Zavrieť

Porady

exekučný príkaz

Prosím o radu. Nevie mi niekto vypočítať:suma pohľadávky je 15.588,- Sk.Z 1/3 mzdy povinného treba vykonať zrážky. Zatiaľ ďakujem
Usporiadat
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak sú pohľadávky rovnocenné (buď len prednostné alebo len neprednostné) s výnimkou výživného, zrážajú sa v poradí v akom došli. Ak prišli naraz, uspokojujú sa obe v pomere podĺa výšky pohľadávky.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

A ešte jedna otázočka. V priloženej tabuľke mi vyšla suma, ktorú môžem zraziť. Túto pomerne podelím medzi tie 2 pohľadávky?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak prišli naraz, tak áno. Ale niekedy keď príde naraz viac pohľadávok, zvyčajne sú to pohľadávky pre jedného, dá sa dohodnúť s exekútorom, že sa budú zrážať postupne, aby sa nemuseli rozpočítavať.
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Janka srdečná vďaka. Bodík mi už viac prideliť nechce.
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

Čo v tom prípade, ak mi prišiel exekučný príkaz na zamestnanca ZPS, ktorému túto istú pohľadávku už sťahujú z invalidného dôchodku?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ak má viacero príjmov (ID aj zamestnanie), zráža sa zo všetkých príjmov. Každý platiteľ počíta zrážku osobitne, teda tak ako by iný príjem nemal.
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

Ale ako budem vedieť do akej výšky mu mám zrážať keď neviem koľko už mal zrazené.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Lámerová Pozri príspevok
Ale ako budem vedieť do akej výšky mu mám zrážať keď neviem koľko už mal zrazené.
Exekútor zvykne informovať, keď sa má zrážka ukončiť.
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

No neviem, lebo už som mala exekúciu a v augustovej výplate som zrazila poslednú zrážku podľa ex. príkazu. Zatiaľ sa exekútor neozval.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Ozvite sa vy exekútorovi.
0 0
Marcela01 Marcela01

Marcela01 je offline (nepripojený) Marcela01

a keď je niekto prijatý na polovičný úväzok..?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Marcela01 Pozri príspevok
a keď je niekto prijatý na polovičný úväzok..?
... nerozumiem otázke.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Môžeme robiť zrážky aj z odmeny z dohody o pracovnej činnosti?

Podľa čoho viem, či je to prednostná alebo neprednostná pohľadávka? V exekučnom príkaze sa píše len o istine, úrokoch, poplatkoch, ale nie je uvedená z čoho pohľadávka vznikla.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Aj z DoPČ by sa mala zrážať exekúcia. V rozhodnutí je napísané buď, či ide o prednostnú/neprednostnú, alebo či zrážať 1 alebo 2 tretiny, alebo je tam napísané zrážka v prospech koho a za čo. V exekučnom poriadku je zoznam prednostných zrážok v §71.
0 0
jarkra jarkra

jarkra je offline (nepripojený) jarkra

Ďakujem za rýchlu odpoveď,

ešte by som sa chcela spýtať, či môžem normálne postupovať pri výpočte sumy, ktorú môžem zratiť. Tá pani, ktorej sa exekúcia týka, je u nás zamestnaná len na DOPČ (5 hodín týždenne), ale ináč má aj riadne trvalé zamestnanie. V podstate u nás nedostáva mesačne viac ako 5 000,-, z toho jej zrážky na exekúciu nevyjdú. Berie sa do úvahy, že má aj trvalé zamestnanie, alebo nie?
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

To, že má aj DoPČ by mala ona oznámiť exekútorovi -zrejme aj oznámila, keď máte exekučný príkaz. Potom sa postupuje podľa §88 Exekučného poriadku. Exekútor môźe určiť akú časť nepostihnutelnej sumy použiť pri jednotlivých zamestnaniach. Ak nič také neurčil, postupujete bežným spôsobom. Ak jej nevyjde žiadna suma na exekúcia, oznámite túto skutočnosť exekútorovi. Ak jej nejaká suma na exekúciu vyjde, podľa §88 by v takomto prípade táto suma mala byť zaslaná exekútorovi, nie oprávnenému - to by som ale konzultovala s exekútorom.
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

Dobrý deň.
Mám zamestnanca, ktorému prišla exekúcia z Cetelemu. Nie je to exekučný príkaz, ale na základe zmluvy o úvere, že mám zrážať zo mzdy, ale neviem či postupovať ako pri bežnej pohľadávke, čiže zraziť 1/3 alebo ako by ste vy postupovali?
0 0
Lámerová Lámerová

Lámerová je offline (nepripojený) Lámerová

Može mi prosím niekto odpovedať dosť to súri
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Jedná sa o zrážku podľa §551 Občianskeho zákonika. Na zráženie takýchto zrážok sa vzťahujú podmienky podľa Občianskeho súdneho poriadku a zrážajú sa jednou tretinou.
0 0
djpecko djpecko

djpecko je offline (nepripojený) djpecko

Vedeli by ste mi prosim poradit?
Som zamestnany. Prisiel mi exekučny prikaz /aj zamesnavatelovy/na stahovanie 1/3 zo mzdy.
Hruba mzda 418,12€. Čistá mzda: 357,21€
Je realne, že moze stiahnut 152,72€ a poslat to exeturovi?

Z čoho sa vypocita 1/3?
Nemam druhy prijem, nemam deti.
Vyzit s 149,49€ je tazko.

Prosim o radu.
Dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať