Zavrieť

Porady

Kam kráča nová Porada?

korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

V poslednej dobe po takmer desiatich rokoch pôsobenia na Porade si všímam, ako rapídne klesá úroveň prejavu niektorých prispievateľov a pomaly sa prenáša aj na ostatných prispôsobivých členov, resp. ľudí bez svojho názoru.
Prieči sa to aj etikete Porady, ale zdá sa, že to nikomu už vôbec neprekáža. Ide najmä o vulgarizmy najväčšieho rangu, slušnosť sa vytráca a už sa ani tí, ktorí sa takto vyjadrujú, nehľadia na fakt, že sa takto vyjadrujú aj pred ženami členkami.
Nebudem hodnotiť zadanie otázky ani zadávateľku, tá už bola vyobracaná zo všetkých strán, ide mi v tomto prípade o jednu z mnohých nevhodných odpovedí.
.
http://www.porada.sk/t246304-dobry-d...ml#post2568974

Natálka0101 (Včera 15:05) Určite... Neviem na čo komentujete niečo, čo absolútne nie je k téme... Videla som tu veľa príspevkov, kde ľudia radia a aj sprostredkúvajú, ba dokonca sa aj sami ponúkajú...


buchač (Dnes 08:01) Ponúkajú ...???

Hm , tak to sú poväčšinou šmelinári , podvodníci ...alebo šľapky ...


Jedným slovom
- Kurvy ....


Pomerne ma to osobne o.i. aj pobavilo, pretože tovar sa tu začal medzi členmi verejne ponúkať (ani nie cez SS) a nejde pritom o záhradkársku burzu poraďákov. To Natálka0101 výborne vystihla, ale určite mala na mysli aj iné prípady, ale v tomto prípade k nim zahrnul paradoxne i ľudí zo svojej poraďáckej priateľskej partie.
Tak sa pýtam, dokedy budú admini zatvárať oči nad nedôstojnými vyjadreniami niektorých zaregistrovaných dlhoročných členov, ktorí dlhodobo nerešpektujú etiketu Porady a dúfam, že okrem mňa znechucujú aj iných ľudí. Keď niekto má vžité v krvi vulgarizmy, nech sa doma medzi vlastnými, ak im to neprekáža, vyjadruje ako kočiš (expr. ▶ neslušný, nekultúrny, nevychovaný človek, neokrôchanec) a nevnucuje iným svoj chrapúnsky slovník.
Nestačí, že z Porady odtiahlo najzdravšie jadro prispievateľov?Kto tu zostáva?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.
5 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
korela
No aj dieťaťu, ak sa ušpiní, tak sa zvykne pokarhať slovom: ty jedno prasiatko. Nepovie sa: ty jedno kur...., nie je to kuriatko, samozrejme.
Už chápeš ten rozdiel?
Taiko si chcel rypnúť podľa jeho slov. čo ho obhajuješ, on je šikulák aj bez teba.
kedze nicomu nerozumiem, budem sa tvarit, ze sa ma to netyka
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
misoft
taiko
Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle
Pusti si video, čo som ti ukázal.....
ktore? neviem uz najst
Hentoto si pusti:

P.S. pekne tam búchajú do taiko (teda do teba )
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
misoft
taiko
Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle
Pusti si video, čo som ti ukázal.....
ktore? neviem uz najst
Hentoto si pusti:
jaaaaaaj to o bubnoch som uz pozeral, to bolo cool. Riadny bubnisko to je ten taiko. Pri tom by sa aj do tranzu dalo dostat Ako som pisla, ja som ani nevedel ze taiko je bubon. NIck som zvoli len podla romanoveho hrdinu A on je to bubon nakoniec
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Misoft, ale to je neexistujúce zvieratko, alebo si ho vyklonoval? Tých reálnych s rypákmi a rypáčikmi je oveľa v prírode viac a každý má pre to zviera životný význam.
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ja neklonujem - ale jeden známy hej ........ virtuálne...... (P.S. povolenie na zverejňovanie mám......)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.
Tvoje okno? :-)
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

korela
No aj dieťaťu, ak sa ušpiní, tak sa zvykne pokarhať slovom: ty jedno prasiatko. Nepovie sa: ty jedno kur...., nie je to kuriatko, samozrejme.
Už chápeš ten rozdiel?
Taiko si chcel rypnúť podľa jeho slov. čo ho obhajuješ, on je šikulák aj bez teba.
Treskneš a ZAHOVÁRAŠ
- taiko pokiaľ viem , nie je dieťa
- pri karhaní dieťaťa je ten tón hlasu iný
(vieš , ja som ten, čo :
- - vidí kúsok za roh
- - počuje text )

Ale on je slušný, preto dal "vyhýbavú" odpoveď



korela
dariusko
korela
Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.
Nenapísala si :
V podstate patríš medzi svine,

takže si tu za slušnú

A je vás plllllno, čo to takto robíte / robia
rýpnu
vyprovokujú

...
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.

taiko
Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle
Naposledy upravil dariusko : 05.07.14 at 19:01
0 0
dariusko dariusko

dariusko je offline (nepripojený) dariusko

[QUOTE="dariusko"]
korela
No aj dieťaťu, ak sa ušpiní, tak sa zvykne pokarhať slovom: ty jedno prasiatko. Nepovie sa: ty jedno kur...., nie je to kuriatko, samozrejme.
Už chápeš ten rozdiel?
Taiko si chcel rypnúť podľa jeho slov. čo ho obhajuješ, on je šikulák aj bez teba.
Treskneš a ZAHOVÁRAŠ
- taiko pokiaľ viem , nie je dieťa
- pri karhaní dieťaťa je ten tón hlasu iný
(vieš , ja som ten, čo :
- - vidí kúsok za roh
- - počuje text )

Ale on je slušný, preto dal "vyhýbavú" odpoveď



korela
dariusko
korela
Ale môžeš sa pridať k ďalším, čo im nadelila príroda rypáky.
Nenapísala si :
V podstate patríš medzi svine,

takže si tu za slušnú

A je vás plllllno, čo to takto robíte / robia
rýpnu
vyprovokujú

...
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.

taiko
Nuz teraz neviem, ci ma urazas, ci chvalis , ci co si ma to kde zaradila. Ale necham tak. Hadam si to nemyslela zle
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

kukučka
Stačilo otvoriť poradu a hneď som vedela, že si tu a bolí ťa básnické črevo, spláchni za sebou. Aj s tými neužitočnými.
...tak, aby bolo jasné - v citovanom príspevku a aj v inom máš "nesúhlasím" odo mňa. Prečo? Nemala som vôbec záujem sa sem nejako zapojiť. ...áno, kričíte, veď to nečítaj a nezapájaj sa! Takže - nečítam témy o psoch a málokedy zdravie. Psa som nemala, nemám a neviem, či budem mať - prosím, len ma tu za to neukamenujte a k zdraviu - keď nemám čo k veci - z vlastnej skúsenosti alebo z blízkeho okolia, tak fakt, ja sa nemusím každý deň zviditeľńovať..... toto je však v rubrike o stránke Porada (ktorá bola v úplnych prapočiatkoch pre účtovníkov...) ...takže sa ma to určitým spôsobom dotýka - som tu už nejaký ten piatok, od samoprvého začiatku som tu mala strašne nemilé "privítanie" - neodradilo ma to. Avšak, v posledné dva roky, čo sa tu deje - to je už fakt moc aj na mňa (ten, kto ma pozná, vie, že vydržím ... ).
Takže môj názor - kam kráča porada - na predsa tam, kam mu vedie zadávateľka tejto absurdnej debaty a tu diskutujúci s príspevkami viac ako 3.....
...ten príspevok viac ako 3 som nedala kvôli sebe, ale preto, že PORAĎÁČKA TWEETY tu bola udupaná Tebou, Kukučka, pod čiernu zem, len preto, že si "dovolila" sem dať príspevok, aby sa tu tieto prasprosté žabomyšie vojny prestali riešiť.
....ja som si raz "dovolila" tiež obdobný príspevok v inej debate, a taktiež som bola Tebou znesená pod čiernu zem.
...ja fakt nemám čas študovať, kto je "kukučka", "alaya1", "korela", "Petra Nova" a je mi jedno, že nemáte rady ani "misoft", "buchač", či "dariusko" - proste celá táto debata by sa mala vymínuskovať do zabudnutia a láskavo, "kukučka", nežiadaj od nikoho aby sa na niečiu stranu "postavil".
Zatiaľ som nepostrehla - A TY "KUKUČKA" NA ČEJ STRANE STOJÍŠ?
1 2
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ak to nevieš, zle si čítala. Pokojne debatujem, pokojne píšem svoje názory a postrehy - na rozdiel od teba nekričím. Nevšimla som si, žeby si vyjadrila svoj názor na podstatu témy, neurobila tak ani Tweety. Prečítaj si jej príspevok ešte raz, páčil sa ti?
Vulgárnosti vám nevadia?
PS.
Dôležité je, že sa ti uľavilo, hoci ja si nepamätám, žeby som si s tebou vymieňala názory.
Naposledy upravil kukučka : 07.07.14 at 00:19
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela

Ak ide o verejné fórum a autor sa neradí medzi spodinu, tak si slovník vyberá podľa spoločnosti, v ktorej sa nachádza.
Spodina riadi našu spoločnosť .

Dlho bol na čele jej najvyšší predstaviteľ ...starý ujo .
Mňa by zaujímalo, prečo si berieš stále do úst práve jeho.
Ešte nevieme, kto všetko príde po ňom. Tak nepredbiehaj udalosti.
Ale teraz si tu a teraz - na Porade, v spoločnosti poraďákov, tak sa podľa riaď ako ty, tak i ostatní.
Človek si pri káve, raňajkách, prestávke, to je jedno pri čom, a pri otvorení Porady ho prejde chuť na vidinu pekného dňa. O tom je téma.
Základom zadania témy je nepoužívanie vulgarizmov. Pretože tie kupodivu v etikete nie sú, alebo som ich nechtiac prehliadla. A asi by mali byť pre istotu, aj keď sem prispievajú dospelí ľudia a nie nevybúrení adolescenti.
Ostatné určuje etiketa Porady.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

tictac7
kukučka
Stačilo otvoriť poradu a hneď som vedela, že si tu a bolí ťa básnické črevo, spláchni za sebou. Aj s tými neužitočnými.
...tak, aby bolo jasné - v citovanom príspevku a aj v inom máš "nesúhlasím" odo mňa. Prečo? Nemala som vôbec záujem sa sem nejako zapojiť. ...áno, kričíte, veď to nečítaj a nezapájaj sa! Takže - nečítam témy o psoch a málokedy zdravie. Psa som nemala, nemám a neviem, či budem mať - prosím, len ma tu za to neukamenujte a k zdraviu - keď nemám čo k veci - z vlastnej skúsenosti alebo z blízkeho okolia, tak fakt, ja sa nemusím každý deň zviditeľńovať..... toto je však v rubrike o stránke Porada (ktorá bola v úplnych prapočiatkoch pre účtovníkov...) ...takže sa ma to určitým spôsobom dotýka - som tu už nejaký ten piatok, od samoprvého začiatku som tu mala strašne nemilé "privítanie" - neodradilo ma to. Avšak, v posledné dva roky, čo sa tu deje - to je už fakt moc aj na mňa (ten, kto ma pozná, vie, že vydržím ... ).
Takže môj názor - kam kráča porada - na predsa tam, kam mu vedie zadávateľka tejto absurdnej debaty a tu diskutujúci s príspevkami viac ako 3.....
...ten príspevok viac ako 3 som nedala kvôli sebe, ale preto, že PORAĎÁČKA TWEETY tu bola udupaná Tebou, Kukučka, pod čiernu zem, len preto, že si "dovolila" sem dať príspevok, aby sa tu tieto prasprosté žabomyšie vojny prestali riešiť.
....ja som si raz "dovolila" tiež obdobný príspevok v inej debate, a taktiež som bola Tebou znesená pod čiernu zem.
...ja fakt nemám čas študovať, kto je "kukučka", "alaya1", "korela", "Petra Nova" a je mi jedno, že nemáte rady ani "misoft", "buchač", či "dariusko" - proste celá táto debata by sa mala vymínuskovať do zabudnutia a láskavo, "kukučka", nežiadaj od nikoho aby sa na niečiu stranu "postavil".
Zatiaľ som nepostrehla - A TY "KUKUČKA" NA ČEJ STRANE STOJÍŠ?
Keď ideš vstúpiť do nejakej témy so svojou odpoveďou, tak si ju poctivo prebehni, aby si vedela správne reagovať.
Hneď v úvode píšeš, že sa tu vykrikuje. Mohutne tu stále vykrikuje dookola stále ten istý nick, a nielen iba tu, ale všade, kde sa zapojí. Je to jeho špecifikum, dnes to nazvem i "privilégium". Prečo? Musíš sa obrátiť na kompetentných. Byť mňa, už je dávno s nimi mimo témy, aj s inými, čo asi aj v najbližej dobe urobím.
A v podstate, čo vlastne , prepáč Twetty, Tweety povedala. Iba aby sme sa tu nehašterili. Rovnako ako Alaya1 s tými pandrlákmi. Tak si nepredstavujem hľadanie riešenia. To tak na deti na piesku možno zapôsobí. Keď si si už dala tú námahu, i keď v dobrom úmysle, mala ísť do hĺbky. Vtedy by to malo zmysel, aj s argumentami.
Nemám predstavu, ako by ste vy, účtovnícky pôvodný základ zareagoval, keby niekto z vás začal používať medzi vami tie najoplzlejšie výrazy. Predpokladám, že by sa sa tiež asi bránili. Toto je zatiaľ jedno spoločné fórum. Reprezentuje i vás. Všetkých.
A ku kukučke, že na ktorej strane stojí, to je už aká otázka v tejto téme? Vravím, treba si ju prečítať celú. Ak nieto času, radšej nevstupovať, iba ak s dobrými radami. A tá je iba jedna.
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
korela
.................................................. .................................................. .........
A prečo práve medzi ne? Vieš koľko zvieratiek má rypáky a rypáčiky? Nakoniec rypák až tak veľmi nikomu neublíži, Taiko má lepší inštrument, ktorým dokáže až usmrtiť.
Hmmmmmmmmmmm ........... rypáčiky, rypáčiky...........................
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Osobne si veľmi premyslím, čo napíšem, a nikdy neodpovedám v citovom rozpoložení.
Nezahováram.
Nemažem. Aspoň nie tak, aby prvotná informácia zmenila zmysel.
Na záver: Prečítaj si, o čom je zadanie témy. O vulgarizmoch.

0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
panamaus

20 hodín vlakom ?

veď keby šiel iba priemer 33km/ hod , tak prejde z košíc až za prahu

ale keby tak priemer 50 , tak už si dezzertoval
Vieš - ono to nebolo len po Prahu - ešte "kúsok" ďalej......... A vlaky - dnes ti ide rýchlik min. 80km/h. Bežne 100-120 km/h. Vtedy bola maximálka 120 a bežná 80-90 km/hod. Takže uprav prepočet a uvidíš, že cestovať 750-800km až taká sranda nebola..... (a neber to vzdušnou čiarou!)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

panamaus
misoft
dariusko

Softík



nediv sa , že sa posmievajú vojakom z povaľovania, keď ma po 4 - 5 rokoch NEVIEŠ rozoznať = je to u teba na diagnózu
Ono! Teraz sa môžu aj smiať..... ale kedysi (za mojej a buchačovej éry) to až taká "sranda" nebola......
Teraz sa síce smejú, že prd robia. Predtým sa smiali, že prd robili.... a vykrikovali, čo potom dostanú.....
Ako príklad (z mojej skúsenosti): Také 2-3 roky pred mojim odchodom do civilu som v priebehu roka bol DOMA 2 mesiace z 12-tich! Večne som niekam cestoval a vybavoval (bolo v tom i "delenie" ČSĽA na ASR a AČR!) - cestovanie vlakom niekedy vo vlaku 16-20 hodín! 3-4 týždne v kuse niekde v českej prdeli (najbližšia dedina cca 5 km).

Teraz si preto už užívam a spomínam.... ale neprial by som dnešným chalanom toto podstúpiť (i keď idú na misiu, ale na 6 mesiacov, potom sú "doma") - bývanie na ubytovniach, kde jediná kultúra bolo okno, strava ako na fronte, vybavenie ubytovne bolo (podľa antihotelového hodnotenia - teda opačne) * * * * * * (počet hviezdičiek ).
20 hodín vlakom ?

veď keby šiel iba priemer 33km/ hod , tak prejde z košíc až za prahu

ale keby tak priemer 50 , tak už si dezzertoval
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Indeed
U mna je "trubka" toto : \¤/
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

dariusko
misoft
Žeby? Musím sa pozrieť, ako sa obúvam........
Raččej pozri, či pri čúraní nedvíhaš nohu
0 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Ja pridám, že ani výsmech nepatrí do odpovedí a tobôž, ak je napísaný z totálnej nevedomosti. Jednak sa stáva odpoveď zavádzajúcou, kde sa môže potom zanedbať i závažný problém zadávateľa. Ide mi o odpovede hlavne v zdravotných témach, kde niektoré dg, keďže sú konečne u nás takmer vyhladené, ich výskyt bol ešte v min. st. veľmi vysoký, ale určite sa vyskytujú a tým pádom ani lekárovi nemusí napadnúť, o čo ide. Idem práve do jednej témy s týmto príspevkom vstúpiť.
Takže touto cestou prosím ľudí, ak nie sú znalí problému, nech nereagujú na niektoré odpovedajúce nicky ako býci na červené súkno, ale nech sa snažia podať radšej dobrú odpoveď.
Myslíš túto tému ???
http://www.porada.sk/t188573-bolest-...ml#post2570922

Pri všetkej úcte :

Add 1.- teda dosť si sa vzdialila od pôvodného problému ...ale to je jedno

Add 2. - Zdravotnica hovorila k veci.
Teda ak táto osoba vravela k veci , tak to je už fakt jeden velikánsky omyl - vrchol .
Preštuduj si jej profil , prečítaj otázky , odpovede , komentáre .
Všimni si jej výrazy , vyjadrovanie ...

Ozaj ....osoba pod nickom Zdravotnica má ešte asi dva ďalšie nicky ( nespomínam si - hľadať sa mi nechce ) .
Dôležitejšie je to iné ! Dáva rozumy s bohorovnou istotou na tie problémy ohľadom zdravia , ako keby bola Ježišom , ktorý uzdravuje .

Add 3. - citovala si mô j komentár z témy Hemeroidy ...lež príspevok si opomenula .
Zacitujem jednu vetu :
" Predstavte si, že vám niekto odporučí Poradu ako dobrý web, vložíte otázku a dostanete kyjakom po hlave."

Nuž predstavme si , že niekto navštívi Poradu ako dobrý web , hľadá odpoveď na svoj problém ( konkrétne hemák ) a ajhľa , veď riešenie je také jednoduché .
Vezme ihlu , podľa " rady " jedného mudrlanta a následne sa doma zoperuje .
Fááákt dobrá a " užitočná " rada .
To je ako potencionálnemu sebavrahovi stojacemu na streche dať do ruky nabitý revolver ...

Add 4. - Všetko so všetkým súvisí !!!

Ja si vážim neskutočne svoje zdravie - mám aj prečo , lebo som proste prežil .
Ja si vážim neskutočne zdravie svojich blízkych ...
Vážim si aj zdravie iných ... priateľov reálnych a či aj fiktívnych .

Ak si niekto neváži svoje zdravie ? Jeho vec .
Ak si niekto neváži zdravie iných ? Hm ...
Ak si niekto neváži zdravie iných a dokonca chce na tom aj zarobiť ? Fúúúha .

Takýto si nezaslúži nejaké expresívum , takýto si zaslúži niečo úplne iné ...
Názov témy - Bolesť očí. Nevzdialila so sa od témy, ty ani len netušíš o čo ide. Mňa nick zdravotnica v iných prípadoch nezaujíma, ale v tejto téme mala veľkú pravdu. A je dobré a vhodné, že na to upozornila. Iné parazity sa nachádzajú očiach, nie iba pri trachóme. Viditeľné.
0 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať