Zavrieť

Porady

ALFA-Leazing

Ahojte.Prosím Vás ako zaučtujem v Alfe leazingovú splátku,keď časť sumy je zdanitelným výdavkom a časť nezdaniteľným.Zaučtujete to na dvakrát,alebo dá sa to jedným dokladom? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Veľmi dobrou pomôckou je táto tabuľka

    http://www.porada.sk/showthread.php?...light=l%EDzing

    brendina je offline (nepripojený) brendina

    brendina
    Ďakujem, táto tabuľka je výborná ja som si ju už aj vyplnila všetko mi sedí,ale v leazingovej splátke je časť istiny(NZD) aj časť fin.výnosu (OZD) dá sa to zaučtovať jedným dokladom v ALFE ?

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    brendina
    Ďakujem, táto tabuľka je výborná ja som si ju už aj vyplnila všetko mi sedí,ale v leazingovej splátke je časť istiny(NZD) aj časť fin.výnosu (OZD) dá sa to zaučtovať jedným dokladom v ALFE ?
    Jedným dokladom sa to rozúčtovať nedá, ale môžeš si to zaúčtovať ako neovplyv. ZD + DPH - mesačne a na konci roka si všetky úroky interným dokladom dáš do réžie. Istina je vždy neovplyv. lebo ju odpisuješ - teda zaradíš si majetok vo výške istiny.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    brendina
    Ďakujem, táto tabuľka je výborná ja som si ju už aj vyplnila všetko mi sedí,ale v leazingovej splátke je časť istiny(NZD) aj časť fin.výnosu (OZD) dá sa to zaučtovať jedným dokladom v ALFE ?
    V Alfe musíš použiť 2 zápisy, jeden ako VOzD a druhý ako VNzD s odvolaním na ten istý BV a máš to vybavené.
    Pekný večer...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.