Zavrieť

Porady

Aký zmluvný vzťah?

Dobrý deň všetkým poraďákom. Prosím Vás aký typ zmluvy by ste navrhli na spoluprácu medzi dvoma spoločnosťami A a B.
Spoločnosť A dodá zdarma spoločnosti B materiál a formu na výrobu výliskov, a spoločnosť B vyrobí a predá (v cene bude len práca) tieto výlisky. Ďakujem za všetky návrhy.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Diamant
    Dobrý deň všetkým poraďákom. Prosím Vás aký typ zmluvy by ste navrhli na spoluprácu medzi dvoma spoločnosťami A a B.
    Spoločnosť A dodá zdarma spoločnosti B materiál a formu na výrobu výliskov, a spoločnosť B vyrobí a predá (v cene bude len práca) tieto výlisky. Ďakujem za všetky návrhy.
    Ja by som volila "Zmluvu o spolupráci" ......kde sa musia uviesť všetky skutočnosti ......kto čo dodal , aký materiál a kto a čo má vyrobiť a predať .

    Pozri aj § 261 - 262 a ďalej Obchodný zákonník .

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Podľa môjho názoru by to mohla byť aj zmluva o dielo podľa § 536 a nasl. Obchodného zákonníka.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    DušanČ
    Podľa môjho názoru by to mohla byť aj zmluva o dielo podľa § 536 a nasl. Obchodného zákonníka.

    Zvažovala som aj ja tento spôsob a riešiť to cez Zmluvu o dielo , ale hneď som odpútala pozornosť od toho paragrafu , pretože Objednávateľ objedná a dodá si materiál ......... zhotoviteľovi ......ale zhotoviteľ vyrobý a predá ......podľa zadania to vyzerá konečnému spotrebiteľovi a nie objednávateľovi ....a tu sa mi to zdá nedoriešené..........

    V otázke sa neuvádza , že predá objednávateľovi .......
    Uvidíme možno zadávateľ otázky spraví doplnok ....

    Ervin je offline (nepripojený) Ervin

    Ervin
    Zrejme by som volil tzv. nepomenovanú zmluvu v zmysle § 269 ods. 2, podstatnou náležitosťou je aby zmluvné strany vymedzili dostatočne určitým spôsobom predmet svojich záväzkov. Názov zmluvy nie je podstatný.....môže to byť zmluva alebo zmluva o spolupráci zmluva o partnerstve atď....malo by však obsahovať odkaz na cit. § OBCHZ a klauzulu o tom, že na vzťahy zmluvou výslovne neupravené sa použijú príslušné ustanovenia OBCHZ.

    Aký zmluvný vzťah?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.