Zavrieť

Porady

karta majetku a odpisy

Kto mi poradí ako nastaviť kartu majetku v MONEY? Kúpili sme do firmy (s.r.o., PÚ) auto. Kúpa na faktúru, platba v hotovosti 830000,-Sk bola v januári 2006, uvedené do užívania v marci 2006. Čo mám na karte nastaviť a ako, aby mi odpisy účtovalo automaticky?
Usporiadat
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Pru Pozri príspevok
musím vytvárať odpisy mesačne, nestačí dať raz ročne? Veď to je v podstate jedno, či bude 12 dokladov alebo jeden, suma by mala sedieť?
Podľa mňa to nie je jedno, majetok môžeš v priebehu roka predať, účtovne si môžeš stanoviť dobu účtovných odpisov ako chceš. Mesačné účtovné odpisy sú preto mesačné, lebo sa účtujú mesačne.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

a prečo je na karte majetku potom v ponuke vytvárať odpisy raz ročne, 2,3,4,,6, alebo mesačne?
Dala som odpis zrýchlený, vlastné vytváranie, teraz to pýta v karte účt.odpisov sumu, odp. skupina 2, 6 rokov odpis. takže môžem dať 98500 bez dph/72 a pre každý odpis zvlášť?
Naposledy upravil Pru : 24.11.08 at 20:19
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

teraz študujem príručku k money-majetok a tam je tiež zaškrtnuté políčko vytvárať odpis ročne. daňový je ročne ale aj účtovný je ročne, tak neviem či mám dať mesačne, to bude hodne dokladov interných, chudiatka naše lesy.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

skúšam to nadstaviť mesačne ale neviem kde to zadám v tvorbe pohybov mám ku dňu, to tam musím zadať každý mesiac ?
vypísalo mi zaúčtovanie 4 ID ale ich nemôžem nájsť, poradí niekto?
Naposledy upravil Pru : 25.11.08 at 10:26
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Vyrátal mi program odpis účtovný za 10 mesiacov 13680. Daňový je na celý rok 16417. Zaúčtujem cez ID 13680, čo s tým rozdielom?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Kde sa vyčísluje rozdiel medzi daňovým a účtovným odpisom? Ešte by ma zaujímalo ako nastaviť, aby mi na konci každého mesiaca vytvorilo ID na odpisy? dá sa to?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Pru Pozri príspevok
Vyrátal mi program odpis účtovný za 10 mesiacov 13680. Daňový je na celý rok 16417. Zaúčtujem cez ID 13680, čo s tým rozdielom?
V DP bude rozdiel medzi UO a DO uvedený ako odpočitateľná položka od ZD.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Rozdiel vyrátavam len pri majetku, ktorý sa začal odpisovať v priebehu roka, ako v predchádz. príspevku je tam rozdiel 2736, zvýši mi alebo zníži HV? Neúčtovala som ešte, tak neviem. ďakujem
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Pru Pozri príspevok
Rozdiel vyrátavam len pri majetku, ktorý sa začal odpisovať v priebehu roka, ako v predchádz. príspevku je tam rozdiel 2736, zvýši mi alebo zníži HV? Neúčtovala som ešte, tak neviem. ďakujem
V priebehu roka si mala účtovať o účtovných odpisoch majetku, ktorý si mala zaradený v majetku firmy na účte 551. K 31.12. si vypočítaš daňové odpisy majetku, ktorý si mala v evidencii ku koncu roka, (čiže k 31.12. bol zaradený). Ak sú DO vyššie ako účtovné, rozdiel je odpočitateľná položka, naopak ak sú DO nižšie ako účtovné , takýto rozdiel je pripočitateľná položka.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ja som odpisy účtovala až teraz ale po mesiacoch. DO má vyšší pri zaradení majetku počas roka, a rovný ak bol celý rok. V akom prípade by boli DO nižšie, keď končí odpisovanie v priebehu roka asi?
Už mám skoro všetko, eešte pár účtov okontrolovať, ale neviem, či môžem urobiť denomináciu už aj teraz, alebo až po zaúčtovaní dane?
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Pru Pozri príspevok
ja som odpisy účtovala až teraz ale po mesiacoch. to je OK, nevadí, hlavne že je zaúčtovaný. DO má vyšší pri zaradení majetku počas roka, a rovný ak bol celý rok.daňový odpis je vždy ročný, takže aj keď si ho zaradila v priebehu roka bude vždy rovnaký. V akom prípade by boli DO nižšie, keď končí odpisovanie v priebehu roka asi? napr. ak by si prerušila odpisovanie niektorého majetku.
Už mám skoro všetko, eešte pár účtov okontrolovať, ale neviem, či môžem urobiť denomináciu už aj teraz, alebo až po zaúčtovaní dane?
odpovede modrým v texte
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Lenka, ďakujem. Prosím ťa ešte som sa pýtala ako treba nadstaviť aby vytváralo odpisy mesačne?
A môžem urobiť tú denomináciu, mám precenené, všetko uhradené, skl. uzávierku, akurát ešte nejaká malá kontrola súvahy a doúčtovanie dane. Už by som potrebovala vystavovať aj nové fa, takže dosť to súry. Čo mi to môže ovplyvniť?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ako treba zadať aby odpisy vytváralo mesačne? Zadám vždy na konci mesiaca vytvoriť pohyby k 31.1., 28.2. a tak, alebo stačí na konci roka?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

aj mňa by zaujímalo, chcem aby mi vytváralo odpisy mesačne, treba to na konci každého mesiaca niekde zadať, alebo sa to dá nastaviť?
0 0
GajMa GajMa

GajMa je offline (nepripojený) GajMa

V akom programe účtujete? Nie náhodou vo Win IBEU?
Dakujem
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no keď píšeme do Money S3, tak asi v tom?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako robíte tie odpisy, mesačne nahadzujete, alebo čo kde treba nastaviť?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

poradí niekto s tými odpismi, min. rok som dala mesačne ale až na konci roka, ale si myslím, že lepšie by bolo priebežne ich účtovať, ale neviem, či zadávať tam kde je vytvárať pohyby vždy posledný deň v mesiaci?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
poradí niekto s tými odpismi, min. rok som dala mesačne ale až na konci roka, ale si myslím, že lepšie by bolo priebežne ich účtovať, ale neviem, či zadávať tam kde je vytvárať pohyby vždy posledný deň v mesiaci?
O účtovných odpisoch účtujeme podľa postupov účtovania mesačne.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

to ja viem, len v programe neviem nastaviť aby mi vytváralo odpisy mesačne, to by som potrebovala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať