Zavrieť

Porady

Neochota, alebo neznalosť na úradoch?

Viem, že týmto nič nezmením, ale musím sa aspoň vykecať.

Dnes som bola s klientom na DÚ. Bolo treba obnoviť registráciu na § 7a, lebo stará dohoda skončila so zákona minulý rok.Pracovníčka nás odbila, že na § 7 to nepotrebujeme a hovor bol akože ukončený. Musela som doslova namietať, že ako mám potom podať súhrnný výkaz.

Klient zároveň upozornil, že menil názov spoločnosti a konateľa, a či treba niečo ešte u nich vybaviť. Odpovedala mu, že to by mal vedieť on. Nakoniec pozrela do systému a oznámila nám, že to tam ešte nemajú. Zmena bola presne pred mesiacom. Mali sme so sebou originál výpisu z OR, ale museli sme odísť, lebo bolo treba priniesť kópiu. Vrátili sme sa s kópiu a znovu sa postavili do radu. Bolo toho ešte viac, ale mňa šokovala atmosféra, ktorá tam panovala.

Klient už vkročil ako nepriateľ, nutné, otravné zlo, ktorého sa treba čo najskôr zbaviť. Hlavne, aby nekládol žiadne otázky, lebo v tom momente spozornela aj spolusediaca pripravená brániť kolegyňu. Toľko nezáujmu, neochoty v jednej miestnosti a dve baby, ktoré z nej nemali ani štipku radosti. Des.

Cestou som stretla známeho. V stredu pred šibačkou kúpil novú ERP a tak vo štvrtok naklusal na DÚ odhlásiť starú. Odpravili ho s tým, že nie je úradný deň. V piatok , pondelok bol sviatok, utorok zase nebol úradný deň a tak naklusal hneď ďalšiu stredu. Schytal hubovú, že ako si to predstavuje, že ide tak neskoro.

Som z toho všetkého znechutená.
Usporiadat
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Jarka 1
To nemá chybu . Na toto všetko si prišiel na základe vlastných skúseností? Ja som sa už rozhodla, že pri najbližšom blbom správaní vyvolám paniku, len som mala iný plán. Tvoja hlasná otázka o nedodržiavaní zákona o správe daní nahradí moju pôvodne plánovanú. Je stručná a trefa do čierneho. Ďakujem.
No ja si myslím, že si treba preštudovať Murphyho zákony a nie daňové zákony. Nie všetci daňováci musia všetko poznať, ako nie všetci policajti sú dopraváci alebo psovodi, ani všetci vojaci nie sú pyrotechnici. Napätie sa búra dobrou atmosférou a nie hlasným bububu. Teraz už na dú nechodím kvôli e dani ale predtým som vždy vhodne sekol správny vtip a potom bola ochota aspoň poradiť kam sa mám obrátiť o radu. neskôr bola otázka a čo vtip nejaký nový nemáte? A keď som spravil niečo zle tak som symbolicky búchal hlavou až o zem, dnes nevysvetlíš že si spravil chybu dnes je to rovno 30€ a pritom ti povedia že " ja vám verím že sa stala chyba ale systém bez pokuty dalej nepustí"
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať