Zavrieť

Porady

Elektronické posielanie dokladov

jupa jupa

jupa je offline (nepripojený) jupa

Prosím poradiť,ako sa postupuje,ked chcem podavat tlaciva elektronicky. Ide hlavne na Daňový úrad (napr. Oznámenie o zrážkovej dani) alebo Všeobecna zdravotná poisťovňa (výkazy). Sociálnu poistovnu uz posielam a je to velmi dobre...usetim kopec casu...dakujem
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Práve som volala s ZP, ževraj jeden človek už môže mať len jedno konto. Takže v budúcnosti nebudú môcť vydávať certifikáty viac na jednoho občana, ako to mám teraz ja. Len neviem, či mi to z tohto dôvodu zablokovali, alebo ja mám niečo pototo. Niekto do IT znalý sa mi neozve?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak po niekoľkých dňoch a desiatkach pokusov sa mi konečne podarilo.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Gabi03 Pozri príspevok
Niekto do IT znalý sa mi neozve?
Hm, niečo ohľadom IT viem a aj som sa ozval.
Avšak pochopenie logiky riešení portálov zdravotných poisťovní si vyžaduje ešte aj množstvo iných nešpecifikovateľných znalostí.

Platí však jedno pravidlo:
To, čo funguje dnes, zajtra fungovať nemusí.

"Šoky" spôsobené týmto pravidlom si "užívam" každý mesiac pri pokusoch našich zákazníkov o elektronické odosielanie dokumentov do zdravotných poisťovní. Zatiaľ som nezaregistroval ani jeden bezproblémový mesiac.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

endrju Pozri príspevok
Hm, niečo ohľadom IT viem a aj som sa ozval.
Avšak pochopenie logiky riešení portálov zdravotných poisťovní si vyžaduje ešte aj množstvo iných nešpecifikovateľných znalostí.

Platí však jedno pravidlo:
To, čo funguje dnes, zajtra fungovať nemusí.

"Šoky" spôsobené týmto pravidlom si "užívam" každý mesiac pri pokusoch našich zákazníkov o elektronické odosielanie dokumentov do zdravotných poisťovní. Zatiaľ som nezaregistroval ani jeden bezproblémový mesiac.
No vidíš to, a mne sa to stalo po prvý raz, čo posielam (asi 4-5 mesiacov) výkazy do 3 poisťovní. A jedna z toho je aj Dôvera, čo tu niekto moc nevychvaloval.
No zrazu to len proste funguje. Obe moje kontá. Záhada dňa.
0 0
Monika Durisova Monika Durisova

Monika Durisova je offline (nepripojený) Monika Durisova

Táto téma bola rozoberaná už dávnejšie, takže sa pokúsim ju trošku zaktualizovať:
VšZP : poisťovňa pri elektronickej komunikácii so svojimi klientami využíva elektronický podpis, ktorý sa dá vytvoriť pomocou obyčajného certifikátu (certifikát sa chápe ako elektronický dokument). Tato komunikacia prebieha cez portal VšZP, diskety sú v tomto prípade úplne vylúčené.
DR SR: Portál daňovej správy SR umožňuje realizáciu elektronickej verejnej a štátnej správy (e-government) v podmienkach daňovej správy. Portál umožňuje elektronické podávanie daňových dokumentov, vrátane daňových priznaní, prostredníctvom internetu na báze zaručeného elektronického podpisu (ZEP), ako plnohodnotnú náhradu papierovej formy daňových dokumentov. ZEP je rovnoprávny vlastnoručnému podpisu a daňový subjekt nie je povinný správcovi dane doručovať daňové písomnosti papierovou formou. ZEP je možné vytvoriť pomocou kvalifikovaného certifikátu. Tie vydávajú akreditované certifikačné autority.
0 0
3lla 3lla

3lla je offline (nepripojený) 3lla

Keď pošlem mesačné výkazy do sociálnej poisťovne elektronickou formou, vraj treba ešte posielať aj papierovú formu do sociálnej poisťovne. Je to pravda?

Ja len dúfam, že nie....načo to potom všetko robím
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

3lla Pozri príspevok
Keď pošlem mesačné výkazy do sociálnej poisťovne elektronickou formou, vraj treba ešte posielať aj papierovú formu do sociálnej poisťovne. Je to pravda?

Ja len dúfam, že nie....načo to potom všetko robím
Papierovou formou potom netreba posielať.
0 0
marym marym

marym je offline (nepripojený) marym

Ja zasielam do všetkých ZP výkazy elektronicky a samozrejme aj do SP. Všeobecná ZP vydá po registrácii na stránke osobný certifikát, ktorý si treba naištalovať. Rovnako aj Európska ZP. Spoločná ZP a Dôvera zašlú po registrácii na internetovej stránke Grid kartu. Union zašle po registrácii prihlasovacie údaje (meno, heslo..). Mne prechádzajú tieto výkazy od 09/2007 bez problémov a žiadna ZP ani SP už nevyžaduje papierovú formu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať