Zavrieť

Porady

chudnutie

Kto ide so mnou chudnúť. Včera som si kúpila novú váhu, lebo stará mi vypovedala a dostala som šok, lebo stará digitálna mi vážila o 4 kg menej. Tak som sa rozhodla, že idem chudnúť. Dosť som cez zimu nabrala ale nemyslela som, že až toľko, takže dnes mám 70 kg.
Kto sa pridá? čaute zajtra.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Neviem síce ako sa stravuje Horvatm, ale ja som tiež kedysi jedla iba surovú stravu. Systém bol, že do obeda sa je iba ovocie - raňajky a ak treba aj desiata. Na obed zeleninu surovú buď vo forme šalátu s trochou oleja a bylinkami - nesoliť. Večera tiež len surová zelenina. Len po troch rokoch takého stravovania som začala mať zdravotné problémy, tak som prešla na delenú stravu. Zeleninu jem tiež podľa možnosti surovú, ale dám si aj dusenú zeleninu. Mäso nemusím, ale niekedy si musím dať - dusené v remoske a to iba kuracie resp. ryby. A k tomu kopec zeleniny. Mám výhodu, že ja mám rada zeleninu v každom vydaní. Iné nemusím mať. Občas zemiaky alebo ryžu. Rezeň mi nič nehovorí.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Prosím Vás nevideli ste na Porade niekde pokračovanie 90 dňovej diéty? Myslím súbor na stiahnutie.
0 0
laur12 laur12

laur12 je offline (nepripojený) laur12

wagner Pozri príspevok
Neviem síce ako sa stravuje Horvatm, ale ja som tiež kedysi jedla iba surovú stravu. Systém bol, že do obeda sa je iba ovocie - raňajky a ak treba aj desiata. Na obed zeleninu surovú buď vo forme šalátu s trochou oleja a bylinkami - nesoliť. Večera tiež len surová zelenina. Len po troch rokoch takého stravovania som začala mať zdravotné problémy, tak som prešla na delenú stravu. Zeleninu jem tiež podľa možnosti surovú, ale dám si aj dusenú zeleninu. Mäso nemusím, ale niekedy si musím dať - dusené v remoske a to iba kuracie resp. ryby. A k tomu kopec zeleniny. Mám výhodu, že ja mám rada zeleninu v každom vydaní. Iné nemusím mať. Občas zemiaky alebo ryžu. Rezeň mi nič nehovorí.
ake zdravotne problemy si mala? isto len z tej surovej stravy to bolo?
0 0
horvatm horvatm

horvatm je offline (nepripojený) horvatm

Viem si predstavit zdravotne problemy, kedze si cele roky jedla klasicku otravenu stravu, jedy a vsetky nevhodne latky sa ukladaju rokmi do tukov a do jemnych tkaniv v klboch, po prechode na cistu stravu sa tieto jedy zacinaju postupne vyplavovat do krvi a telo ich vylucuje, preto sa zda ze zacinaju zdravotne problemy a opet sa clovek vrati ku svojej povodnej strave. Alebo druha moznost, strava nebola dost pestra a urcite chybalo nieco co telo potrebovalo.
0 0
horvatm horvatm

horvatm je offline (nepripojený) horvatm

korduľa Pozri príspevok
myslim, ze to co opisal horvathm je silny extrem, telo potrebuje vyvazenu stravu, v ktorej nemaju miesto vyprazane jedla a napriklad lepok - co je psenica, ale vylucit pecivo zo stravy nie je spravne, pretoze ked sa povie vyvazena strava tak telo potrebuje vyvazene sacharidy, bielkoviny a aj tuky v podobe napriklad ryb, ktore obsahuju omega 3 mastne kyselina, co je prospesne pre telo, vylucenie masa tiez nie je spravne, pokial clovek nesedi na zadku ale sportuje, tak potrebuje prisun bielkovin, ale nie len v podobe strukovina pohanky, ale kvalitne maso treba. kazdy by si mal najst to svoje co mu vyhovuje a nie davat navody, pokial clovek chce, zvladne vsetko. ja sa stravujem podla krvnych skupin niekolko rokov a uplne mi to vyhovuje. takze treba zrusit diety a treba prejst na taku stravu, ktora je pre telo prospesna. myslim, ze kazdy clovek ked ma nieco na tanieri, vie si sam zhodnotit ci je to vhodne a ci nie. ked mate na tanieri nalozeny zemiakovy salat s majonezou a vyprazany rezen, tak predpokladam, ze kazdy vie ci to je pre neho dobre. clovek by sa nemal stravovat pre to, aby schudol, ale mal by jest tak, ako si jeho telo zasluzi, a budme trochu sebci, majme svoje telo a seba radi, zasluzime si to. tak si nerobme zle vsetkym tym bordelom, co je mozno chutny, ale inac nam nic neda
vyvazena strava sa najde aj iba v rastlinnej vyzive, omega ma mnoho semien, lanove, konopne semienka, ktore dokazu nahradit mrtve zvierata ktore prekysluju nas organizmus, tieto semienka sa daju jest na rozne sposoby a tie ma zivili dlhu dobu, chce to mat len dobry mlyncek na mak a na nom to ide potom robit rozne obmeny, plus avokado, je tam plno jednoduchych bielkovin, varene meso su zlozite a telo aj tak tieto bielkoviny rozklada na aminokyseliny a z nich si vytvara to co potrebuje. No neda sa nikomu rozkazat, len je to smutne ze chute prechadzaju z rodicov na deti a jedlo je potom ako droga, tazko sa odvyka od chuti ktore vam babicky a manzelky varili cele roky. Vsetko je to v hlave, tak isto ako ked niekto fajci, je to tiez len droga navyk na chut a len malo ludi sa ho dokaze zbavit .
Clovek nie je masozravec. LEn sa nim naucil byt v tazkych podmienkach ked nebolo co jest v davnych dobach a v dobach nudze, teraz sa meso hromadne je niekolko krat denne, potom sa cudujeme ze kolko rakoviny rocne narasta..... Pekny vecer...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

horvatm Pozri príspevok
...Clovek nie je masozravec. LEn sa nim naucil byt v tazkych podmienkach ked nebolo co jest v davnych dobach a v dobach nudze, teraz sa meso hromadne je niekolko krat denne, potom sa cudujeme ze kolko rakoviny rocne narasta..... Pekny vecer...
Podľa mňa bol človek skôr mäsožravcom ako bylinožravcom a všežravcom. Dôkazom sú aj štúdie o krvných skupinách, kde skupina 0 je najstaršou skupinou, ktorá sa živila pred 50000 rokmi výlučne mäsom.
Nikomu nebudem brať životnú filozófiu stravovania. Ale keby som ja svojmu mužovi dávala denne na tanier surovú stravu v podobe ovocia a zeleniny a rôznych napučaných jadier, pomletých jadier...no neviem neviem, čo by mi povedal- pracuje fyzicky.
Pre mňa je vyvážená strava veľa ovocia a zeleniny, chlieb i pečivo, cukor i med, bôčik i ryby, rezne aj slanina, kyslá kapusta i strukoviny, mlieko i syry... Ale popritom treba zo seba vydať aj patričnú energiu.
Nehovorím, že to mäso musí byť každý deň na tanieri.
Ľudia kedysi žili z toho, čo si dochovali a dopestovali. V zime žili na slanine, zemiakoch, kyslej kapuste, jabĺčkach a koreňovej zelenine a boli zdraví. Podľa mňa vtedy bola najvyváženejšia strava, vyváženejšia už hádam ani nemohla byť. Ale bola to zelenina dopestovaná na kravskom hnoji, sliepočky hrabali na záhumní od svitu do mrku, prasiatka boli krmené iným, než dnes a krávky sa pásli na lúkach...
No ja, aby som ohrdla takou husacou pečienkou v lokši? Alebo dobrým rezňom? Ľúbime doma aj zeleninové šaláty, prívarky...jednoducho všetko. Pre mňa a moju rodinu je toto vyvážená strava, jesť všetko, ale s mierou a hýbať sa. Nikomu túto filozófiu nebudem vnucovať, ale vegetriánom a tobôž vegánom by som sa vlastnou vôľou nestala. Túto variantu beriem len ako procedúru na odľahčenie, respektíve dočasnú očistu organizmu.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

danushka Pozri príspevok
Podľa mňa bol človek skôr mäsožravcom ako bylinožravcom a všežravcom. Dôkazom sú aj štúdie o krvných skupinách, kde skupina 0 je najstaršou skupinou, ktorá sa živila pred 50000 rokmi výlučne mäsom...........
Súhlasím........ja by som v tejto súvislosti citovala z filmu Knoflikáři: " Nežereš maso, nepoznáš vtip" ........Možno prehnané, ale mám skúsenosti, že častokrát pravdivé.....
0 0
marienka3 marienka3

marienka3 je offline (nepripojený) marienka3

Ja som bez mäsa a zemiakov nevydržala ani cez 40 dní pôstu, čo som sa zapovedala - ako každý rok - že vydržím. Po prvé ani neviem potom čo variť, namiesto mäsa potom robím sladké jedlá ap. to je potom viac kalórií ako z mäsa. Šaláty žiaľ u nás nejdú, deti som asi nenavykala od malička, vtedy skôr varila svokra klasiku. Ono by to potrebovalo viac pohybu, ale donútiť sa je také ťažké. Ale stále si môžem dať nejaký cieľ - chudnutie, novoročné predsavzatie - chudnutie. Alebo že zdravá strava + pohyb. Ale nemám pevnú vôľu. Čiže na ovocí a zelenine by som vydržala približne jeden deň. Obdivujem tých, čo to zvládli aj viac rokov.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

citali ste noveho ADAMA?? je tam super clanok o behani. samozrejme, ze ide o to prekonat sameho seba. ale bola tam jedna veta. vtaci nemaju ziadny tuk a preletia tisice kilometrov a nam sa nechce behat pol hodinu....
0 0
tatiana116 tatiana116

tatiana116 je offline (nepripojený) tatiana116

to horvathm: Ahoj Miro, dakujem ti za SS, nemohla som ti inac odpovedat, lebo sem velmi neprispievam, takze aspon takto sa ti chcem podakovat za info o surovej strave.
Pokial ide o mna, neustale zacinam so surovou stravou, ale na 100% som vydrzala najdlhsie 5 dni. Potom sa zacne prejavovat detoxikacia a detoxikacne priznaky ma vzdy vratia naspat k varenemu. Aj teraz som treti den na surovo, uvidim, dokedy zasa vydrzim . Mas pravdu, ze cloveka tato strava povzbudzuje aj duchovne.
Este raz dakujem a zelam vsetko dobre.
0 0
poho31 poho31

poho31 je offline (nepripojený) poho31

Rád športujem, počúvam dobrú hudbu a mám rád pekné autá a dievčatá ...viac
Čo poviete na metódu uvedenú na www.relax.bhlc.sk
Bea
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Mala som 36 rokov, váhu 94 kg na výšku 176cm, keď som sa po synkovom vyjadrení "fuj mamka si škaredá tlustá a tato mi ukázal fotku kde si pekná,-takú mamku chcem". Na tej fotke som mala 29rokov a váhu 67kg,bola som neustále v kole cvičení a tréningov, ktoré po výdaji som musela zanechať, jednak z dôvodu narodeni 1-ho dieťatka, dcérky (pri pôrode dostala krvácanie do mozgu).Synček 6.ročný mi vyrazil a bola som nešťastná. Preto som si zadovážila dietu, presne stanovenu a veľa námahy mi dalo mať v chladničke všetky potrebné ingrediencie ,ale nedala som sa odradiť a začala som s ňou. Bola trojtýždňová, ale ja som ju opakovala tak, že trvala dva a pol mesiacov. Za ten čas som pri diete podľa mňa výkrmnej schudla celých 22 kg. Všetci okolo mňa boli nadšení spolu so mňou, len žiaľ moja polovička (zahľadená v tom čase nie do mňa to nevidel). Váhu som si potom pri pravidelnej strave, udržala tri roky, nastali však rôzne situácie aj stresov veľa a moje pravideľné stravovanie šlo tatam. Teraz som už v rokoch, ale nie stará - "ženy nestárnu len si veľa pamätáme a stárnu nám deti".Tento výrok mi povedala kamarátka pri stretnutí po dobrých 10 rokoch a stal sa mi sloganom, ktorý dodnes používam. Dieta zabrala kolegom a kole gyniam, ktoré ma o ňu požiadali. Je naozaj super. Ak som nudila prosím o prepáčenie, alebo tzv. vypnutie.
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Kováčová Zita Pozri príspevok
Mala som 36 rokov, váhu 94 kg na výšku 176cm, keď som sa po synkovom vyjadrení "fuj mamka si škaredá tlustá a tato mi ukázal fotku kde si pekná,-takú mamku chcem". Na tej fotke som mala 29rokov a váhu 67kg,bola som neustále v kole cvičení a tréningov, ktoré po výdaji som musela zanechať, jednak z dôvodu narodeni 1-ho dieťatka, dcérky (pri pôrode dostala krvácanie do mozgu).Synček 6.ročný mi vyrazil a bola som nešťastná. Preto som si zadovážila dietu, presne stanovenu a veľa námahy mi dalo mať v chladničke všetky potrebné ingrediencie ,ale nedala som sa odradiť a začala som s ňou. Bola trojtýždňová, ale ja som ju opakovala tak, že trvala dva a pol mesiacov. Za ten čas som pri diete podľa mňa výkrmnej schudla celých 22 kg. Všetci okolo mňa boli nadšení spolu so mňou, len žiaľ moja polovička (zahľadená v tom čase nie do mňa to nevidel). Váhu som si potom pri pravidelnej strave, udržala tri roky, nastali však rôzne situácie aj stresov veľa a moje pravideľné stravovanie šlo tatam. Teraz som už v rokoch, ale nie stará - "ženy nestárnu len si veľa pamätáme a stárnu nám deti".Tento výrok mi povedala kamarátka pri stretnutí po dobrých 10 rokoch a stal sa mi sloganom, ktorý dodnes používam. Dieta zabrala kolegom a kole gyniam, ktoré ma o ňu požiadali. Je naozaj super. Ak som nudila prosím o prepáčenie, alebo tzv. vypnutie.
A mohla by si tú diétu priložiť?
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Milá dogicka. Veľmi rada, ale žiaľ, som ešte "ucho" na porade a neviem -skôr som to ešte neskúsila ako môžem priložiť niečo ako prílohu- má 4.stránky. Ak máš email, ja áno pošlem Ti ho rada. Alebo poraď ako to pripojiť.
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Kováčová Zita Pozri príspevok
Milá dogicka. Veľmi rada, ale žiaľ, som ešte "ucho" na porade a neviem -skôr som to ešte neskúsila ako môžem priložiť niečo ako prílohu- má 4.stránky. Ak máš email, ja áno pošlem Ti ho rada. Alebo poraď ako to pripojiť.
Zitka aj ja poprosím ten zázrak na chudnutie. ĎĎĎ
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

Zitka poslala som Ti môj e-mail ako súkromnú správu, prosím Ťa pošli mi Tvoju dietu. Ďakujem
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A čo takto 90 dňová - rozlišovacia ? Nie je v nej nič zakázané, len alkohol, z váhy ubúda, človek nehladuje..a po ukončení sa len tak ľahko späť nepriberie.
0 0
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana

holubička1 Pozri príspevok
Zitka aj ja poprosím ten zázrak na chudnutie. ĎĎĎ
Dievčence, ak tú diétu do Zitky dostanete, priložte ju prosím sem, ďakujem vám.
0 0
pazll pazll

pazll je offline (nepripojený) pazll

Zitka mozem aj ja poprosit

vopred dakujem
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Ďakujem pekne Gabika za radu.
Verím že sa mi podarí pripojiť moju dietu. Na základe obdržaných SS správ som poslala ale na gmaily sa mi vrátilo ako nemožnosť doručenia.či je zázračná?! nedovolím si ju tak volať, ale verte-neverte, ja keď som ju ukončila, plné dva roky som s váhou nešla hore, pokiaľ som ale dodržiavala časy (a jedla som všetko, nič nebolo zakázané, aj zákusok sem-tam. Alkohol -ten na min.24 hodín spomalí ba môžem povedať zastaví odburávanie tuku- tak radšej nie. A pohyb fakt je potrebný ešte aj v mojom veku " onedlho už mi dve šestky vedľa seba stoja". Ak mi bude trochu pomaly páliť, dnes možná nedokážam pridať ju a budem ale snažiť sa tiež verím že nie až
JEEEEEEJ podarilo sa mi. Ešte raz vďaka Gabika som o niečo múdrejšia.
Naposledy upravil Zitulda : 06.12.08 at 20:18
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať