Zavrieť

Porady

Mam odkupeny 3 izbovy byt a v zmluve je uvedenych aj 11m2 v spolocnych a nebytovych pristoroch.... ale su tam ine pivnice....co mam robit aby som dosiahol ze si ich mozem ohradit a vyuzivat co mi patr

Mam odkupeny 3 izbovy byt a v zmluve je uvedenych aj 11m2 v spolocnych a nebytovych pristoroch.... ale su tam ine pivnice....co mam robit aby som dosiahol ze si ich mozem ohradit a vyuzivat co mi patri????? sussedia sa nemienia dobrovolne vypratat....
veronikasad Ako si predstavuješ to "ohradenie" ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Napíš presne, ako to v zmluve znie.
    Pivnica býva v podlahovej ploche bytu (napr. Podlahová plocha bytu je 73,65 m2, z toho pivnica 2,65 m2.).
    Býva tam aj podiel na spoločných častiach a zariadeniach domu (múry, strecha, chodby ...).
    Ak by si mal podiel na spoločnom nebytovom priestore (napr. obchode), tak ten sa zvyčajne prenajíma a je to príjmom fondu opráv domu).
    Peggynka Ja tipujem,že pivnice neboli urobené a sami si porobili kóje.Nuž ale,nie sme v Lote.
    Mária27 Má jediný príspevok, možno sa nevie znova prihlásiť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ako si byt preberal,keď nevieš,čo je tvoje?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Spoločné a nebytové priestory je niečo úplne iné ako pivnica .

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hele SaMSlaM - byt odkúpený s príslušenstvom (a tam patrí i pivnica!) + spoločné priestory (schodisko, vchod, kočikáreň, chodby) - dôraz na slovo spoločné! Patria nielen tebe, ale aj ostatným.....a ty si chceš to ohradiť - vyčleniť? To akože zoberieš susedom ich diel? Zamedzíš im priechod cez vchod do baráku?

    Zobuď sa konečne!

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Možno slovíčka?

    Odkúpený, znamená prevedený do osobného vlastníctva od vlastníka bytu pred prevodom, odkúpením? Zvyčajne organizácie, prevažne bytové družstva, mestá, obce, JRD, prípadne iné štátne podniky.

    Kúpený od niekoho kto si požiadal o prevod bytu do osobného vlastníctva za zostatkovú hodnotu, anuitu a rozhodol sa vám predať, svoj priestor na bývanie v bytovom dome.

    Podstatné je, čo je zapísané na katastri ako príslušenstvo bytu. Ak je tam tých jedenásť metrov zapísaných ako váš majetok, je to váš majetok.

    Asi je to tam divočina, v tom dome, bytovom?

    Máme zákon, ktorý je na ...

    Mam odkupeny 3 izbovy byt a v zmluve je uvedenych aj 11m2 v spolocnych a nebytovych pristoroch.... ale su tam ine pivnice....co mam robit aby som dosiahol ze si ich mozem ohradit a vyuzivat co mi patr

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.