Zavrieť

Porady

Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
srska
a ako to funguje v holandsku

[/url]
Jo holandsko, neviem objavit 1 blog na sme, čo som videl prispevok našho občana, čo tam žije a pracuje. Napisal zažitok, ak tam funguje system rychlej zdravotnej pomoci. Najprv registracia problemu cez PC, asi 3.stupnova kontrola a konzultacia a až potom mu napisali, že jeho obtiaže su takeho charakteru, že môže prist na pohotovosť. Polovička mi služi občas na pohotovosti a tam ludia chodia so zastavou vetrov. Vážení, tak toto je cesta do pekla.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

duves
srska
a ako to funguje v holandsku

[/url]
Jo holandsko, neviem objavit 1 blog na sme, čo som videl prispevok našho občana, čo tam žije a pracuje. Napisal zažitok, ak tam funguje system rychlej zdravotnej pomoci. Najprv registracia problemu cez PC, asi 3.stupnova kontrola a konzultacia a až potom mu napisali, že jeho obtiaže su takeho charakteru, že môže prist na pohotovosť. Polovička mi služi občas na pohotovosti a tam ludia chodia so zastavou vetrov. Vážení, tak toto je cesta do pekla.

tragédia je v tom, že ľudia chodia s absolútnymi blbosťami k lekárom. A oni sa nebránia, im je jedno, kto padne do limitu 30 kusov. Ešte s ním majú možno menej roboty. A čo mňa dokáže vytočiť, aj keď to celkom nesúvisí so zdravotnou starostlivosťou, ale rôzne otázky, či je lepšie byť nezamestnaný alebo sa nechať vypísať na PN. Ja viem, že PN je iný šuflík, ale rozhoduje o tom ten istý lekár.
A potom také srandy, ako prevoz zraneného so zlomenou nohou vrtulníkom.... Nuž ale počet hodín asi treba nalietať,
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

duves
srska
a ako to funguje v holandsku

[/url]
Jo holandsko, neviem objavit 1 blog na sme, čo som videl prispevok našho občana, čo tam žije a pracuje. Napisal zažitok, ak tam funguje system rychlej zdravotnej pomoci. Najprv registracia problemu cez PC, asi 3.stupnova kontrola a konzultacia a až potom mu napisali, že jeho obtiaže su takeho charakteru, že môže prist na pohotovosť. Polovička mi služi občas na pohotovosti a tam ludia chodia so zastavou vetrov. Vážení, tak toto je cesta do pekla.
pohotovosť v sk? bol som v 04/13 v ružinove cez víkend. no, ošetrili ma za cca 1 hodinu od vstupu do budovy ale poviem takto - odchádzal som a tí čo sedeli na vstupe na lavičkách v budove (cca 15-20 ľudí) tam sedeli aj pri mojom odchode - dôvod čakania netuším. povedal som srskovej, že ja by som takto nemohol
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

No tam je ten povestný poriadok ktorí si všetci želáme :-))))
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
No tam je ten povestný poriadok ktorí si všetci želáme :-))))
nechápem dôvod tej čakačky na vstupe.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Akej čakačky?
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

BXLmiami
Akej čakačky?
tak mňa ošetrili behom hodiny od registrácie a tí čo sedeli na vstupe vedľa okna na registráciu keď som prišiel na pohotovosť, tam sedeli aj pri mojom odchode. možno tam už sedeli hodinu aj dve pred mojim príchodom. netuším na čo tam museli čakať
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Čítam, čítam, ale nijaké konštruktívne riešenie tu nie je. Asi ako na psychoterapii, psychológ nedá radu, ako sa máte zmeniť, aby problém nebol, iba rozoberá s vami vaše postoje a snaží sa, aby ste na to sami prišli, prečo je problém. V zdravotníctve je problém nielen v systéme, ale aj v ľuďoch, teda v pacientoch na jednej strane a v poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti na druhej strane.
Systém sa dá zmeniť len metódou postupných krokov. Zmeny sú vždy pre niekoho nevýhodné, pre niekoho výhodné, ale bez zmien sa systém napraviť nedá. Systém by mal byť teda prijateľný pre všetkých.
Ústava nám však stále garantuje bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Preto treba dodržiavať ústavu a nijaký zákon nesmie byť v rozpore s ústavou. Nedá sa sedieť na dvoch koňoch naraz.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

snáď nečakáte, že sem na poradu niekto zavesíme kompletný návrh riešenia problémov v zdravotníctve
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Nie, to určite nečakáme, na to sú iní, čo to majú v náplni práce. Ale nejaké názory, postrehy nielen od pacientov by boli vítané.
0 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

pár ich tu už bolo spomenutých
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Kvaka
Čítam, čítam, ale nijaké konštruktívne riešenie tu nie je. Asi ako na psychoterapii, psychológ nedá radu, ako sa máte zmeniť, aby problém nebol, iba rozoberá s vami vaše postoje a snaží sa, aby ste na to sami prišli, prečo je problém. V zdravotníctve je problém nielen v systéme, ale aj v ľuďoch, teda v pacientoch na jednej strane a v poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti na druhej strane.
Systém sa dá zmeniť len metódou postupných krokov. Zmeny sú vždy pre niekoho nevýhodné, pre niekoho výhodné, ale bez zmien sa systém napraviť nedá. Systém by mal byť teda prijateľný pre všetkých.
Ústava nám však stále garantuje bezplatnú zdravotnú starostlivosť. Preto treba dodržiavať ústavu a nijaký zákon nesmie byť v rozpore s ústavou. Nedá sa sedieť na dvoch koňoch naraz.
Bezplatná zdravotná starostlivosť v rozsahu ako stanovuje zákon-je presné znenie.:-))Alebo skoro presné.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

srska
BXLmiami
Akej čakačky?
tak mňa ošetrili behom hodiny od registrácie a tí čo sedeli na vstupe vedľa okna na registráciu keď som prišiel na pohotovosť, tam sedeli aj pri mojom odchode. možno tam už sedeli hodinu aj dve pred mojim príchodom. netuším na čo tam museli čakať
Asi čakali na iného lekára.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Akosi mi tam chýba niečo viac. Určite aj pacienti aj lekári by uvítali, keby bola možnosť prečítať si o pacientovi na jednom mieste všetko o jeho diagnózach, vykonaných vyšetreniach aj o predpísaných liekoch, komplikáciách pri liečbe, atď.
Zatiaľ je tu systém, že niektorí lekári píšu údaje o pacientovi do počítača tak, že tam kopírujú texty, pričom prenesú od iného pacienta kopírovaním nielen nesprávne údaje, ale aj nesprávnu diagnózu, vkladajú výsledky nových vyšetrení, ale už zmenené údaje neprepíšu, vzniká z toho niekedy guláš. Pacient až doma zistí, keď si v kľude prečíta správu pre obvodného lekára, že síce schudol 10kg, ale váha sa mu nezmenila, že už ani nie je muž, ale žena, no aj na Lampáreň by sa dalo. Toto sa mne napríklad nepáči. Poznám Pani neurologičku, ktorá stále píše správu z aktuálneho vyšetrenia na nový dokument, asi až následne to vpíše do elektronickej karty.

Pozerala som na internete, čo je nové o eHealth, našla som tu http://www.ezdravotnictvo.sk/Pages/defaul.aspx, citujem:
Ministerstvo zdravotníctva SR realizovalo proces verejného obstarávania pre projekt Národný zdravotnícky informačný systém (NZIS) ako rozsiahly a mimoriadne komplikovaný projekt pri dodržaní všetkých zákonných pravidiel a rovnakého prístupu k uchádzačom. Proces verejného obstarávania však presiahol časový rámec, ktorý umožňuje bezpečnú realizáciu projektu. Na Úrade pre verejné obstarávanie totiž aj v súčasnosti pokračuje konanie o námietkach jedného z uchádzačov a pred jeho ukončením nie je možné podpísať zmluvu s víťazným uchádzačom.
MZ SR v snahe eliminovať prípadné neefektívne nakladanie s verejnými prostriedkami zvážilo tieto riziká a po dohode s Ministerstvom financií SR - ako riadiacim a sprostredkovateľským orgánom Operačného programu Informatizácia spoločnosti - rozhodlo o bezodkladnom ukončení procesu verejného obstarávania projektu. Súčasne požiadalo MF SR o okamžité mimoriadne ukončenie zmluvy o poskytnutí nenávratného finančného príspevku, ako aj o prípravu novej zmluvy z prostriedkov programovacieho obdobia 2014-2020.

Prečo to nejde? Lebo systém a peniaze?
1 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

teraz asi niektorých trochu popudím, ale napíšem /nedá mi to už/:
prosím, prestaňme sa už donekonečna oháňať termínom bezplatná zdravotná starostlivosť.
Nič nie je bezplatné. Je to svinský odrb na občana, ktorý je viac psychologický ako skutočný, prameniaci ešte zo socializmu spred roka 1989, o čom som tu niekde vyššie písal. Absolútne nič v tomto svete nie je zadarmo, tobôž akákoľvek liečba pacienta.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Petermikuláš, prečo by si si niektorých popudil, všetci to vieme, samozrejme, že zs nie je bezplatná , poisťovne dostávajú odvody. Takže budem presnejšia, v rámci poistenia a v medziach zákona by mala byť bezplatná. Ale podľa toho, čo čítam a čo viem z vlastnej skúsenosti, vždy sa hľadajú cesty, ako donútiť pacienta, aby zaplatil. Bezplatne to nejde, tak ak chceš, aby ti poskytli potrebnú starostlivosť, musíš to takto a tam, ale tam už sa platí. Kto na to nemá, má smolu. U súkromných nezmluvných lekárov samozrejme nič nemôže byť zadarmo.
2 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

prečo nemôže byť zdravotníctvo bezplatné

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kvaka
Nie, to určite nečakáme, na to sú iní, čo to majú v náplni práce. Ale nejaké názory, postrehy nielen od pacientov by boli vítané.
...a ktorí potom budú "hrdo" hlásať, akí sú múdri, ako to "vyriešili" - a dostanú za to ešte i prémie na konci roka (odmeny za kvalitnú prácu ).
1 0
petermikuláš petermikuláš

petermikuláš je offline (nepripojený) petermikuláš

Kvaka
Petermikuláš, prečo by si si niektorých popudil, všetci to vieme, samozrejme, že zs nie je bezplatná ,1. poisťovne dostávajú odvody. Takže budem presnejšia, 2. v rámci poistenia a v medziach zákona by mala byť bezplatná. Ale podľa toho, čo čítam a čo viem z vlastnej skúsenosti, vždy sa hľadajú cesty, ako donútiť pacienta, aby zaplatil. Bezplatne to nejde, tak ak chceš, aby ti poskytli potrebnú starostlivosť, musíš to takto a tam, ale tam už sa platí. Kto na to nemá, má smolu. U súkromných nezmluvných lekárov samozrejme nič nemôže byť zadarmo.
1. preto sa to treba pýtať poisťovní, nie doktorov, poisťovne spravujú a rozdelujú Vaše peniaze vyzbierané na odvodoch /samozrejme aj moje, tiež si platím zdr. odvody a nemalé/

2. na to nám chýbajú tie jasne zadefinované štandardy o ktorých sa tu už písalo
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Misoft, ale tu sa nevyrieši nič, to si nemyslím, skôr ma zaujímal názor "lekárov z porady".
To Petermikuláš dal niekomu rozumy, keď už pripomienkoval nejaký návrh zákona. Poctivo to prepracoval podľa nových svetových štandardov z vlastnej vôle, mimo pracovného času a bezodplatne podľa jeho najnovších vedomostí, najlepšieho vedomia a svedomia, ako napísal a ja mu verím. Akurát mu nepovedali, že v pripomienkovom konaní sa nemení koncepcia zákona, tam sú už dopredu dané pravidlá, dohodnuté na inej úrovni a od iných vplyvných ľudí, takže jeho prepracovaný návrh má už niekto v šuplíku a možno v budúcnosti poslúži tak, ako si napísal. Možno.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať