok na dovolenku - čo sa týka počtu dní - sa nemení. Len pri čerpaní bude mať náhradu len za 4 hod. denne.
Nárok na SL má len v prípade, ak smena trvá viac ako 4 hod - teda vo vašom prípade nemá nárok.
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Ale on už mal 3 krát predĺženú prac. zmluvu.....tak a dnes mu končí.....tak mu idem spraviť novú na polovičný úväzok na dobu neurčitú.....a akú mzdu mu mám dať,ak teraz mal 317 eur....??čiže môže mať normálne 20 hod/ týždenne od 6,00 - do 10,00..a tým pádom nebude mať nárok na obed??...a výpovedná doba odstupné??
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AMajka22 Pozri príspevok
Ale on už mal 3 krát predĺženú prac. zmluvu.....tak a dnes mu končí.....tak mu idem spraviť novú na polovičný úväzok na dobu neurčitú.....a akú mzdu mu mám dať,ak teraz mal 317 eur....??čiže môže mať normálne 20 hod/ týždenne od 6,00 - do 10,00..a tým pádom nebude mať nárok na obed??...a výpovedná doba odstupné??
Nepotrebuješ robiť novú zmluvu, len dodatkom ju musíš predlžiť na dobu neurčitú. Ostatné som ti už napísala. Čo sa týka odstupného, ak dôvodom na skončenie prac.pomeru bude § 63 odst. 1 písm. a alebo b) a zamestnanec skončí pracovný pomer pred začiatkom plynutia výpovednej doby, vznikne mu nárok na odstupné.

Ak by končil súčasný pracovný pomer na dobu určitú, nárok na odstupné mu nevznikne.
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Môžem radšej spraviť novú pracovnú zmluvu, aby som mohla tam dať aj to, že bude robiť na polovičný úväzok??bude to tak jednoduchšie,aspoň pre mňa..:/???.....aK Má TERAZ MZDU 317 EUR..TAK NA POLOVIčNý úVäZOK BUDE MAť 317:2??....Čiže ak bude mať iný dôvod ako 63 odst. 1 písm. a) alebo b)na skončenie pracovného pomeru nemá nárok na odstupné???Výpovedná doba je 30 dní pri paragrafe 63??inak môže byť výpoveď bez udania dôvodu???..Aj keď sa dohodnú na rozviazaní pracovného pomeru tak nebude mať nárok na odstupné, že??
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Výpovedná doba bude 30 dní?? dám, že podľa paragrafu 49 ods. 7..........alebo paragraf 62???......pri tej práci na polovičný úväzok???
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AMajka22 Pozri príspevok
Môžem radšej spraviť novú pracovnú zmluvu, aby som mohla tam dať aj to, že bude robiť na polovičný úväzok??bude to tak jednoduchšie,aspoň pre mňa..:/???.....aK Má TERAZ MZDU 317 EUR..TAK NA POLOVIčNý úVäZOK BUDE MAť 317:2??....Čiže ak bude mať iný dôvod ako 63 odst. 1 písm. a) alebo b)na skončenie pracovného pomeru nemá nárok na odstupné???Výpovedná doba je 30 dní pri paragrafe 63??inak môže byť výpoveď bez udania dôvodu???..Aj keď sa dohodnú na rozviazaní pracovného pomeru tak nebude mať nárok na odstupné, že??
Skončenie pracovného pomeru na dobu určitú je podľa § 71 ZP (bez nároku na odstupné). Neide o výpoveď.
Ak však zamestnanec so súhlasom zamestnávatela pokračuje v práci aj po skončení zmluvy, mení sa na prac.pomer na dobu neurčitú. To je zrejme aj váš prípad, dnes je už druhého a ešte stále riešiš pracovnú zmluvu.
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Áno na dobu neurčitú na polovičný úväzok....A ja som spravila dodatok k zmluve o predĺžení aj som tam dala že sa dohodli na práci na polovičný úväzok.....len proste stále mi neide do hlavy ako je to s tou výpovednou dobou či sa riadi podľa paragrafu 62....alebo je to podľa paragrafu 49 odsek 2..ja vie, že teraz mu netreba tú výpoveď,a že nemá nárok na odstupné..ja sa pýtam na to keď teraz už má tú zmluvu na neurčitú dobu na polovičný úväzok a dá výpoveď zamestnanec tak či má nárok na výpoveď a či tá výpoveď vyplýva z paragrafu 62 alebo 49.....ja viem, že už je 2. septembra ale stále nad tým rozmýšľam...či som to urobila správne...s tým dodatkom....
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
AMajka22 Pozri príspevok
Áno na dobu neurčitú na polovičný úväzok....A ja som spravila dodatok k zmluve o predĺžení aj som tam dala že sa dohodli na práci na polovičný úväzok.....len proste stále mi neide do hlavy ako je to s tou výpovednou dobou či sa riadi podľa paragrafu 62....alebo je to podľa paragrafu 49 odsek 2..ja vie, že teraz mu netreba tú výpoveď,a že nemá nárok na odstupné..ja sa pýtam na to keď teraz už má tú zmluvu na neurčitú dobu na polovičný úväzok a dá výpoveď zamestnanec tak či má nárok na výpoveď a či tá výpoveď vyplýva z paragrafu 62 alebo 49.....ja viem, že už je 2. septembra ale stále nad tým rozmýšľam...či som to urobila správne...s tým dodatkom....
Podľa platného ZP (od 1. 9. 2011)
Pracovný pomer na kratší pracovný čas
§ 49
(5) Zamestnanec v pracovnom pomere na kratší pracovný čas sa nesmie
zvýhodniť alebo obmedziť v porovnaní s porovnateľným zamestnancom.

V prípade výpovede sa bude postupovať v zmysle § 62 ZP.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

AMajka22 Pozri príspevok
Áno na dobu neurčitú na polovičný úväzok....A ja som spravila dodatok k zmluve o predĺžení aj som tam dala že sa dohodli na práci na polovičný úväzok.....len proste stále mi neide do hlavy ako je to s tou výpovednou dobou či sa riadi podľa paragrafu 62....alebo je to podľa paragrafu 49 odsek 2..ja vie, že teraz mu netreba tú výpoveď,a že nemá nárok na odstupné..ja sa pýtam na to keď teraz už má tú zmluvu na neurčitú dobu na polovičný úväzok a dá výpoveď zamestnanec tak či má nárok na výpoveď a či tá výpoveď vyplýva z paragrafu 62 alebo 49.....ja viem, že už je 2. septembra ale stále nad tým rozmýšľam...či som to urobila správne...s tým dodatkom....
Kde vidíš v § 49 výpovednú dobu , Nepozeráš nejaký starší ZP ?

toto už neplatí
§ 49
Pracovný pomer na kratší pracovný čas
Na začiatok

...
(6) Pracovný pomer na kratší pracovný čas, v ktorom je rozsah pracovného času menej ako 15 hodín týždenne, môže zamestnávateľ alebo zamestnanec skončiť výpoveďou z akéhokoľvek dôvodu alebo bez uvedenia dôvodu. Výpovedná doba je 30 dní a začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.
Naposledy upravil veronikasad : 02.09.11 at 10:45
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Zamestnanec a zamestnávateľ sa vzájomne v súlade s ust. § 54 zákona č. 311/2001 Z. z. ZP v znení nekorších predpisov dohodli na nasledovnej zmene pracovnej zmluvy zo dňa 18. 01. 2011:
Pracovný pomer zo dňa 18. 01. 2011 sa dojednáva na dobu neurčitú od 01. 09. 2011.
Zmluvné strany sa dohodli na úprave pracovného času na polovičný úväzok. Za vykonanú prácu bude zamestnancovi vyplácaná mzda vo výške 158,5 eur mesačne (slovom Stopäťdesiat osem eur a päťdesiat centov) a to vrátane prípadnej práce nadčas v*rozsahu povolenom Zákonníkom práce.
Splatnosť mzdy pri skončení pracovného pomeru je v*deň skončenia zamestnania. Stanovenie týždennej pracovnej doby a jej rozvrhnutie upravujú ustanovenia § 85 s obmedzením, ktoré je stanovené v § 49 ods. 7 ZP, § 86 až § 87, § 90, § 93 ZP.Pracovný čas je 20 hodín týždenne a to v pondelok až piatok od 06. 00 hod. do 10. 00 hod.
Nárok na dovolenku zamestnanca sa riadi ustanovením § 103 Zákonníka práce.
Výpovedná doba pre prípad výpovede je pre zamestnávateľa i pre zamestnanca určená podľa
§ 62 ZP.Ostatné ustanovenia pracovnej zmluvy zo dňa 18. 01. 2011 znením tohto dodatku č. 1 nedotknuté zostávajú v plnom rozsahu v platnosti a účinnosti.....Môže to byť takto???
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Hej hej pozerala som starší zákonník práce...už mi z toho šibe..ale ďakujem veľmi pekne za radu....Ja som ešte len začiatočníčka a niektoré veci sú pre mňa ťažké.
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

Dobry den,
prosim Vas, najde sa niekto, kto prekontroluje moj vypocet dov. priemeru?
zamestnanec bol vypisany od 27.1.11-8.8.11. Do konca augusta cerpal 17 dni dovolenky. Zakl. mzda je 600 eur + 100%-ne premie.
Jeho dov. priemer mi vysiel 6,9230 eur/hodina tj.
pravdepodobny zarobok za 4/11 1200 eur + pravd.zarobok za 5/11 1200 eur + pravd.zarobok za 6/11 1200 eur / pravdepod. odpracovene hodiny 520 hod.
Jeho nahrada za tych 17 dni dovolenky bude teda: 17x8x6,9230=941,528 eur.
Prosim Vas, je to tak dobre? dakujem
0 0
keri keri

keri je offline (nepripojený) keri

keri Pozri príspevok
Dobry den,
prosim Vas, najde sa niekto, kto prekontroluje moj vypocet dov. priemeru?
zamestnanec bol vypisany od 27.1.11-8.8.11. Do konca augusta cerpal 17 dni dovolenky. Zakl. mzda je 600 eur + 100%-ne premie.
Jeho dov. priemer mi vysiel 6,9230 eur/hodina tj.
pravdepodobny zarobok za 4/11 1200 eur + pravd.zarobok za 5/11 1200 eur + pravd.zarobok za 6/11 1200 eur / pravdepod. odpracovene hodiny 520 hod.
Jeho nahrada za tych 17 dni dovolenky bude teda: 17x8x6,9230=941,528 eur.
Prosim Vas, je to tak dobre? dakujem
Prosim.....
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Dobrý deň....chcela by som sa opýtať, že ak vyplňujem potvrdenie o príjme a tam chcú odo mňa hrubý príjem..Je to hrubá mzda alebo celková cena práce?...Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

AMajka22 Pozri príspevok
Dobrý deň....chcela by som sa opýtať, že ak vyplňujem potvrdenie o príjme a tam chcú odo mňa hrubý príjem..Je to hrubá mzda alebo celková cena práce?...Ďakujem
Hrubá mzda, prečo by to mala byť celková cena práce? Veď to nie je jeho mzda, ale jeho mzda plus náklady zamestnáv. na odvody.
0 0
Zužu Zužu

Zužu je offline (nepripojený) Zužu

hrubá mzda
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

No veď som si aj myslela..ďakujem za radu
0 0
AMajka22 AMajka22

AMajka22 je offline (nepripojený) AMajka22

Dobrý deň, chcem sa opýtať či sa vyhlásenie na zdanenie príjmov fyzických osôb zo závislej činnosti vyplňuje aj pri dohodároch....A niekde sa to ja posiela alebo je to iba u nás vo firme uložené??Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať