Zavrieť

Porady

likvidacia v POHODE

chcem sa spítat ak mám zaúčtovanú FA ako uhradenú prevodom ale zákazník ju neviplatil na účet ale asi o 2 týždňe ju prišiel vyplatit do pokladne ako mám postupovat pri likvidácií ak ide o PU .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anto je offline (nepripojený) anto

    ekonóm anto
    bosorka987
    chcem sa spítat ak mám zaúčtovanú FA ako uhradenú prevodom ale zákazník ju neviplatil na účet ale asi o 2 týždňe ju prišiel vyplatit do pokladne ako mám postupovat pri likvidácií ak ide o PU .
    Ach tá slovenčina!
    Ak Vám zákazník chce uhradiť faktúru, ktorú už raz máte zaúčtovanú ako uhradenú, potom prečo Vám dáva opäť peniaze? Ak ju máte zaúčtovanú ako uhradenú, a ona ešte nie je uhradená zákazníkom, tak potom máte chybu v zaúčtovaní faktúry, musíte nájsť doklad, ktorým ste zaúčtovala túto uhradu, čiže nájsť chybu a túto odstrániť a potom zaúčtovať príjem peňazí cez pokladňu voči tejto faktúre. Odporúčam Vám vyhľadať si v porade "Svokrina kuchyňa" tam je popísané, ako sa má účtovať.

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    bosorka987
    chcem sa spítat ak mám zaúčtovanú FA ako uhradenú prevodom ale zákazník ju neviplatil na účet ale asi o 2 týždňe ju prišiel vyplatit do pokladne ako mám postupovat pri likvidácií ak ide o PU .
    Buď je zle položená otázka alebo naučiť sa jednu najzásadnejšiu vec pri účtovaní a to je jedno pri akom či JU alebo PU účtovať, iba na základe dokladov. Bankový výpis alebo pokladničný doklad. Neviem či ste sa ná hodou nepýtali na typ úhrady -prevodom aleho hotovosťou. V tomto prípade to nevadí že si to zákazník rozmysli a chce platiť hotovosťou aj keď na FA je prevodom.Zaúčtovať normálne cez pokladňu.

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    bosorka987
    chcem sa spítat ak mám zaúčtovanú FA ako uhradenú prevodom ale zákazník ju neviplatil na účet ale asi o 2 týždňe ju prišiel vyplatit do pokladne ako mám postupovat pri likvidácií ak ide o PU .
    To nič, ak máš na faktúre nastavenú formu úhrady Prevodný príkaz. Ak zákazník neuhradil danú faktúru prevodom, ale sa ju rozhodol uhradiť v hotovosti, tak s faktúrou nič nerobíš. Len ju zlikviduješ cez pokladňu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.