Zavrieť

Porady

dovoz tovaru z CR

Prosim vas,jednoducha otazka. Pri dovoze tovaru z ineho clenskeho statu treba vyplnat volake tlacivo? Ak ano ake a kde sa to kupuje a posiela? :-) Ked som bola na skoleni,hovorili,ze nic sa nevyplna,ja len ci sa to nezmenilo.Vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Neexistuje žiadne tlačivo, vy si to len samozdaníte v daňovom priznaní k DPH v r.2 a r.17, výsledok = 0

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    alexxandra
    Prosim vas,jednoducha otazka. Pri dovoze tovaru z ineho clenskeho statu treba vyplnat volake tlacivo? Ak ano ake a kde sa to kupuje a posiela? :-) Ked som bola na skoleni,hovorili,ze nic sa nevyplna,ja len ci sa to nezmenilo.Vdaka.
    alexxandra, vo vašej otázke máte dva v jednom :-)
    1. dovoz tovaru
    2. obstaranie tovaru z iného členského štátu

    1. dovozom tovaru sa po 1.5.2004 rozumie nákup tovaru z iného než členského štátu EÚ, tlačivo JCD vypĺňa colnica
    2. obstaranie tovaru z iného členského štátu (24 štátov EÚ) - tu sa nevypĺňa žiadne tlačivo. No žiadne ako žiadne :-) o tom hovorí SÚHRNNÝ VÝKAZ, ktorý sa podáva na DÚ štvrťročne - pozrite zákon o DPH účinný od 1.5.2004

    alexxandra je offline (nepripojený) alexxandra

    alexxandra
    Mala som samozrejme na mysli nadobudnutie tovaru z ineho clenskeho statu ;-) Este som si na tuto novu terminologiu celkom nezvykla. Hlavne ze si rozumieme ;-).

    Suhrnny vykaz sa vyplna pri dodani tovaru do ineho clenskeho statu /po starom pri vyvoze/, ale nie pri /dovoze/,t.j. nadobudnuti. Chapem to spravne? :-) Vdakaaa :-)

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    alex správne chápeš, vidíš celkom som sa poplietla.
    Mala som na mysli ďalšie "tlačivo", čo ešte treba vypĺňať - a to: štatistický výkaz Intrastat, ktorý sa podáva mesačne (do 15. dňa nasledujúceho mesiaca). Povinnosť podávať výkaz Intrastat máš vtedy ak si v priebehu roka 2003 dovážala, resp. vyvážala do krajín EÚ + 10 nových krajín EÚ (ktoré sa stali členmi k 1.5.2004 - teda 9 štátov + Slovensko). Myslím, že o Intrastate sme tu na Porade hovorili, tak si skús vyhľadať nejaké príspevky, sú tam aj linky na webstránky o Intrastate. Neviem presný link, ale Intrastat má na starosti štatistický úrad SR.
    Pekný deň

    pozn.: alex nový zákon o DPH je účinný už 5,5 mesiaca :-)))
    Naposledy upravil vladan : 17.10.04 at 17:01 Dôvod: preklep + doplnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.