Zavrieť

Porady

chudnutie

Kto ide so mnou chudnúť. Včera som si kúpila novú váhu, lebo stará mi vypovedala a dostala som šok, lebo stará digitálna mi vážila o 4 kg menej. Tak som sa rozhodla, že idem chudnúť. Dosť som cez zimu nabrala ale nemyslela som, že až toľko, takže dnes mám 70 kg.
Kto sa pridá? čaute zajtra.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Tina, no s tou stravou to bude hrozne ťažké, totiž ja milujem sladkosti. a brzdí ma aj to, že keď som držala nejaké diéty, tak som po nedržaní aj nabrala späť.
uznaj,aby som potom celý život nejedla sladkosti? no neviem, to je ako droga, nemôžem bez ne.
ale mala by som schudnuť, lebo už vyzerám hrozne , /ako som to tu už minule spomínala máme doma pokazenú práčku, asi budem ju musieť vyhodiť, lebo sa všetky moje veci v nej cvrknú/a niet tej pevnej vôle. fakt už sa len na ten nástroj spolieham. ale či ma to bude baviť a ako dlho, však som zvedavá. ale trošku ma to ukľudňuje tá myšlienka, že sa postavím , a jedem určite to bude drina, ale však tých 15-20 minút možno vydržím cvičiť a bude to mať aj nejaký efekt. rozhodne budem mať jazyk až po kolená
no dobre sľubujem, že aj tú stravu skúsím zmeniť, teda menej tej čokoládky
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Barbara závislá na sladkom som bola aj ja...dokonca to zašlo tak ďaleko, že som si v robote keď som pila kávu dala na lyžičku kocku cukru, nechala ju vsiaknuť kávu a tak som to potom jedla. Ale 90-dňovka ma tej závislosti zbavila..veď tam máš v uhľohydrátový deň na večeru koláč a kocku varovej čokolády. Vieš ako som zo začiatku ten koláč jedla? Najmenšou lyžičkou akú som našla doma..a tú čokoládu som držala v ústach až kým sa sama neroztopila...a chuť mi ostala dlho, takže viac sa mi nežiadalo. Až prišiel deň, keď som na koláč nemala chuť, ale na rohlík s maslom a zelenou paprikou. Neboj sa...táto diéta nie je diéta...stále to tu prízvukujem. Je to len upravené stravovanie. A dá sa to. Keď som to zvládla ja, zvládneš aj ty. Mimochodom podobný stroj mám doma a slúži už dlho ako vešiak. Raz kvôli krížom necvičím, potom kvôli kolenu..... A ak aj budeš cvičiť....začne sa tuk meniť na svaly, ale váhou dole nepôjdeš. Chce to rozhodne aj zmenu stravy. Skús to..a neboj sa jojo efektu, stačí ponechať si potom určité návyky a nevrátiť sa k prežieraniu..doslova. Váha by ti o moc stúpnuť nemala. Držím palce.
0 0
Lienkovo Lienkovo

Lienkovo je offline (nepripojený) Lienkovo

Az teraz som tu objavila tuto temu. Ja som tiez chudla s 90-dnovkou, celkom uspesne. Dieta funguje aj ked sa nedodrziava na 100% Teda v pripade mna bolo viac prehreskov ako diety, aj tak som dala dole 10 kg a zatial som nepribrala. Len sa netreba vratit k povodnemu stylu stravovania. Vsetko striedmo. Vlastne je to nieco ako zmena stravovacich navykov. Doteraz jem na ranajky iba ovocie, tak som si zvykla. Ja som chodievala pre inspiraciu na ine forum, dievcata sa tam podporuju a je tam aj kopec receptov co si popridavali a povymyslali. Nechcem tu davat link, lebo neviem ci sa to smie. Ale ak chcete poslite mi spravu. Vsetky co sa daju na chudnutie prajem vela ubudnutych kileciek Ved si zasluzime byt este krajsie ako sme, no nie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja si hádam myslím, že môžeš pridať ten link.... a keď nie, hoď ho mne na SS.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
DanielaSĽ Pozri príspevok
Barbara závislá na sladkom som bola aj ja...dokonca to zašlo tak ďaleko, že som si v robote keď som pila kávu dala na lyžičku kocku cukru, nechala ju vsiaknuť kávu a tak som to potom jedla. Ale 90-dňovka ma tej závislosti zbavila..veď tam máš v uhľohydrátový deň na večeru koláč a kocku varovej čokolády. Vieš ako som zo začiatku ten koláč jedla? Najmenšou lyžičkou akú som našla doma..a tú čokoládu som držala v ústach až kým sa sama neroztopila...a chuť mi ostala dlho, takže viac sa mi nežiadalo. Až prišiel deň, keď som na koláč nemala chuť, ale na rohlík s maslom a zelenou paprikou. Neboj sa...táto diéta nie je diéta...stále to tu prízvukujem. Je to len upravené stravovanie. A dá sa to. Keď som to zvládla ja, zvládneš aj ty. Mimochodom podobný stroj mám doma a slúži už dlho ako vešiak. Raz kvôli krížom necvičím, potom kvôli kolenu..... A ak aj budeš cvičiť....začne sa tuk meniť na svaly, ale váhou dole nepôjdeš. Chce to rozhodne aj zmenu stravy. Skús to..a neboj sa jojo efektu, stačí ponechať si potom určité návyky a nevrátiť sa k prežieraniu..doslova. Váha by ti o moc stúpnuť nemala. Držím palce.

Daniela správne si to nazvala doslovne sa prežierám, ale nie z jedál, z tej čokolády. keby som Vám vyfotila moj šuflík tu v robote..... no hrúza, 2 ks čokolád, horalky, princezky, .........,
no však aj ja mám obavy, že sa budem vyhovárať na všeličo, že teraz preto nemôžem cvičiť, potom zas pre hento, ohjo
0 0
danielaz danielaz

danielaz je offline (nepripojený) danielaz

Ahojte,
chcem sa pridať s pochvalou pre všetkých ktorí váhajú. Keď som sa vydávala (10 rokov späť) mala som 55kg. V priebehu pol roka po svadbe som sa dostala na 80kg!!!!!!! Tak som žila 7 rokov. Potom som urobila niečo, čomu dodnes neverím, zhodila som 17kg v priebehu štyroch mesiacov.
Z veľkosti 42 som prešla na 36, niektoré veci aj 34. Úžasný pocit.
Prečitala som si len posledné príspevky, vidím že táto téma je na niekoľkých stranách, poviem len za seba ako to išlo - úprava stravy na 5-6 x denne mini porcie a veľa pohybu.
Veľmi fandím ľuďom, ktorí sa na niečo také podujmú z akéhokoľvek hľadiska.
Ak som niekoho nakopla do rozhodnutia, tak držím palce.
Ahojte
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

DanielaSĽ Pozri príspevok
Barbara závislá na sladkom som bola aj ja...dokonca to zašlo tak ďaleko, že som si v robote keď som pila kávu dala na lyžičku kocku cukru, nechala ju vsiaknuť kávu a tak som to potom jedla. Ale 90-dňovka ma tej závislosti zbavila..veď tam máš v uhľohydrátový deň na večeru koláč a kocku varovej čokolády. Vieš ako som zo začiatku ten koláč jedla? Najmenšou lyžičkou akú som našla doma..a tú čokoládu som držala v ústach až kým sa sama neroztopila...a chuť mi ostala dlho, takže viac sa mi nežiadalo. Až prišiel deň, keď som na koláč nemala chuť, ale na rohlík s maslom a zelenou paprikou. Neboj sa...táto diéta nie je diéta...stále to tu prízvukujem. Je to len upravené stravovanie. A dá sa to. Keď som to zvládla ja, zvládneš aj ty. Mimochodom podobný stroj mám doma a slúži už dlho ako vešiak. Raz kvôli krížom necvičím, potom kvôli kolenu..... A ak aj budeš cvičiť....začne sa tuk meniť na svaly, ale váhou dole nepôjdeš. Chce to rozhodne aj zmenu stravy. Skús to..a neboj sa jojo efektu, stačí ponechať si potom určité návyky a nevrátiť sa k prežieraniu..doslova. Váha by ti o moc stúpnuť nemala. Držím palce.
Danielka, napísala si úplnú pravdu. Musím to potvrdiť.
Sladké zbožňujem aj ja, no po tejto diete som sa naučila tešiť na riadne jedlo.
Znovu to zdôrazňujem.... táto dieta pozná všetko, čo organizmus potrebuje. Áno potrebuje aj to sladké. A je to v uhlohydrátový deň.
Barborka, aj ja som mávala na stole mištičku s orieškami, keksíkami o čokoláde ani nehovorím , ale teraz to vôbec nepotrebujem. Nežiada sa mi.
Ešte odporúčam nevážiť sa len po vodnom dni, ale smelo sa postaviť na váhu každé ráno. Keď uvidíš, že máš zase menej, tak jednoducho to nebudeš chcieť prestať.
Ako som už spomínala, dal sa na túto dietu aj syn. Keď som ho hnala na váhu, vysmial sa mi, že je ešte len 7 deň. Bol prekvapený. Mal o 2 kg menej. Vidím, že to myslí vážne. Konzumuje len to, čo mu pripravím. Nosím mu jedlo do práce, samozrejme bicyklom, a tak si trochu popri práci aj zašportujem.
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Barbara Pozri príspevok
Tina, no s tou stravou to bude hrozne ťažké, totiž ja milujem sladkosti. a brzdí ma aj to, že keď som držala nejaké diéty, tak som po nedržaní aj nabrala späť.
uznaj,aby som potom celý život nejedla sladkosti? no neviem, to je ako droga, nemôžem bez ne.
ale mala by som schudnuť, lebo už vyzerám hrozne , /ako som to tu už minule spomínala máme doma pokazenú práčku, asi budem ju musieť vyhodiť, lebo sa všetky moje veci v nej cvrknú/a niet tej pevnej vôle. fakt už sa len na ten nástroj spolieham. ale či ma to bude baviť a ako dlho, však som zvedavá. ale trošku ma to ukľudňuje tá myšlienka, že sa postavím , a jedem určite to bude drina, ale však tých 15-20 minút možno vydržím cvičiť a bude to mať aj nejaký efekt. rozhodne budem mať jazyk až po kolená
no dobre sľubujem, že aj tú stravu skúsím zmeniť, teda menej tej čokoládky

Sladke jest mozes, ale len doobedu. Mne sa to osvedcilo, a to pravidelne ranajkujem kavu a keks, alebo kavu a croissant. Bez toho by nebol den, a ak ešte neskôr dostaneš chut tak len doobedu. Žiadne sušene ovocie a podobne akože nahrady sladkeho.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
áno ,aj ja som to tak robievala v minulosti keď som držala diéty, že vždy každé ráno som si dala jednu čokoládku a hneď bol ten deň krajší

no tak ten nástroj včera nedoviezli sľubujú na ich stránke, že do 5 prac. dní a h.....

no možno, že dneskaj
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
horka Pozri príspevok
Sladke jest mozes, ale len doobedu. Mne sa to osvedcilo, a to pravidelne ranajkujem kavu a keks, alebo kavu a croissant. Bez toho by nebol den, a ak ešte neskôr dostaneš chut tak len doobedu. Žiadne sušene ovocie a podobne akože nahrady sladkeho.
Tak s týmto nesúhlasím...sladké denno denne je dobré akurát na priberanie.
"Babka k babce....." a kilá pribúdajú...vlastná skúsenosť.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Neviem či sledujete na jednej nemenovanej českej TV reláciu - Ste to co jíte. Občas si ju zvyknem pozrieť. Rady nemenovanej doktorky sú veľmi zaujímavé. Môžem Ťa uistiť, že sladkosti tiež nedoporučuje. Pričom základom diéty je pravidelná strava -5 krát denne a pitný režim. K tomu cvičenie. Žiadne vyprážané jedlá, ale varenie v pare alebo pečenie v rúre. Páči sa mi ako tí ľudia chudnú , hoci tvrdia že jedia viac, ako jedli predtým.
0 0
Mato Klingac Mato Klingac

Mato Klingac je offline (nepripojený) Mato Klingac

Pridávam sa do klubu chudnúcich. Dal som sa na behanie. Vraj je na to začiatkom jesene najlepšie obdobie. Prvé dva dni to bol otras, ale postupne to už bolo lepšie. Behám skoro ráno, takže musím o hodinu skôr vstávať, ale v práci som svieži a ráno sa nemusím preberať a viac toho spravím. Zatiaľ chodím 3x do týždňa, okruh lesom má 4km s rovinkami aj stúpaniami. Držte palce, ja držím Vám
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
wagner Pozri príspevok
Neviem či sledujete na jednej nemenovanej českej TV reláciu - Ste to co jíte. Občas si ju zvyknem pozrieť. Rady nemenovanej doktorky sú veľmi zaujímavé. Môžem Ťa uistiť, že sladkosti tiež nedoporučuje. Pričom základom diéty je pravidelná strava -5 krát denne a pitný režim. K tomu cvičenie. Žiadne vyprážané jedlá, ale varenie v pare alebo pečenie v rúre. Páči sa mi ako tí ľudia chudnú , hoci tvrdia že jedia viac, ako jedli predtým.
Aj ja sledujem túto reláciu a dosť často . Takže, priberá sa aj z hladovania
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Mato Klingac Pozri príspevok
Pridávam sa do klubu chudnúcich. Dal som sa na behanie. Vraj je na to začiatkom jesene najlepšie obdobie. Prvé dva dni to bol otras, ale postupne to už bolo lepšie. Behám skoro ráno, takže musím o hodinu skôr vstávať, ale v práci som svieži a ráno sa nemusím preberať a viac toho spravím. Zatiaľ chodím 3x do týždňa, okruh lesom má 4km s rovinkami aj stúpaniami. Držte palce, ja držím Vám
No ja som tiež už oprášila bežkostroj a navzdory môjmu kolenu som si zaťahala... podarilo sa mi to síce minulý týždeň len raz..ale predpokladám, že počas dlhých zimných večerov to budem aspoň 2-3 x v týždni zvládať . A tiež som sa lepšie cítila. Držím ti palce.
0 0
ada1602 ada1602

ada1602 je offline (nepripojený) ada1602

Zdravím všetkých chudnúcich, ja patrím tiež k tejto kategórií. A chcem sa s Vami podeliť s mojou skúsenosťou. V priebehu roka sa mi podarilo zhodiť 15 kg, nedržala som dietu, jedla som pravidlene 3x denne /samozrejme som si vyberala čo budem jesť, ale nehladovala som/ a každý deň pohyb. V lete bicykel a na jeseň a v zime každý večer 45min. rýchla chôdza. To bolo pred 2 rokmi. Nakoĺko sa ozvalo moje staré zranenie chodidla, vlani v decembri som musela podstúpiť komplikovanú operáciu a kilečká pekne pribudli. Traz je už noha o.k. a už 3 týždeň večer vyrážam na moju pravidelnú prechádzku. Dúfam že kilečká sa poddajú a možem Vám povedať že sa cítim výborne.
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
hefi Pozri príspevok
Ahoj chudnúce poraďáčky, dovolím si aj ja zapojiť sa do debaty ohľadne "90"-dňovky. Minulý rok, práve o takomto čase som ju skončila - úspešne - spadlo zo mňa 16 kg. Cítila som sa fantasticky, všetky veci som si dala pozužovať - čo sa dali, namiesto konf. veľkosti 46 som si nakúpila 40-42, no skrátka super. Dnes po roku - som tam kde som bola pred "90" dňovou. Takže ak raz začnete, tak asi už veľmi stravovanie meniť nemôžete, lebo dopadnete ako ja. Vôbec sa mi nezdalo a ani nezdá že by som jedla viac ako pred tým, len som pomaly prešla namiesto ovocných raňajok na normálne klasické (chlebík so zeleninou, alebo vločky). Musíte si uvedomiť, že pri tej diéte vlastne každý 4 deň jete iba ovocie alebo zeleninu a vtedy vlastne chudnete. Keď sa začnete stravovať normálne, tak tie zeleninové alebo ovocné dni vypadnú z Vášho stravovania. Ideálne by bolo potom aspoň 1x v týždni dodržať ten odľahčujúci deň. Potom možno neskončíte tak ako ja. Všetkým Vám držím palce - ale treba si riadne rozmyslieť čo po 90 dňoch.
Plne s tebou súhlasím. Mala som pocit že som to napísala ja sama. Schudla som za 90 dní 14kg, syn 16 a kamarátky 10-12kg/všetci sme to držali spolu/.
Boli sme šťastní ako vyzeráme. Samozrejme že sme prešli na normálne stravovanie, podotýkam žiadne "prežieranie", ale ani ovocné raňajky,ovocné dni, ale bežná strava 4x denne. Po roku máme všetky kilá naspäť. Mám však kamošku ktorá vydržala prvých 90 dní, dalších 90 dní a a po roku a pol sa stravuje na 80% stále podľa pravidiel tejto diety, schudla 22kg a nemieni zmeniť spôsob stravovania, už si zvykla a mi jej držíme palce a obdivujeme ju.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
A čo ti bránilo , aby si sa nedržala tak ako tvoja kamoška? Nemusela si dnes závidieť.
0 0
eva29 eva29

eva29 je offline (nepripojený) eva29

ahojte poraďáci...
prispejem aj ja svojou skúsenosťou o chudnutí. Mám 2 deti a po druhej sa akosi kilá nechceli odlepiť. vždy som vážila okolo 58-60 kíl ale nejakým "nedopatrením" som mala 74 !!!! Skúsila som snáď všetky možné aj nemožné diety a jojo efekt bol vždy rýchlejší ako tí, čo si mali všimnúť že som schudla. Myslím že aj tymito "dietami" som si dopomohla k zdravotným problémom tráviaceho traktu a žalúdku. Po nespočetných bolestiach a dvoch operáciách som zistila, že žiadna dieta nefunguje. Teraz som schudla 15 kíl a držím si zase svoju váhu. Teraz keď vidím ako sa "cigánske pečienky" škvaria v litroch masti, je mi zle len keď si spomeniem na tú bolesť čo by mi to spôsobilo. Nesmiem vyprážané, čokoládu, kofeín,nič kde je tuk, všetko nízkotučné.....jem veľa ovocia a zeleniny(aj to len takú čo môžem). Dá sa to, už som si zvykla...
Chcela som týmto povedať že hlavná je pevná vôľa a treba si zmeniť jedálniček a nie jesť (alebo lepšie povedané nejesť) 90 dní niečo čo by som inak nejedla a potom prejsť na "normálnu" stravu. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že je to jednoduchšie keď si to nesmiem dať ako keď môžem a závisí len na mne či si to ešte dnes dám a dietujem "od pondelka"
0 0
Vlastas Vlastas

Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

žena
DanielaSĽ Pozri príspevok
A čo ti bránilo , aby si sa nedržala tak ako tvoja kamoška? Nemusela si dnes závidieť.
Kamoška je sama, nemá chlapa a tak varí len sebe. Ale ja v šesťčlennej rodine som musela variť na dvakrát/aj keď nie každý deň/ a to ma naozaj prestalo baviť po tých troch mesiacoch.
0 0
velvet velvet

velvet je offline (nepripojený) velvet

Ráno som sa odvážila, a mám 95 kg...no fuj ...takže idem to dať trošku nižšie...kto by mal dobré rady čo jesť, sem s nimi...zeleninu a ovocie nemusím, šaláty z nich absolútne odmietam...cvičiť sa mi nechce, a prechádzať sa nemám s kým...sa teším ako toto zvládnem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať