Zavrieť

Porady

Ako kontrolovať prácu účtovníčky

Už týžden premýšlam nad jednym problemom. Prišla som na to že naša učtovníčka /HPP/ má medzery vo výkone svojej práce. Napr. neskoro sa odpoveda na listy, ked ju popýtam aby mi niečo poslala,/nakoľko ja aj riaditeľ firmy sme väščinou v Ba a sidlo mame v Mt / tak väščinou mi to dojde až po niekoľko násobnou urgovaní,permanentne sa jej nemôžem dovolať. Problém je v tom že už aj p.riaditeľ začína šípiť v tomto smere nedostatky.Ja ju mam mať pod kontrolou, a viditeľne sa mi to vymyka z rúk. Poradťe mi: Ako získať kontrolu na jej pracou.???
Usporiadat
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Potrebný čas určite závisí od rozsahu účtovníctva, ja som v poslednom čase kontrolovala viackrát účtovníctvo minulých rokov po predchádzajúcich účtovníkoch. Keď pri kontrole na nič nenarazíš, môže to ísť rýchlo. Ak nájdeš nezrovnalosti, potom môže trvať dlhšie. Kontrolovať účtovníctvo je určite potrebné na základe dokladov. Len tak sa to dá komplexne posúdiť. Inak nedá mi dodať ešte jednu poznámku. Už len z toho čo píšeš som nadobudla dojem, že ide o neserióznu osobu. Myslím, že ste jej dali veľa šancí a zdá sa, že teraz sú problémy. Osobne som pri práci spoznala dosť účtovníkov. Niektorí si tiež privyrábali pomimo - ale štandard si v práci vždy odviedli.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

GABAZ
Potrebný čas určite závisí od rozsahu účtovníctva, ja som v poslednom čase kontrolovala viackrát účtovníctvo minulých rokov po predchádzajúcich účtovníkoch. Keď pri kontrole na nič nenarazíš, môže to ísť rýchlo. Ak nájdeš nezrovnalosti, potom môže trvať dlhšie. Kontrolovať účtovníctvo je určite potrebné na základe dokladov. Len tak sa to dá komplexne posúdiť. Inak nedá mi dodať ešte jednu poznámku. Už len z toho čo píšeš som nadobudla dojem, že ide o neserióznu osobu. Myslím, že ste jej dali veľa šancí a zdá sa, že teraz sú problémy. Osobne som pri práci spoznala dosť účtovníkov. Niektorí si tiež privyrábali pomimo - ale štandard si v práci vždy odviedli.
Predtým ako s nou rozviažeme pp si chcem dať poriadne skontrolovať učto nakoľko som ja osobne našla nejaké nezrovnalosti. Ďakujem všetkým za rady a otazočka pre bratislavských, nenašiel by sa niekto kto by mi tu kontrolu urobil? / samozrejme za fo/ak ano tak SS.)Dakujem
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

ešte by som sa chcela opýtať mohla by som jej dať výpoved z dôvodu nadbytočnosti? sídlo firmy ideme presťahovať do Ba. Alebo jej budem musieť ponuknuť dané prac. miesto?
Nakoľko nemam v rukach žiadny dokument o napomenutí za porušovanie prac. discipliny / moja chyba /.
Alebo ešte počkať ako dopadne kontrola účtovníctva?
Naposledy upravil bv_alexandra : 22.06.06 at 11:08
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

bv_alexandra
ešte by som sa chcela opýtať mohla by som jej dať výpoved z dôvodu nadbytočnosti? sídlo firmy ideme presťahovať do Ba. Alebo jej budem musieť ponuknuť dané prac. miesto?
Nakoľko nemam v rukach žiadny dokument o napomenutí za porušovanie prac. discipliny / moja chyba /.
Ak jej dáte výpoveď z dôvodu nadbytočnosti, potom nemôžete na to miesto nejakú dobu prijať žiadneho zamestnanca (myslím že sú to 3 mesiace).
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Tak ako to riešiť. My sme pôvodne chceli nechať aj nadaľej sídlo v Mt ale ked nastali take skutočnosti ake sú tak som sa rozhodla že si kanc. prestahujem do Bratislavy.A zatial nemam v ruke ako som vyššie spominala nič ohľadom porušenia prac. discipliny.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

Veď prejednanie porušenia pracovnej disciplíny sa dá spraviť aj s dnešným dátumom s tým, že pri opakovanom porušení bude rozviazaný pracovný pomer. Alebo sa mýlim?
Bea
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

A čo tak skúsiť toto:
§ 63Výpoveď daná zamestnávateľom
(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Peterka
A čo tak skúsiť toto:
§ 63Výpoveď daná zamestnávateľom
(1) Zamestnávateľ môže dať zamestnancovi výpoveď iba z dôvodov, ak
a) sa zrušuje alebo premiestňuje zamestnávateľ alebo jeho časť,
b) sa zamestnanec stane nadbytočný vzhľadom na písomné rozhodnutie zamestnávateľa alebo príslušného orgánu o zmene jeho úloh, technického vybavenia, o znížení stavu zamestnancov s cieľom zvýšiť efektívnosť práce alebo o iných organizačných zmenách,
Práve preto som sa pýtala či jej musí byť prac. miesto ponuknuté.alebo sa môže rovno dať vypoved z tohto titulu. Toto je už asi Má prac. pomer na neurčitu takže tomu rozumiem tak že buď odstupne alebo 2 mesačná výpovedná lehota alebo ako. Pýtam sa vás pretože osoba ktorá sa v týchto veciach vyzna je naša účtovníčka.
/alebo sa mám jej opýtať / to som myslela samozrejme zo srandy
Naposledy upravil bv_alexandra : 22.06.06 at 11:38 Dôvod: doplnenie
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

§ 76Odstupné a odchodné
(1) Zamestnávateľ môže poskytnúť zamestnancovi odstupné, ak sa pracovný pomer skončí výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c).
(2) Zamestnancovi pri skončení pracovného pomeru patrí odstupné v sume najmenej dvojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku, ak súhlasí so skončením pracovného pomeru pred začatím plynutia výpovednej doby z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); zamestnancovi, ktorý odpracoval u zamestnávateľa najmenej päť rokov, patrí odstupné v sume najmenej trojnásobku jeho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu. Ak zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Peterka
§ 76Odstupné a odchodné
Ak zamestnanec požiada o skončenie pracovného pomeru, je zamestnávateľ povinný tejto žiadosti vyhovieť.
takže tomu rozumiem tak že ak povie že výpodnú lehotu neprijma tak sa pracovný pomer ukonči hned a vyplatim jej odstupne.?
0 0
Peterka Peterka

Peterka je offline (nepripojený) Peterka

ÁNO, je správne.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

ďakujem za rady a usmernenie. Prajem pekný zvyšok dňa.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

ešte jedna otázočka nechcem kvoli tomu zakladať novu temu. Prišla som na to že v programe mame zaučtovanu sumu 43tis ako platba ZP ale to ZP nie je a momentálne ani neviem čo to je. Bolo to platené r 2005. Meni to nejako V JU danové priznanie, či nie?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra
ešte jedna otázočka nechcem kvoli tomu zakladať novu temu. Prišla som na to že v programe mame zaučtovanu sumu 43tis ako platba ZP ale to ZP nie je a momentálne ani neviem čo to je. Bolo to platené r 2005. Meni to nejako V JU danové priznanie, či nie?

Pokiaľ to je výdavok ovplyvňujúci ZD a s tým aj bolo počítané v DP , tak nie .
Avšak,ak by si pri kontrole zistila ...že je to výdavok NZD ...tak áno .
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ďakujem. Už len dúfať že to bude tá prvá možnosť. ak sa vôbec dopatram k tomu čo to je.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

No ved práve. Podľa VS som to nenašla. V popise je č. ex. príkazu ale ani taký som v dokladoch nenašla. Vidím v tom dosť problem pretože mi momentálne zostáva jediná možnosť že v SLSP natrafím na milu pani ktorá mi prezradí komu ten účet patri. Nechápem ako sa mohlo niečo take stať.Alebo vlastne chápem, ale to už je rozobraté vyššie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra
No ved práve. Podľa VS som to nenašla. V popise je č. ex. príkazu ale ani taký som v dokladoch nenašla. Vidím v tom dosť problem pretože mi momentálne zostáva jediná možnosť že v SLSP natrafím na milu pani ktorá mi prezradí komu ten účet patri. Nechápem ako sa mohlo niečo take stať.Alebo vlastne chápem, ale to už je rozobraté vyššie.
Prepáč , ja som omylom vymazala môj príspevok ....už by som ho presne tak isto nenapísla , ale vieš čo som písala .

Ak to bol exekučný príkaz ....budeš musieť pátrať ....lebo potrebuješ podklad k zaúčtovaniu výdavkov .....ak začneš SLSP ...tak potom musíš požiadať exekútorský úrad o opis ex.príkazu.

Skúš ešte pozrieť evidenciu záväzkov.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ďakujem. Skúsim. Pekný deň
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
bv_alexandra
Neprešlo veru vela a ja som musela opať vytiahnuť túto temu. CHcem sa opýtať keby som dala spraviť nejakej osobe kontrolu účta zvládla by to osoba za týžden? Potrebovala by byť fyzicky pri papieroch alebo by stačil soft.
Záleží na tom, čo kontrolou sledujete. Základné logické väzby a tým aj overenie správnej aplikácie predpisov týkajúcich sa účtovníctva pri jeho spracovaní je možné odkontrolovať aj z výstupných zostáv (hlavná kniha), správnosť účtovania z denníka v prípade, že sú výstižne uvádzané texty. Veľa prezradí aj spracovanie účtovnej závierky za predchádzajúce účtovné obdobie.
Formálnu a vecnú stránku je zas možné overiť aj kontrolou prvotných dokladov. Dodržiavanie súvisiacich predpisov je možné overiť kombinovaným spôsobom a osobným pohovorom.

Teda záleží, tak ako som uvádzala na tom, čo kontrolou sledujete.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

[quote=bv_alexandra]Predtým ako s nou rozviažeme pp si chcem dať poriadne skontrolovať učto nakoľko som ja osobne našla nejaké nezrovnalosti. Ďakujem všetkým za rady a otazočka pre bratislavských, nenašiel by sa niekto kto by mi tu kontrolu urobil? / samozrejme za fo/ak ano tak SS.)Dakujem[/quote]
Nenajde sa niekto kto by sa na to podujal už od víkendu, resp. od pondelku?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať