Zavrieť

Porady

dobrovoľná dražba

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či by ste mi nemohli poradiť, ako sa môže záložca brániť proti premlčanému založnému právu, ktoré je vykonané vo forme dobrovoľnej dražby.
4 komentárov     zbaliť
Zuzanka_ba Máš divne položenú otázku. Si toho názoru, že záložné právo veriteľa bolo premlčané, a chceš sa brániť proti dobrovoľnej dražbe? Ak potrebuješ konkrétnu radu, je treba dať detaily.
AmmiS Ide o zmluvné záložné právo? uzavrel záložca s veriteľom zmluvu o úvere, v ktorej si veriteľ zabezpečil takto splatenie svojej pohľadávky ? ( od nebankovky?)
kikuska839 Áno, ide o zmluvné záložné právo a bola uzavretá zmluva o úvere, pričom splnenie záväzku bolo zabezpečené záložným právom na nehnuteľnosť, ktorú ma záložca vo vlastníctve.
AmmiS Je úver od nebankovky? Tam je potrebné skúmať, či to zalozne právo je v súlade so zákonom. Inak by by mohla byť dobrovoľná dražba neplatná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    Premlčané záložné právo to asi nebude -
    Občianský zákonník § 100 ods. 2 "Záložné práva sa nepremlčujú skôr, než zabezpečená pohľadávka."
    Keď tak uvažujem, namietať sa dá všeličo, aspoň teoreticky
    - samotná úverová zmluva, z ktorej vyplýva záložné právo (neplatnosť)
    - (ne)existencia záložného práva
    - dražba (platnosť, po vykonaní)
    Čítaj zákon o dražbách, občiansky zákonník..
    Keďže nepíšeš detaily, ťažko radiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.