Zavrieť

Porady

chudnutie

Kto ide so mnou chudnúť. Včera som si kúpila novú váhu, lebo stará mi vypovedala a dostala som šok, lebo stará digitálna mi vážila o 4 kg menej. Tak som sa rozhodla, že idem chudnúť. Dosť som cez zimu nabrala ale nemyslela som, že až toľko, takže dnes mám 70 kg.
Kto sa pridá? čaute zajtra.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
Ahoj chudnúce poraďáčky, dovolím si aj ja zapojiť sa do debaty ohľadne "90"-dňovky. Minulý rok, práve o takomto čase som ju skončila - úspešne - spadlo zo mňa 16 kg. Cítila som sa fantasticky, všetky veci som si dala pozužovať - čo sa dali, namiesto konf. veľkosti 46 som si nakúpila 40-42, no skrátka super. Dnes po roku - som tam kde som bola pred "90" dňovou. Takže ak raz začnete, tak asi už veľmi stravovanie meniť nemôžete, lebo dopadnete ako ja. Vôbec sa mi nezdalo a ani nezdá že by som jedla viac ako pred tým, len som pomaly prešla namiesto ovocných raňajok na normálne klasické (chlebík so zeleninou, alebo vločky). Musíte si uvedomiť, že pri tej diéte vlastne každý 4 deň jete iba ovocie alebo zeleninu a vtedy vlastne chudnete. Keď sa začnete stravovať normálne, tak tie zeleninové alebo ovocné dni vypadnú z Vášho stravovania. Ideálne by bolo potom aspoň 1x v týždni dodržať ten odľahčujúci deň. Potom možno neskončíte tak ako ja. Všetkým Vám držím palce - ale treba si riadne rozmyslieť čo po 90 dňoch.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Najlepšie pre schudnutie (aj pre celkový život) je zmeniť SVOJE MYSLENIE. Uvedomiť si, že vo veľa prípadoch nie náš mozog riadi naše telo, ale náš žalúdok riadi náš mozog a tým aj naše telo. Poslúchame ho len čo sa ozve, a pritom je to len a len pažravosť. Bez ohľadu na to, či nám je to prospešné, či nám to neškodí, ako sa s tým telo musí trápiť, koľko energie potrebuje aby strávilo to, čo do neho popcháme....
Ja môžem len odporučiť z vlastnej skúsenosti a ako sa môžete na stránke dozvedieť aj zo skúseností iných: http://www.svz.szm.sk/

Ja osobne som absolvovala týždenný detoxikačný pobyt, kde sme celý týždeň existovali len na čerstvých ovocno zeleninových šťavách- 1 liter denne a minerálkach. To znamená na raňajky šťava a voda, desiata: šťava a minerálka, obed:šťava a voda, večera: keď nevyšla šťava tak len voda. Popri tom sme mali stále pohybové aktivity: turistika, posilovňa, bazén, spoločné cvičenie. A to všetko každý deň. či sme vládali? Predstavte si že áno. To mamičkine: "moja daj si rezník aby si vládala, a ktomu dobrý zemiakový šalátisko...!" sme pochopili, že je riadna blbosť. Pomohlo nám to aj psychicky ale aj duševne, rozumieť svojej telesnej schránke. Za ten týždeň ja osobne som schudla 2 kg ale už pred pobytom, kedy sme mali presné inštrukcie odľahčovať stravu a týždeň po pobyte, kedy je zasa postupný prechod na tuhú stravu, som schudla 7 kg. Nebola som ani predtým ťažkotonážnik, ale mala som už čosi na sebe, čo mi zavadzalo. Po pybyte mi zmizla celulitída, stravu som zmenila, prvé čo mi v chudnutí pomohlo bolo, že som prestala raňajkovať chleba a jem vločky s ovocím a jadrami, orechami, ľanové semiačko s iné semená. Vlastne celé doobedie žujem len a len ovocie. Neuveriteľné, ale som zasýtená, plná energie, nepotrebujem ani kávu. Popri tom platia okrem Potravy, ďalšie dve "P": pohyb a psychika. Čiže je to všetko o našej vôli, výdrži a tým aj duševnej úrovni. Ak niekto vzdychá, že nemôže schudnúť a nezmení svoje myslenie, tak jeho vzdychy sú len plané slová. A čo so psychikou? Žijeme v strese? Je to zasa len a len na nás, či sa DÁME stresovať. K tomuto odporúčam čítať duchovnú literatúru,na nete aj v kníhkupectvádh je jej kopec, ktorú však treba vnímať nie len rozumom ale hlavne DUŠOU.
NÁš Život je skutočne len a len NAŠE dielo,nie susedov, kolegov dokonca ani nie manželovo, našich detí.... To sú len naše podmienenosti a výhovorky. Tak sa ho chopte a užívajte si ho!
Držím vám palce na vašej ceste prerodu !!!!!
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
hefi Pozri príspevok
Ahoj chudnúce poraďáčky, dovolím si aj ja zapojiť sa do debaty ohľadne "90"-dňovky. Minulý rok, práve o takomto čase som ju skončila - úspešne - spadlo zo mňa 16 kg. Cítila som sa fantasticky, všetky veci som si dala pozužovať - čo sa dali, namiesto konf. veľkosti 46 som si nakúpila 40-42, no skrátka super. Dnes po roku - som tam kde som bola pred "90" dňovou. Takže ak raz začnete, tak asi už veľmi stravovanie meniť nemôžete, lebo dopadnete ako ja. Vôbec sa mi nezdalo a ani nezdá že by som jedla viac ako pred tým, len som pomaly prešla namiesto ovocných raňajok na normálne klasické (chlebík so zeleninou, alebo vločky). Musíte si uvedomiť, že pri tej diéte vlastne každý 4 deň jete iba ovocie alebo zeleninu a vtedy vlastne chudnete. Keď sa začnete stravovať normálne, tak tie zeleninové alebo ovocné dni vypadnú z Vášho stravovania. Ideálne by bolo potom aspoň 1x v týždni dodržať ten odľahčujúci deň. Potom možno neskončíte tak ako ja. Všetkým Vám držím palce - ale treba si riadne rozmyslieť čo po 90 dňoch.
Ja som tento typ stravovania tiež držala vlani v lete. Schudla som 14 kg. Dodnes sa cítim fantasticky. Kúpila som si druhý diel knihy, aby som vedela na čo si dať pozor a aby som mala ďaľšie jednoduché recepty. Ostala som pri ovocných raňajkách, len veľmi výnimočne zjem aj niečo iné. Obedy si delím v zmysle tejto diéty...ale tiež nie vždy a na večeru zjem, čo ma napadne, alebo na čo mám chuť. Robím aj prehrešky...vôbec si to nevyčítam...druhý deň zaradím viac zeleniny a ovocia. Čiste ovocné dni už nedodržiavam. Pribrala som od konca diéty 2-3 kg, ale držím sa takto už niekoľko mesiacov a to som nemohla ani cvičiť kvôli zdravotným problémom, takže bez nejakého pohybu navyše. Veľmi sa čudujem tým, ktorí toto stravovanie dokázali vydržať tri mesiace a potom sa vrátili k pôvodnému. Ja by som to už nedokázala. Kto si túto vec neuvedomí..prehrá každý boj v súperení so svojou nadváhou. A úplne súhlasím s Tanče.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

Pripájam sa aj ja k tejto debate o 90-dňovke.
Dnes je to 78 deň, čo sa stravujem podľa tejto knihy. Zatiaľ som schudla 10 kg. Pôvodne som si želala aspoň 5 kg. Už teraz som nadmieru spokojná. Za povzbudenie ďakujem DanieleSĽ a ostatným, ktorými som sa išpirovala.

Súhlasím s Tanče, že v prvom rade je potrebné si uvedomiť, čo chcem.
Zo skúsenosti môžem povedať, že táto dieta nie je o hladovaní, ale "neprežieraní sa". Cítim sa veľmi dobre. Treba prekonať len tie prvé 4 dni.
Už teraz som presvedčená, že sa týmto spôsobom budem stravovať vždy.
Veď tu nie je nič zakázané, len treba vedieť, kedy čo zjesť. Dodržiavať kombinácie. Musím sa priznať, že počas týchto dní som spáchala prehrešky niekoľkokrát. A nič sa nestalo.
Budem pokračovať podľa knihy "Ďalších 90 dní".
Veľmi mi pomáhajú tie recepty. Nemusím uvažovať, čo budem jesť.
A pohybová aktivita? No pri tej našej práci nie je bohvie aká. Úradné veci, ktoré potrebujem vybaviť, polietam bicyklom a cez víkend je to turistika /tých 10-15 km/.
Píšem to preto, aby som povzbudila aj ostatné chudnutia chtivé poraďáčky. Aj ja som sa rozhodla na základe Vašich skúseností.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

U mňa je to dnes 32 deň a čuduj sa svet 9 kg je dole nikdy predtým som nedokázala držať žiadnu dietu ale 90 dňová je to čo som potrebovala, ja som tiež presvedčená o tom, že sa už budem stále takto stravovať,
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dievčatá teším sa s vami a držím vám palce. Len jediná rada už ....nikdy sa nevráťte celkom k predošlému stravovaniu. Nehovorím, že musíte stále držať recepty 90-dňovky. Kľudne si treba aj dopriať. Ale všetko s mierou. Nepodľahnúť tomu tlaku reklám a plných regálov v obchodoch. Stačí sa rozjesť a už sa to potom pridáva. Keď to vydržíte 90 dní, tak držte sa niektorých zásad už naďalej.
0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Dievčatá teším sa s vami a držím vám palce. Len jediná rada už ....nikdy sa nevráťte celkom k predošlému stravovaniu. Nehovorím, že musíte stále držať recepty 90-dňovky. Kľudne si treba aj dopriať. Ale všetko s mierou. Nepodľahnúť tomu tlaku reklám a plných regálov v obchodoch. Stačí sa rozjesť a už sa to potom pridáva. Keď to vydržíte 90 dní, tak držte sa niektorých zásad už naďalej.
Ahoj Danielka, máš pravdu vo všetkom, aj ja keby som sa nebola vrátila k normálnemu stravovaniu a mala by som pevnú vôľu tak sa mi váha nevráti. Treba vydržať - bohužiaľ mne sa to nepodarilo. Ale Vám všetkým dievčatám, ktoré ste sa na 90-dňovku dali držím palce aby ste vydržali. Ja som to nezvládla lebo som veľký žrút.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Hefi..je leto, začni znovu..teraz to ide ľahšie ako v zime.Keď si to dokázala raz, skús to znovu.... a keď si veľký jedák...tak jedz...ale ovocie a zeleninu.
0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Hefi..je leto, začni znovu..teraz to ide ľahšie ako v zime.Keď si to dokázala raz, skús to znovu.... a keď si veľký jedák...tak jedz...ale ovocie a zeleninu.
možno skusim, dám vedieť
0 0
machlastka machlastka

machlastka je offline (nepripojený) machlastka

To uz nik nechudne,ja by som sa aj ku vam pridala lebo som uz tiez male rasiko.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
machlastka Pozri príspevok
To uz nik nechudne,ja by som sa aj ku vam pridala lebo som uz tiez male rasiko.
???



0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
Ahoj machlastka, tak sa pridaj ku mne, Danielka, predsa si ma naštartovala, znovu som sa rozhodla dať si "90"dňovku. Včera som si dala odľahčovací - vitamínový (doobeda ovocie, poobede zelenina) a dnes začínam. Mám úctyhodných 85 kg, výšku 163 a už mám po 50-tke. Viem že to pôjde ťažšie, ale dúfam že ma všetky - všetci podporíte. Kto sa ešte pridá?
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

Ja by som sa aj pridala, ale bohužiaľ nemám potrebnú silnú vôľu vydržať 3 mesiace odopierania. Začala som tiež s takou vlastnou diétou. Pre mňa je najdôležitejšie aspoň jeden deň dopredu si naplánovať a pripraviť čo zajtra zjesť. A nezjesť nič naviac. Pretože ak nemám nič pripravené, príde slabá chvíľka a hlad a vtedy zjem čo mi príde pod ruku. Takže sa snažím vylúčiť aspoň na dva týždne jedlá z múky a jesť hlavne zeleninové jedlá, čerstvú zeleninu a ovocie, neskôr ryžu, zemiaky, mäso a mliečne nízkotučné výrobky vždy v kombinácii so zeleninou. A nejesť sladkosti, čo je pre mňa dosť veľký problém. Veľa tekutín a viac pohybu. Uvidíme ako sa mi to podarí. Ja potrebujem schudnúť nutne takých 5 kíl, ale ak by sa podarilo viac, bola by som len rada. Lenže ja som labužník a nemienim si celý život odopierať všetko čo mi chutí, aj keď je to kalorické. Snažím sa dosiahnuť toho, aby som tie kalorické jedlá jedla menej často a hlavne naučiť sa jesť s mierou. Bude to ťažké.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Milagros... aké 3 mesačné odopieranie? Pri 90 dňovej diéte môžeš jesť všetko..aj múčne, aj sladkosti..len nie každý deň. A to sa predsa dá zvládnuť...ja som si tak isto plánovala dopredu čo si kedy navarím a budem jesť. V našej jedálni varia delenú stravu, zobrala som si jedálny lístok, napísala som si ku každému dňu aký mám podľa diéty deň ja a niekedy sa mi podarilo trafiť, že som nemusela variť doma. Ale keď sa nepodarilo, tak som si robievala jednoduché recepty z knihy, alebo podľa seba. Ale knihou som sa inšpirovala. Bolo to jednoduché a dalo sa to zvládať aj vtedy, keď som musela odcestovať za synom, ktorého operovali a musela som potom pripravovať jedlá dvojmo...synovi aj mne. Úbytok na váhe dokáže povzbudiť a potom to už ide ľahko. Najmä keď si to všimne aj okolie a pochváli...

Inak na také obmedzovania ako chceš robiť ty neverím...niečo schudneš..a potom to máš späť.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
hefi Pozri príspevok
Ahoj machlastka, tak sa pridaj ku mne, Danielka, predsa si ma naštartovala, znovu som sa rozhodla dať si "90"dňovku. Včera som si dala odľahčovací - vitamínový (doobeda ovocie, poobede zelenina) a dnes začínam. Mám úctyhodných 85 kg, výšku 163 a už mám po 50-tke. Viem že to pôjde ťažšie, ale dúfam že ma všetky - všetci podporíte. Kto sa ešte pridá?
Som rada, že som ťa naštartovala...držím palce. Prvý týždeň to bude ťažké... ale keď to vydržíš a po týždni sa odvážiš, verím, že ťa to naštartuje ešte viac. Inak, ja som tiež po 50 -ke a šlo to...

A pridávam sa k tebe aj ja....lebo minule som bola na vyšetrení a lekár mi doporučil ešte 4 kg zhodiť..ja síce nebudem na seba až taká prísna, ale od včera som začala aj ja. Dnes má doma čaká na obed dusená fazuľka s ačokčou a hubami a krajcom chlebu.
Naposledy upravil DanielaSL : 19.08.08 at 10:58
0 0
hefi hefi

hefi je offline (nepripojený) hefi

som podpredsedníčkou malého spoločenstva BJ a mám s tým dosť starostí ...viac
fajn to som rada, ja som akurat teraz zjedla zeleninove rizotko - mam škroby - čo som si z domu priniesla a zaliala som to 2 dcl vývaru zo zeleniny. Doobeda som zjedla strapec hrozna a jedno jabko. Zajtra budu cestovinky - mam doma pripravene langoše - viem že to nie je veľmi na dietu lebo sa vyprážali, ale su to uhľohydraty. Ako sa poznám, určite nebudem na seba prísna tak ako kniha káže, ale ak to zvládnem aspon tak ako minulý rok tak 10-15 kg dám dole a to mi bude stačiť. Držím aj Tebe palce, občas napíš ako sa darí. Ja musím variť aj pre chlapa, tak čo on nezje a mne bude pasovať na druhý deň - tak mi len dobre padne.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tak ja som sa dnes pre zmenu kŕmila ovocím. Ešte , že je taký výber. Poobede sme boli s kamarátkou posedieť..kým ona si pochutnávala na Marlenke so šľahačkou, ja som si pochutnávala na gréckom šaláte. Bol tam síce aj feta syr..ale hádam taký malý úlet nezaškodí. Tá Marlenka by asi bola väčší.
0 0
deevraa deevraa

deevraa je offline (nepripojený) deevraa

caute babulky tak tiez som sa rozhodla ze idem do toho drzte mi palce.... kedy mala niektora z vas dake dobre recepty sup s nimi sem ...
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
deevraa Pozri príspevok
caute babulky tak tiez som sa rozhodla ze idem do toho drzte mi palce.... kedy mala niektora z vas dake dobre recepty sup s nimi sem ...
Držím palce...ja som si kúpila knihu 90 dňová diéta a vyberám si recepty odtiaľ. Ale myslím, že je aj niekde tu pricapená, stačí si ju len vytlačiť.
0 0
karpis karpis

karpis je offline (nepripojený) karpis

kuk príloha tam 90 dňovka v skrátenej forme
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať