Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vojak bol vždy zdravý, v poslednej dobe sú ťažko zranení a mŕtvi rozoberaní na náhradné diely, samozrejme pre tých ktorí na ne majú. a svet o tom mlčí viac sa zaujíma o to či sme dobre vyzbrojení
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

misoft
alaya1
willma
ako môžu tú malú hodnotiť z výtvarnej - keď ani ceruzku do ruky nedokáže chytiť???
Vytvarna vychova nie je len kresnenie ceruzkou, ale je to aj rozvijanie jemnej motoriky u tychto deti, prave po DMO roznymi specialnymi technikami. Praca dlanami, dokonca chodidlami, praca s modelovacou hmotou a vela inych technik.. Na kazdy handicap je presne urceni postup pri vych.- vzdelavacom procese., Ale potom, ako mozem vzdelavat autistu, ked ten zije "v inom svete". A vzdelavaju sa. Vzdelavaju sa aj hluchoslepe deti s pridruzenymi diagnozami. Vravim, ak to matku irituje, mala konat!. Ucitel sa musi riadit osnovami pre dany typ skoly.
.....a daný typ postihnutia (toto je dôležité....)
Prepac, ale mas v tom gulas. Dany typ postihnutia je vydefinovany v stupnoch A,B,C, co som uviedla a SZS su rozneho zamerania, pre mentalne postihnute deti, zrakovo, sluchovo, hluchoslepe....Vies, ja nepoznam uctovnictvo, tak v temach o uctovnictve si nechcem silou mocou dupnut posledna
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1

Prepac, ale mas v tom gulas. Dany typ postihnutia je vydefinovany v stupnoch A,B,C, co som uviedla a SZS su rozneho zamerania, pre mentalne postihnute deti, zrakovo, sluchovo, hluchoslepe....Vies, ja nepoznam uctovnictvo, tak v temach o uctovnictve si nechcem silou mocou dupnut posledna
Možno v tom mám guláš ..... ale logicky! Je to niečo podobné, ako keby niekto dostal nedostatočnú za to, že básničku nepredniesol a ten niekto by bol nemý..... tak aj toto mi to pripomína - dostane dostatočné za to, čo nie je schopné vykonať.....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

ona mala vykonavat cinnosti, ktore na dany typ postihnutia mala zvladnut. O tom su ucebne osnovy. napis ministrovi, aby to zmenil.
Aj nemi mozu recitovat basnicky- sposobom vhodnym pre ich postihnutie- posunkovou recou .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
pavol54
vojak bol vždy zdravý, v poslednej dobe sú ťažko zranení a mŕtvi rozoberaní na náhradné diely, samozrejme pre tých ktorí na ne majú. a svet o tom mlčí viac sa zaujíma o to či sme dobre vyzbrojení
Pali , tam je iná politika ....a kua ( slušňáci prepáčia ) vysoká .
Tebe nebudem vravieť .
Prirovnal by som tým arabským krajinám , kde sa USA realizovali ..." že americké záujmy " ...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
pavol54
vojak bol vždy zdravý, v poslednej dobe sú ťažko zranení a mŕtvi rozoberaní na náhradné diely, samozrejme pre tých ktorí na ne majú. a svet o tom mlčí viac sa zaujíma o to či sme dobre vyzbrojení
Pali , tam je iná politika ....a kua ( slušňáci prepáčia ) vysoká .
Tebe nebudem vravieť .
Prirovnal by som tým arabským krajinám , kde sa USA realizovali ..." že americké záujmy " ...
No veď tušenie tej politiky ma silno mrazí, len ma serie to spackané referendum v roku 1997, lenže ľudstvo nie a nie sa poučiť, furt sa nechá sfanatizovať nejakým vymysleným nepriateľom, keď skončila tretia svetová tak som si myslel že sa už nikdy nenechajú sfanatizovať nejakou doktrínou a ejhle. Inak sa dopísmena naplnili moje tri povojnové postuláty 1. Skončila tretia svetová vojna( trvala 40 rokov )
2. skončila svetová demokracia nastala svetová totalita (miliardy vojačikov ju zabezpečia )
3. Tých ktorých sme neuznávali lebo spôsobili ohromné utrpenie budeme oslavovať ako hrdinov. Len toho fúzkatého rakúšana ešte nikto naplno nerehabilitoval ale aj k tomu asi príde
čo sa z toho neplní?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alaya1
ona mala vykonavat cinnosti, ktore na dany typ postihnutia mala zvladnut. O tom su ucebne osnovy. napis ministrovi, aby to zmenil.
Aj nemi mozu recitovat basnicky- sposobom vhodnym pre ich postihnutie- posunkovou recou .
Je rozdiel medzi hluchonemosťou a nemosťou? Aký?
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

HLUCHONEMOTA = SURDOMUTIZMUS
Hluché nepočujúce dieťa sa nemôže naučiť hovoriť na základe sluchových podnetov a preto sa u neho nevyvinú akusticko-artikulačné spoje a dieťa ostáva nemé. Nemota vzniká pri vrodenej hluchote, ale aj pri ohluchnutí, ktoré sa vyvinulo pred vývinom reči alebo pri nedokončenom vývine reči. Môže vzniknúť aj po ukončení vývoja reči, ale pri nedokonalom ustálení rečových foriem do 4 roku, lebo reč nie je dostatočne zafixovaná na úrovni druhej signál. sústavy.

HLUCHOTA = SURDITAS
Je to porucha sluchu, pri ktorej postihnutý nevníma vonkajšie sluchové podnety a preto sa nemôže dorozumievať s okolitým svetom.

Môže byť:
a. úplná – keď nemôžeme vyvolať žiadnu sluchovú reakciu
b. neúplná – keď sa dajú zistiť zvyšky sluchu, ale také nepatrné, že majú malinký význam pre vnímanie podnetov sluchu

Delíme ju na:
a. zdedenú – vyskytuje sa u viacerých členov rodiny a po viaceré generácie
b. získanú – vzniká pri pôrode alebo v rannom detstve ako následok celkového pôsobenia škodlivín alebo pri tuberkulóze

Zdedená hluchota môže byť:

a. sporadická – Sychreibeho typ spočíva v zmenách Cortiho orgánu alebo v Gangliho špirále a vnímacom nerve. Je častá v rodinách, kde sú časté príbuzenské sobáše
b. dedičná vnútroušná nedoslýchavosť až hluchota – Mondiniho typ. Je spôsobená poruchami kosteného puzdra labyrintu. Slimákový kanál je široký, Cortiho orgán nie je diferencovaný, slimákový nerv nie je dostatočne veľký. Zmeny sú na oboch ušiach , ale nie sú symetrické.

Z tychto rozdielov si vyvod rozdiel medzi tym, co si sa pytala, nemam teraz naladu na vedecke disputy.

len na odlahcenie- eunuchom v hareme zvykli vyrezavat jazyky, ale poculi vyborne.

http://referaty.aktuality.sk/pedagog.../referat-17174

nechcelo sam mi to rozpisovat, tak som ti to skopirovala.
2 1
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Neuizitocne a tolko som sa s tym narobila. Hm...dufam, ze si to aspon precital bodovac !!:
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
len na odlahcenie- eunuchom v hareme zvykli vyrezavat jazyky, ale poculi vyborne.
Poopravím ???

Eunuch (gr. „strážca postele“; z ευνέ (euné) - posteľ, ἔχειν (echein) – mať v moci) je kastrát človeka. Je to muž, ktorý prišiel o semenníky, a to buď úrazom, alebo kastráciou.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Eunuch

Eunuchovia by boli vcelku aj radi , ak by boli iba hluchonemí ...

Lebo hluchonemí síce nepočujú a nevedia ( poriadne ) rozprávať ...ale na rozdiel od eunuchov jednú činnosť môžu vykonávať ...
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

buchač
alaya1
len na odlahcenie- eunuchom v hareme zvykli vyrezavat jazyky, ale poculi vyborne.
Poopravím ???

Eunuch (gr. „strážca postele“; z ευνέ (euné) - posteľ, ἔχειν (echein) – mať v moci) je kastrát človeka. Je to muž, ktorý prišiel o semenníky, a to buď úrazom, alebo kastráciou.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Eunuch

Eunuchovia by boli vcelku aj radi , ak by boli iba hluchonemí ...

Lebo hluchonemí síce nepočujú a nevedia ( poriadne ) rozprávať ...ale na rozdiel od eunuchov jednú činnosť môžu vykonávať ...
Viem,, ze boli kastrati a v mnohych pripadoch aj nemi - hluchi neboli..
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
V tomto štáte je myslím dosť ľudí,ktorí prišli o sluch z dôvodu podávania streptomycínu.A ototoxických liekov je dosť,ktoré sa bežne predpisujú: gentamycin, tobramycin, kanamycin.Ja s vďakou spomínam na MUDr.Bordášovú z Košíc,ktorá ma uviedla do problematiky.A tu je tiež dobrý link:
http://audiosvet.com/2013/07/04/liek...dzujuce-sluch/
Naposledy upravil Peggynka : 07.07.14 at 21:13 Dôvod: doplnenie linku
2 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

alaya1
Neuizitocne a tolko som sa s tym narobila. Hm...dufam, ze si to aspon precital bodovac !!:
jasne
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Vies co, neries ma, dnes mam magorov uz dost !!.
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

ajajaj
Vies co, neries ma, dnes mam magorov uz dost !!.
alajaaleja ?
teba?
nyjééééééééééééééééééé

Totok nebolo blbé, iba dlhééééééééééééééééééééééé ééééééééééééééééé
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

ajajaj
Vies co, neries ma, dnes mam magorov uz dost !!.
alajaaleja ?
teba?
nyjééééééééééééééééééé

Totok nebolo blbé, iba dlhééééééééééééééééééééééé éééééééééééé
1 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

alaya1
Vies co, neries ma, dnes mam magorov uz dost !!.
ajajaj
Vies co, neries ma, dnes mam magorov uz dost !!.
alajaaleja ?
teba?
nyjééééééééééééééééééé

Totok nebolo blbé, iba dlhééééééééééééééééééééééé éééééééééééé
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Mňa dnes potešilo,že podľa Japoncov mám 38-ročný mozog:
http://www.porada.sk/t119812-p128-co...ml#post2573386
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

alaya1
Neuizitocne a tolko som sa s tym narobila. Hm...dufam, ze si to aspon precital bodovac !!:
Holka - nerieš! Zakrič si - JUPÍÍÍ - mínusku som dostala......
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

alaya,tož chudák asi nemá inú možnosť na odbavenie........iba poradu........mali by sme ho poľutovať....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať