Zavrieť

Porady

chudnutie

Kto ide so mnou chudnúť. Včera som si kúpila novú váhu, lebo stará mi vypovedala a dostala som šok, lebo stará digitálna mi vážila o 4 kg menej. Tak som sa rozhodla, že idem chudnúť. Dosť som cez zimu nabrala ale nemyslela som, že až toľko, takže dnes mám 70 kg.
Kto sa pridá? čaute zajtra.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Fabiana Fabiana

Fabiana je offline (nepripojený) Fabiana



[hore]Pravidla diety


Pravidlo 1:
Jestliže něco jíš a nikdo Tě nevidí, neobsahuje to kalorie.

Pravidlo 2:
Jestliže zapíjíš čokoládu dietní Coca Colou, kalorie jsou tímto dietním nápojem zrušeny.

Pravidlo 3:
Jestliže jíš ještě s někým, kalorie se nepočítají, pokud ostatní snědí více než Ty.

Pravidlo 4:
Jestliže pomůžeš ztloustnout všem v okolí, budeš sám vypadat štíhlejší.

Pravidlo 5:
Jídlo pojídané v biografu, jako popcorn, Italská směs, polárka a podobně neobsahují kalorie, protože je součástí zábavy, nikoli stravování.

Pravidlo 6:
Zlámané vánoční cukroví neobsahuje kalorie, ty vytekly tím zlomem.

Pravidlo 7:
Jídlo požité pro zdravotní účely, jako kakao, brandy, topinky nebo tvarohový dort, neobsahuje kalorie.

Pravidlo 8:
Věci slíznuté ze lžíce či nože neobsahují kalorie, pokud jste v procesu vaření.

Pravidlo 9:
Jídlo stejné barvy má i stejný obsah kalorií. Např. špenát a pistáciová zmrzlina nebo houby a čokoláda
poznámka: hnědá čokoláda má univerzální barvu a může být použita k náhradě jakékoliv barvy jídla.

Pravidlo 10 a poslední:
Obezita je nemoc - proto je třeba pořádně se najíst, aby s ní mohlo tělo bojovat.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Tá diéta na chudnutie je zaujímavá, ale môj žalúdok by riadne protestoval. Takže táto diéta nie, ďakujem. Čo sa týka pohybu, nepočítam koľkokrát sa cez deň zohnem pri sadení a okopávaní planty, zemiakov a inej zeleniny na záhrade. Robím to v rámci cvičenia, aj keď niekto mi tvrdil, že to nie je cvičenie ale drina.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Na môj vkus a skúsenosti je v nej veľa chlebu, bielkovín a málo ovocia. Je to vlastne bežné slovenské stravovanie. Ráno ostré cvičenie...no asi každý fyzioterapeut by veľmi varovne pohrozil. Ráno keď je človek stuhnutý a rozohriaty a mal by hneď cvičiť, tak nečudo, že by ho niekde seklo...najmä nás staršiu generáciu. Akurát to množstvo tekutín za deň sa mi z nej pozdáva. Ale každému sa páči niečo iné. Po mojich skúsenostiach nemyslím , že by som s takouto diétou schudla.
0 0
Lenka007 Lenka007

Lenka007 je offline (nepripojený) Lenka007

Prosím o zaslanie 90-dňovej diéty /podrobný popis/. Nie však tej klasickej, rozlišovacej. Vraj už existuje jej pokračovanie na ďalších 90 dní - niečo ako udržiavacia, nech nevznikne jojo-efekt.
Ďakujem, Lenka
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tu niekde si to nájdi..ak sa budeš stravovať normálne a nebudeš sa prejedať , tak jojo nebude.

http://www.porada.sk/t42760-p2-90-dnova-dieta.html
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Zaujímalo by ma, či po absolvovaní 90-dňovej rozliš.diety stále dodržiavate tie bielkovinové,škrobové, uhlohydrátové a ovocné dni.
Ak nie celkom /pretože si myslím, že takto by sa malo stravovať už stále/ išli kilá naspäť hore?

Totiž, zahájila som túto dietu, ale desí ma predstava, že už si nebudem môcť dať čerstvý chlebík s fajným živočíšnym maslom a paradajkami.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Prvé týždne som sa držala ..ale nie na 100% druhého dielu, ale potom som sa začala stravovať normálne.Akurát na obedy jem väčšinou delenú stravu, nakoľko ju v našej jedálni ponúkajú, ostala som už pri ovocných raňajkách. Jem aj chlebík...každý deň..mám pekárničku, takže vypekám, ale doprajem si ho zvyčajne na večeru , ale výnomične aj na raňajky. Za tie mesiace som pribrala dve kilá a tak už stojím. Ak viem, že som to trochu prehnala s jedlom..najmä v čase návštev, osláv a pod. tak som na seba trochu prísnejšia ,nasadím 4 dni rozlišovacej a je to v pohode. Držím palce. Moc sa netráp, dopraj si keď budeš hladná veľa ovocia a zeleniny medzi jedlami. Nemusíš to držať tak prísne ako píše prvý diel. Na ovocné dni ti doporučujem robiť si ovocie...alebo aj zeleninu na teplý spôsob.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
tinaM Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, či po absolvovaní 90-dňovej rozliš.diety stále dodržiavate tie bielkovinové,škrobové, uhlohydrátové a ovocné dni.
Ak nie celkom /pretože si myslím, že takto by sa malo stravovať už stále/ išli kilá naspäť hore?

Totiž, zahájila som túto dietu, ale desí ma predstava, že už si nebudem môcť dať čerstvý chlebík s fajným živočíšnym maslom a paradajkami.
Ten fajn chlebík s maslom a paradajkami si môžeš kľudne dať aj teraz v bielkovinový deň na večeru. My sme s manželom tak robili. Chlieb čo sa má jesť k obedu sme si presunuli na večeru. Ale zjedz jeden..alebo ako som to robila ja....dva tenučké a veľa paradajok.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
tinaM Pozri príspevok
Zaujímalo by ma, či po absolvovaní 90-dňovej rozliš.diety stále dodržiavate tie bielkovinové,škrobové, uhlohydrátové a ovocné dni.
Ak nie celkom /pretože si myslím, že takto by sa malo stravovať už stále/ išli kilá naspäť hore?

Totiž, zahájila som túto dietu, ale desí ma predstava, že už si nebudem môcť dať čerstvý chlebík s fajným živočíšnym maslom a paradajkami.
Uz som to tu pisala v suvislosti s fajcenim a plati to aj na chudnutie.
Ked sa rozhodnes chudnut vzdy zalezi na tom, aka silna je tvoja motivacia a ako mas nastavenu hlavu na chudnutie alebo cokolvek co chces dosiahnut.
Aby sme schudli nepotrebujeme prisne dodrziavat rezim diety.
Na to su potrebne prave tie dve veci.Dlhodobejsie si nastavovat mysel a zosilnovat motivaciu.
Potom nehrozi, ze odhodlanie skonci fiaskom.
Ja som sa dostala do urcitej " vahovej kategorie ", ktora sa mi strasne nepacila ale dlhodobo som nebola schopna s tym nic robit.
Vedela som ze nie som " dietovy " typ, ze potrebujem volnost aby som si sama mohla urcovat co jest a co nie.
No a ked to vsetko vo mne dozrelo zacala som 14.februara a mam dolu poctivych 9 kil.
Vylucila som sladkosti a ked uz si musim dat, tak doobeda.Nahradzam ich medovym popkornom v mlieku na ranajky,ovocim, ale dam si aj zmrzlinu.
Jem takmer vsetko kazde 4 hodiny a medzitym nic.Ale vobec nic.
Samozrejme ze si vyberam co budem jest akolko toho zjem.
Mozno som za tu dobu mohla mat dolu aj 15 - 20 kil, ale takto mi to vyhovuje.
Takze dam si aj chlebik s maslom a cerstvou zeleninou a bez problemov.
Naposledy upravil kitky : 21.05.08 at 22:27
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Ja som tiež skúšala 90-dňovú diétu, ale môj žalúdok nezniesol na raňajky čisté ovocie a podobne ako kitky, nikdy nevydržím držať žiadnu diétu. Už pár rokov plánujem schudnúť, lenže nie som diétový tip, pri každej čo som skúšala som mala strašnú chuť na všetko zakázané, hlavne sladkosti, ale cca pred mesiacom som sa začala stravovať podľa racionálnej stravy, pomohla mi pri tom stránka www.chudnutie-ako.sk a tiež knižka o racionálnej strave. V krátkosti ide o to jesť 5-6 krát denne a počítať si kilojouly so správnym rozložením bielkovín, sacharidov a tukov. Stravujem sa podľa toho už 5 týždeň a mám dole 6 kg. Nie je to vlastne žiadna diéta ale zmena stravovania, môžem kombinovať mäso s ryžou, alebo zemiakmi a k tomu veľký kopec zeleniny. Zatiaľ mi toto stravovanie vyhovuje a ešte som nemala nejakú neudržateľnú chuť na sladké, tak ako pri diétach a myslím, že mi nebude robiť problém držať sa tohto stravovania aj naďalej, pretože jediné čo som musela obmedziť/vylúčiť z jedálnička sú sladkosti, plnotučné mliečne výrobky, tučné mäso (to som ani nikdy nejedávala) a hlavne treba piť veľa tekutín.
Ak má niekto problém dodržiavať akúkoľvek diétu, tak odporúčam preštudovať si túto stránku, alebo akúkoľvek knižku o racionálnej strave, stojí to naozaj za to
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Dievčatká, veľmi pekne Vám ďakujem za odpovede a podporu.

Doteraz som nikdy nepotrebovala držať žiadnu dietu, ale s pribúdajúcimi rokmi pribudli aj kilá. Teraz som už pevne rozhodnutá, že to dodržím. Potrebujem zhodiť asi 10-12 kg. Dnes je to ešte len deviaty deň. No, tá rozlišovacia dieta sa dá pekne zvládnuť. Cítim sa možno ešte lepšie ako pri normálnom stravovaní /nikdy som sa neprejedala/.

Danielka, dík, veľmi si ma povzbudila.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tinka tebe..ale aj všetkým , čo by chceli schudnúť chcem ešte napísať toto. Ja od mojich asi 35 rokov bojujem s váhou. Kedysi som bola až vychudnutá, potom kilá pribudli a ja som nebola spokojná. Až vlani som sa cítila s tou váhou už zle, ovplyvňovalo to môj zdravotný stav. Hoci som mala už knihu rozlišovacej diéty, tak som sa nevedela odhodlať, zdalo sa mi, že to nezvládnem, že nemám pevnú vôľu. Až raz som volala s kamarátkou, ktorá je majiteľkou jedálne - ináč tiež roky aj ona bojuje s diétami. A ona mi povedala, že práve ju drží mesiac a koľko už schudla. Tak toto ma tak nakoplo ...že hneď od druhého dňa som začala aj ja. Možno sa budete čudovať prečo. Tak táto moja kamarátka nielen, že je majiteľkou jedálne, ale pre nedostatok personálu musí občas aj variť. A práve v tom čase nemala kuchárku. Tak vtedy som si povedala, že keď to dokáže ona...ktorá od skorého rána stojí v kuchyni a varí niekoľko druhov polievok a druhých jedál, tak čo bráni mne? Som azda až taká padavka , aby som to nedokázala....?A to bol môj štart. A fakt to išlo...netreba to dodržiavať až tak prísne ako píše prvý diel.Treba to prispôsobiť sebe, ale základ aby ostal...to správne rozlíšenie čo kedy jesť. A keď aj niekedy niečo porušíte...nerobte si žiadne výčitky...stalo sa a vy pokračujte ďalej.

Mimochodom minule mi volala kamarátka, ktorú som tiež inšpirovala, drží diétu, varí si a nosí jedlo do práce. Je to predavačka v potravinách....už schudla 4 kilá a toto stravovanie sa jej páči, lebo cíti aj zlepšenie svojho zdravotného stavu. A predstavte si v potravinách...tých lákadiel okolo seba niečo zjesť....a dokáže to.

Držím vám palce.... ja sa teším na leto , kedy bude veľa čerstvej zeleniny a ovocia...začínam sa zase tak zdravšie stravovať, ani nie už kvôli váhe, ale kvôli zdraviu.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Danielka, fakt, táto dieta je celkom fajn. Dnes mám na večeru tortu. Je to jedenásty deň, čo ju držím poctivo. Varím si. Pritom varím mojim chlapom normálnu stravu.
Mňa nakopla jedna známa, ktorá ma na ulici nespoznala. Vraj " manžela som spoznala, ale nevedela som si predstaviť, s kým to ide. Pribrala ste." Tak som sa na seba naštvala, že som okamžite začala konať.
Mám výšku 164 a vždy som vážila okolo 56 kg. Teraz mám 71 kg a to som už 2 kg schudla. Veľmi sa z toho teším, lebo fakt, tá dieta zaberá a nie je to nič drastické. Mala som žalúdočné vredy /tie sú vyliečené/ , nemám žľčnik a liečim sa na vysoký krvný tlak. Tak som sa trocha tej diety aj obávala.

Pravý opak. Cítim sa lepšie, ako keď som sa stravovala normálne.
No, ak mi to nepomôže schudnúť, aspoň si upravím cholesterol a celkový zdrav. stav.

Najhorší bol prvý ovocný deň. Od hladu som nevedela zaspať. Musela som vyliezť z postele voľačo zobnúť. Teraz je to už v pohode.

Odporúčam ju každému, kto chce schudnúť.
Naposledy upravil tinaM : 28.05.08 at 20:15
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tinka ja som po mesiaci diéty bola na preventívnej prehliadke a doktorka sa čudovala aké super výsledky všetkého mám. Všetko bolo ukážkovo v norme.... Predtým ma roky trápilo pálenie záhy.... pomáhala som si od toho japonskými krištáľmi...čo malo za následok akurát priberanie...odkedy som držala 90- dňovku...záha ma nepálila už nikdy. Ja si tiež tento spôsob stravovania neviem vynachváliť.
0 0
Aldan Aldan

Aldan je offline (nepripojený) Aldan

ja som začala držať dietu za podpory aloe vera, je k tomu všetko čo potrebuje telo, vyčistí a nastaví to organizmus na ďalšie obdobie. Užívam to asi jeden a pol mesiaca a naozaj sa cítim dobre. Mám zatiaľ iba 7 kg menej, ale na oblečení to viedieť a hlavne sa cítim dobre. Maj sa Alena
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Nechcela som sa zapájať do debaty, ale nedalo mi nenapísať aj tvrdú realitu, nie jedna baba povedala.
Moja kamarátka držala 90 dňovú dietu /boleli ju kolená a mala aj iné zdravotné problémy/1x, schudla 13 kg. Veľmi sa tešila, bola spokojná i ked okolie a aj ja som videla, že je taká scvrknutá v tvári a vyzerá staršie. Nejaké to kg pribrala a po pol roku sa rozhodla si dietu zopakovať. Schudla 5 kg, ale zdravotné problémy ju a aj mňa a jej lekárku prekvapili: vysoký tlak, cholesterol. Pátrala po príčinách a odborník na životosprávu jej vysvetlil, čo sa jej prihodilo: Nestačí sa iba zdravo stravovať, ale aj zmeniť životný štýl a to hlavne sa nestresovať, pozitívne myslieť a pod. No pri jej práci to nie je také ľahké. Ja so tiež začala, ale veru pri mojom zdrav. stave, kedy by bolo dobré zhodiť nie kilečká, ale k"y"lá túto dietu nemôžem držať. Iba dietu: nežerkať a pohyb podľa možnosti, alebo žerkať podľa vydaného pohybu-energie.

Všetkým držím palce, nech ste kočky a aby ste sa dobre cítili. To platí aj pre kocúrikov, ktorí chcú schudnuť.
Naposledy upravil ALDA : 09.06.08 at 14:03
0 0
žabča žabča

žabča je offline (nepripojený) žabča

Dievcata, ste niekto z BA z okolia Vajnorskej? Ak to chudnutie beriete naozaj vazne, rada priberiem kamaratku. Kazdy pondelok a stredu o 6,30 som vo fitku a platim si trenera, ostatne dni pracovneho tyzdna slapem na bicykli. Viked je zatial volny.
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

ahojte, čítam už dlhšie všeliaké články o delenej strave, alebo niečom podobnom, chcela by som dať zo seba max. 10kg a myslím že zmena stravovania by pomohla. Len sa neviem rozhodnúť, aký druh "diety" mám absolvovať. Aj na delenú stravu sú rôzne názory a naozaj mám v tom guláš. Vie mi niekto poradiť? Tých kníh je nenormálne veľa, potrebujem vedieť ako začať.
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

Prečítaj si prílohu.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Pripájam, ako si ľahko môžte zistiť BMI index
Naposledy upravil Zitulda : 06.12.08 at 20:20
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať