Zavrieť

Porady

MRP a číselné rady

zhv zhv

zhv je offline (nepripojený) zhv

1.Začínam účtovať v MRP a chcem sa opýtať, keď zapisujem v pen.denníku operácie na účtoch ,ako si viem nastaviť číselné rady.Pri výdavkových a príjmových dokladoch mi to ide.Výpis z účtu príde na konci mesiaca,dátum operácii zapisujem týmto dňom / nie presné dátumy podĺa výpisu /.Môže to tak byť.
2.SZČo vystaví fa za službu do zahraničia aký tam dať kod na DPH./19 ?/
Je to oslob.od DPH ?

Ďakujem
Usporiadat
Barbora.B Barbora.B

Barbora.B je offline (nepripojený) Barbora.B

Veeeľmi pekne ďakujem !!!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zamálo! Každy z nás bol začiatočníkom.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Pri faktúrach už nevieš zmeniť poradové číslo.
Vždy treba chybnú vymazať a urobiť novú už so správnym poradovým číslom.
0 0
frigo frigo

frigo je offline (nepripojený) frigo

Ahojte, ja tiež potrebujem poradiť: číselné rady doteraz bez problémov, ale v novom roku mi nejde nastaviť číselný rad pre faktúry prijaté. Máme MRP PÚ Windows verziu. Keď idem do Nastavenie - Pohľ,záv,faktúry - Obecné- a v číselných radoch si zvolím faktúry prijaté, mám tam viac možností (domácu, zahr, predd a pod.) a keď chcem zmeniť len tú prijatú, dám editácia a hneď mi to vyhadzuje Zadajte prefix a nikde ma to nepustí, jedine Storno a som kde som bola (to isté mi to vyhadzuje, aj keď idem priamo cez faktúru prijatú, cez ten ukazováčik). Ja ale žiaden prefix nechcem, lebo máme čáslovanie len číslom: 2007001. Zatiaľ to natvrdo prepisujem po pridaní faktúry, ale je to veľmi nepraktické a nepohodlné.. ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Program však vyžaduje, aby v prefixe bol uvedený údaj, preto Ťa to nepustí. Prečo nedáš do prefixu 2007 a do poradového čísla 000(ak mávate viac faktúr, tak aj na viac desatinných miest)? Ak to dáš tak, ako navrhujem, budeš mať Fa s č. 2007001. Takéto číslovanie, aké navrhuješ, nie je správne. Predstav si, že by si vystavila 999 faktúr(posledná by mala č.2007999) a potrebuješ vystaviť ďalšiu s č.1000. Aké číslo by si jej dala? Už by si sa s tým nepohla.
0 0
frigo frigo

frigo je offline (nepripojený) frigo

Marína, ďakujem, to riešenie s prefixom 2007 ma nenapadlo (zatiaľ tam máme P a Z a tak) - super. A trojmiestne nám stačí na celý rok, 999 nám nehrozí. Ešte raz - ĎAKUJEM.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Môžeš mať aj písmenko, ale nie dva krát to isté.
0 0
Anna B Anna B

Anna B je offline (nepripojený) Anna B

ondrejvla
Prikladám ti daň.skupiny pre MRP:
Daňové skupiny v MRP

1 - Zdaniteľné obchody podľa par.8 a 9
2 - Dodanie tovarov a služieb s oslob. od dane par.28 až 41 koef.
3 - Dodanie tovarov a služieb s oslob. od dane par.28 až 41 mimo koef.
4 - Dodanie tovarov a služieb s oslob. od dane par. 43
5 - Dodanie tovarov a služieb s oslob. od dane par. 46 a 47
6 - Rozdiel v základe dane a v dani po oprave podľa par.25 odst.1 až 3 zákona
7 - Úprava IM
8 - Dodanie tovaru prvým odberateľom pri trojstr. obchode podľa par.45 zákona
9 - Neovplyvňujúce DPH

VÝDAJE RESP. PRIJATÉ ZDANITELNÉ PLNENIA (FAKTÚRY PRIJATÉ + NÁKLADY) od 1. januára 2005

A - Daň z tovarov a služieb kúpených v tuzemsku - plný nárok na odpočet
B - Daň z tovarov a služieb kúpených v tuzemsku - bez nároku na odpočet
C - Daň z tovarov a služieb kúpených v tuzemsku - čiast. nárok na odpočet
D - Daň zaplatená pri dovoze - plný nárok na odpočet
E - Daň zaplatená pri dovoze - bez nároku na odpočet
F - Daň zaplatená pri dovoze - čiastočný nárok na odpočet
G - Daň zo služieb a tovarov - daň platí príjemca - plný nárok na odpočet
H - Daň zo služieb a tovarov - daň platí príjemca - bez nároku na odpočet
I - Daň zo služieb a tovarov - daň platí príjemca - čiastočný nárok na odpočet
J - Daň z nadobudnutých tovarov z iného členského štátu - plný nárok na odpočet
K - Daň z nadobudnutých tovarov z iného členského štátu - bez nároku na odpočet
L - Daň z nadobudnutých tovarov z iného členského štátu - čiastočný nárok na odpočet
M - Tovary a služby - daň platí 2. príjemca - plný nárok na odpočet
N - Tovary a služby - daň platí 2. príjemca - bez nároku na odpočet
O - Tovary a služby - daň platí 2. príjemca - čiastočný nárok na odpočet
P - Nadobudnutie tovaru prvým odberateľom podľa par. 45 odst.2
R - Rozdiel v základe dane a v dani po oprave podľa par.25 odst.1 až 3 zákona - plný nárok na odpočet tuzemsko
S - Rozdiel v základe dane a v dani po oprave podľa par.25 odst.1 až 3 zákona - bez nároku na odpočet tuzemsko
T - Rozdiel v základe dane a v dani po oprave podľa par.25 odst.1 až 3 zákona - čiastočný nárok na odpočet tuzemsko
U - Rozdiel v základe dane a v dani po oprave podľa par.25 odst.1 až 3 zákona - plný nárok na odpočet-nadobud. z EÚ
Y - Rozdiel v základe dane a v dani po oprave podľa par.25 odst.1 až 3 zákona - bez nároku na odpočet-nadobud. z EÚ
Q - Rozdiel v základe dane a v dani po oprave podľa par.25 odst.1 až 3 zákona - čiast.nárok na odpočet-nadobud. z EÚ
V - Vrátenie dane cestujúcim pri vývoze tovaru podľa par.60
Z - Faktúry k dokladom z ERP nad 50.000,- Sk
W - Neovplyvňujúce DPH

a - Úprava dane odpočítanej pri IM podľa par. 54
b - Odpočítanie dane pri registrácii podľa par. 55
c - Daňová povinnosť pri zrušení registrácie podľa par. 81
d - Odpočítanie dane pri dodaní nového dopravného prostriedku podľa par.52 zákona
Objavila som toto, ale neviem ako to využiť. To mám v programe MRP DOS? Kde? Ako to môžem využívať? Alebo to tam musím nejako dostať? Poraďte mi, prosím Vás.
0 0
Anna B Anna B

Anna B je offline (nepripojený) Anna B

Poraďte, prosím.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Vyuzijes to v pripade, ze mate okrem tuzemskych faktur resp. dokladov aj faktury (doklady) zo zahranicia alebo do zahranicia. Ak nemate, vyuzila by si to napriklad este pri uctovani faktur, kde si mala opravu zakladu dane (tie idu do ineho riadku DP).
Este som zabudla dodat "ak si platca DPH"
0 0
Anna B Anna B

Anna B je offline (nepripojený) Anna B

Asi som sa dobre nevyjadrila. Som plátca DPH a potrebovala by som takú pomôcku. A máme aj dodávky do EU a nákupy z EU. A právo preto som chcela vedieť, kde v programe sú zadané tieto kódy, aby som ich mohla používať. Alebo ak sú tam neni, tak ako ich tam mám zadať. Ja som si zatiaľ najpotrebnejšie zadala, ale úplne iné, ako sú v tom zozname. A tak som chcela, či by mi niekto nevysvetlil, či sú v MRP DOS predvolené kódy.
0 0
Anna B Anna B

Anna B je offline (nepripojený) Anna B

Vyskúšam to ešte raz.
0 0
adinka55 adinka55

adinka55 je offline (nepripojený) adinka55

Tie kody nie su predvolene, mozes si ich lubovolne nadefinovat aj oznacenie si mozes zvolit podla potreby ty ake potrebujes.
Tento zoznam je na stranke MRP aj s prikladom ako to pouzivat v navaznosti na danove priznanie.
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=170
0 0
Anna B Anna B

Anna B je offline (nepripojený) Anna B

adinka55
Tie kody nie su predvolene, mozes si ich lubovolne nadefinovat aj oznacenie si mozes zvolit podla potreby ty ake potrebujes.
Tento zoznam je na stranke MRP aj s prikladom ako to pouzivat v navaznosti na danove priznanie.
http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/Fa...aspx?cislo=170
Za uplynulé dni som sa aj ja dopracovala k uvedenému linku a už som si aj nadefinovala kody. Ďakujem však za ochotu a oceňujem.
0 0
ekovm ekovm

ekovm je offline (nepripojený) ekovm

Potrebujem poradiť,
mám MRP win PU a zadala som nesprávne označenie dokladu namiesto VD/1 UD/1. Opraviť to viem iba v riadku ale v denníku mi to nezmení. Vie mi niekto poradiť?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ekovm Pozri príspevok
Potrebujem poradiť,
mám MRP win PU a zadala som nesprávne označenie dokladu namiesto VD/1 UD/1. Opraviť to viem iba v riadku ale v denníku mi to nezmení. Vie mi niekto poradiť?
Máš tam funkciu Preniesť doklad. Oprav doklad a klepni na to a prenesie ti nový doklad aj do hlavného denníka.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 06.02.08 at 06:30
0 0
Akinom Akinom

Akinom je offline (nepripojený) Akinom

Ahojte, chcem sa iba spýtať či sa v MRP WIn nedá spraviť takáto vec: nečíslujem interné doklady dávam na všetky INT/ bez čísel, je možné spraviť niečo také, aby mi to hromadne očíslovalo, alebo musím ručne otvoriť každy doklad a očíslovať si ho sama? Doteraz som si ich číslovala ručne.
To iba informatívne, ak je nejaká taká možnosť, tak by som si ušetrila čas .
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
- iba ručne.
0 0
Akinom Akinom

Akinom je offline (nepripojený) Akinom

lenkak Pozri príspevok
- iba ručne.
som si myslela..., ale aspon som si teraz istá, že ma to neminie
0 0
Akinom Akinom

Akinom je offline (nepripojený) Akinom

Leni, ešte Ťa poprosím o radu pod aký kód na DPH by si zaradila došlú faktúru za ubytovanie z ČR, (v ktorej 1000CZK daň.základ DPH je 5% takže celková suma je na 1050CZK). Ja som to davala cez 39 vo výške 1050xkurz NBS v deň vystavenia fa, ale chcela by som aby mi to sledovalo aj v CZK a to pri tomto kode nie je možné....ďakujem za odpoveď
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať