Zavrieť

Porady

preplatenie dovolenky

Pracovny pomer skoncil 31.1.06
Ma zamestnanec narok na 1,5 dna za januar ak odpracoval v januari 21 dni a mal 1 den starej dovolenky za rok 2005.
Vdaka
Usporiadat
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Ďakujem za odpoveď.
Vieš, ono to zaváňa podrazom zo strany firmy, preto sme to chceli riešiť rýchlym odchodom. Smola. Zostáva už len dúfať....
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Džanka
Ďakujem za odpoveď.
Vieš, ono to zaváňa podrazom zo strany firmy, preto sme to chceli riešiť rýchlym odchodom. Smola. Zostáva už len dúfať....
No, tak to je potom dosť nepríjemné, podrazy slušní ľudia nerobia.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Nedá sa mi pridať bodík. Píše mi, že musím najskôr niekomu inému a potom až tebe....???
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Džanka
Nedá sa mi pridať bodík. Píše mi, že musím najskôr niekomu inému a potom až tebe....???
Ak si mi už predtým pridala, musíš pridať ďalšie dva iným poraďákom a potom mne. Len neviem, či si myslela mňa.
0 0
Džanka Džanka

Džanka je offline (nepripojený) Džanka

Teba som myslela Tweety.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Džanka
Teba som myslela Tweety.
OK, tak čakám, čakám
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zamestnankyňa 12.06.2006 nastupuje na MD. Má nevyčerpanú dovolenku z r.2005 v počte 8 dní.Internou smernicou majú osetrené, že môžu starú dovolenku čerpať do konca nasledujúceho roka. Zamestnankyňa chce nastúpiť do práce 01.01.2007, tým pádom by prišla o tých 8 dní dovolenky.
Otázka: Urobili sme správne, keď sme napísali dohodu o preplatení nevyčerpanej dovolenky z roka 2005 vo výplate za jún, z dôvodu MD?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith
Zamestnankyňa 12.06.2006 nastupuje na MD. Má nevyčerpanú dovolenku z r.2005 v počte 8 dní.Internou smernicou majú osetrené, že môžu starú dovolenku čerpať do konca nasledujúceho roka. Zamestnankyňa chce nastúpiť do práce 01.01.2007, tým pádom by prišla o tých 8 dní dovolenky.
Otázka: Urobili sme správne, keď sme napísali dohodu o preplatení nevyčerpanej dovolenky z roka 2005 vo výplate za jún, z dôvodu MD?
Nie, pretože preplatiť sa smie iba pri ukončení PP. Na nevyčerpanú dovolenku bude mať nárok aj v roku 2007, po nástupe z RD.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tweety
Nie, pretože preplatiť sa smie iba pri ukončení PP. Na nevyčerpanú dovolenku bude mať nárok aj v roku 2007, po nástupe z RD.
A keby sme to formulovali tak, že ona si to výslovne žiadala, a zamestnávateľ s tým súhlasí?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith
A keby sme to formulovali tak, že ona si to výslovne žiadala, a zamestnávateľ s tým súhlasí?
Podľa §116 to nie je možné.
(2) Náhradu mzdy za nevyčerpanú dovolenku možno zamestnancovi poskytnúť len vtedy, ak nemohol vyčerpať dovolenku z dôvodu skončenia pracovného pomeru.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďakujem
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Zamestnankyňa ukončila 5.4. dlhodobú PN a zároveň požiadala o ukončenie PP dohodou. Mzda sa jej pre PN nevyplácala a na dovolenku sa zabudlo.
Podnikateľka 1.5. zrušila firmu. Ako to dám do poriadku po všetkých stránkach? ďakujem za všetky rady
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

učtovníčka
Zamestnankyňa ukončila 5.4. dlhodobú PN a zároveň požiadala o ukončenie PP dohodou. Mzda sa jej pre PN nevyplácala a na dovolenku sa zabudlo.
Podnikateľka 1.5. zrušila firmu. Ako to dám do poriadku po všetkých stránkach? ďakujem za všetky rady
Doplatiť jej nevyčerpanú dovolenku po ukončení PP. Z tejto bude platiť iba daň, odvodom už nepodlieha.
0 0
učtovníčka učtovníčka

učtovníčka je offline (nepripojený) učtovníčka

Keď uplatňovala odpočítateľnú položku a dám jej podpísať aj na ten mesiac môžem ju využiť lebo ked jej náhrada za dovolenku vychádza 5864 Sk tak by ju potešilo aj 19%. V ročnom zúčtovaní by sa jej to vrátilo ale ako sa hovorí lepší vrabec v hrsti...... Môžem to tak urobiť? ďakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

učtovníčka
Keď uplatňovala odpočítateľnú položku a dám jej podpísať aj na ten mesiac môžem ju využiť lebo ked jej náhrada za dovolenku vychádza 5864 Sk tak by ju potešilo aj 19%. V ročnom zúčtovaní by sa jej to vrátilo ale ako sa hovorí lepší vrabec v hrsti...... Môžem to tak urobiť? ďakujem
Áno, môžeš, len tá zamestnankyňa si už v tomto mesiaci nemôže potom uplatniť odpočítateľnú položku u prípadného nového zamestnávateľa. Takže ak si ju neuplatňuje u niekoho iného, bez problémov jej ju môžeš ty.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať