Zavrieť

Porady

Pracovná zmluva + DoVP a odvody do ZP

1. Som zamestnany (riadny pracovny pomer) a popri zamestnaní mám s iným zamestnávateľom uzavretú DoVP z ktorej prijem je cca. 1000,-- SKK/mesiac. Zaujíma ma, aké sú povinnosti zamestnávateľa a moje povinnosti ohľadom odvodov do ZP.

2. Ak má stredoškolák uzavretú DoBPŠ musí zaňho zamestnávateľ odvádzať 0,8% ÚP? A ak nemal a odvádzal, tak aký je postup, aby získal peniaze späť?

3. Ak má vysokoškolák uzavretú DoBPŠ a mesačne dostáva 3000,--SKK, musí zaňho zamestnávateľ odvádzať do ZP?
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jozef Mihál
Za mesiace september, október a dni 1.-3.11.ste mali byť prihlásený v ZP ako poistenec podľa § 11 ods.2 (dobr.nez.osoba).

Ak za mesiace september, október máte príjem z dohôd etc. vyšší, ako 13000 Sk, budete si z minimálne z tohto dôvodu musieť podať ročné zúčtovanie, typ S, prípadne typ X.
Ak sa v poslednom kole nič nezmenilo, tak tá hranica nie je 13000, ale 6500+(3250/30x3) = 6825 Sk.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Súhlas, opravujem svoj vyšší príspevok.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
dakujem za super rozbor have a nice day
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
atramka
Kolega je začínajúci podnikateľ, začal v 9/2005 a v novembri decembri a januári zamestnával na DOVP 2 zamestnancov a na DBPŠ 1 vysokoškoláka.Prihlásil ich do SP, aj ich odhlásil,
odviedol 0,8% úr.poistenie, dan im zrazil, avšak ju neodviedol na DÚ(zabudol na to) a ani žiadne výkazy na DÚ nezasielal. Čo s tým??? Poradíte, ako to urobiť, aby bol bez postihu, alebo s postihom čo najmenším??
Bez postihu sa to nedá , postih 2x2.000,- Sk. Alebo máš známu na DU a aspoň 1x to uhráš. Na ukludnenie, nebude to hneď.
0 0
atramka atramka

atramka je offline (nepripojený) atramka

ekopo
Bez postihu sa to nedá , postih 2x2.000,- Sk. Alebo máš známu na DU a aspoň 1x to uhráš. Na ukludnenie, nebude to hneď.
No a čo tak dať podpísať tým dohodárom vyhlásenie spätne, )predpokladám, že robili len u neho a mali príjem do nezdaniteľnej čiastky) a keď to podpíšu vrátiť zrazenú dan im??? Tak by to bolo - myslím - bez pokuty D Ú.
Horšie to je tam, kto si dal uvedený príjem do ročného zúčtovania.
Tam to už musí cez DÚ.
Čo vy na to????????????????
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať