Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie - ročné zúčtovanie, návody na vyplnenie tlačív ročného zúčtovania

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohách nájdete návody na vyplnenie tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie za rok 2005.

-----

Ak tomu nebodaj nerozumiete, viac sa dozviete tu:
http://www.porada.sk/t19968-seminare...-jun-2006.html
Naposledy upravil Jozef Mihál : 20.04.06 at 20:16
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
1. Nemusí.
2. Nemusí.
3. Kvôli tej odmene nemusí.
4. Nemusí.

P.S. dúfam, že napr. v prípade 3. ste odviedli preddavky na ZP z tej odmeny.
0 0
ludeko ludeko

ludeko je offline (nepripojený) ludeko

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Samozrejme zo všetkých odmien (počas MD, DPN) sme odviedli preddavky na ZP. Nevedela som si poradiť hlavne s tým, že počas DPN a MD je za z-nca platiteľom štát a keď dostal odmenu vyššiu ako 1/2 min.mzdy (z-teľ odviedol preddavky), či sa na ten mesiac nestal platiteľom zamestnávateľ (oddiely VI. a Vll. v tlačive RZ). Kedy a komu sa tieto oddiely vypisujú?
Ďakujem ešte raz. Ľudmila (som rada, že som sa o Porade dozvedela, začnem chodiť na vaše semináre, musia byť super a k veci - vďaka)
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Prosím. Moje semináre sú skutočne super, škoda že ich aktuálna téma je taká neveselá.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Prosím Vás, aké tlačivo má vyplniť SZČO - invalidný dôchodca?
Ďakujem
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tlačivo typ_B.
0 0
iveta777 iveta777

iveta777 je offline (nepripojený) iveta777

Dobrý chcem sa opýtať mám zamestanca ktorý poberá polovičný invalidný dôchodok a u mňa zarobí 4000 sk mesačne hrubého. Musím mu urobiť ročné zučtovanie poistného ked mu príjem od septemra do decemra je vyžší ako 13000 Sk. Na aké tlačivo ďakujem
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Nemusíte mu robiť RZ ZP ak nemal ani jeden mesiac s príjmom nad 43095 Sk.

Keďže jeho príjem za sept.-dec.2005 je v súčte vyšší ako 13000, RZ ZP sa neoplatí robiť ani "dobrovoľne".
0 0
iveta777 iveta777

iveta777 je offline (nepripojený) iveta777

Lenže niekde som čítala že dôchodca aj invalidný robí ročné zučtovanie a to ak príjem od septembra do decembra mal vyžší ako 13000 sk zle som to pochopila. ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

To sa týka dôchdcu, ktorý nie je v pracovnom pomere ani SZČO a má príjem napr. z dohôd vyšší ako 13000 Sk.
0 0
ludeko ludeko

ludeko je offline (nepripojený) ludeko

Prosím o radu pri RZZP. Zahŕňa sa štátnemu zamestnancovi do VZ vyplatená odmena podľa §94 ods.1 písm.d) zákona č. 312/2001 Z.z. pri prvom skončení štátnej služby po nadobudnutí nároku na starobný dôchodok? Ja by som to nezapočítala, ale mzdový program to do VZ zahrnul. Zo zákona o zdr.poistení to nie je celkom jednoznačné. Štátnemu zamestnancovi bola tiež vyplatená i finančná náhrada podľa §40 ods.2 písm. b) zákona č. 32/2001 o štátnej službe - toto je chápané ako odstupné, odchodné je u nich definované jasne ako odchodné podľa §105a.
Ďakujem za vždy jasné a výstižné odpovede. Ľudmila
0 0
dugilu dugilu

dugilu je offline (nepripojený) dugilu

programator
94
ludeko
Prosím o radu pri RZZP. Zahŕňa sa štátnemu zamestnancovi do VZ vyplatená odmena podľa §94 ods.1 písm.d) zákona č. 312/2001 Z.z. pri prvom skončení štátnej služby po nadobudnutí nároku na starobný dôchodok? Ja by som to nezapočítala, ale mzdový program to do VZ zahrnul. Zo zákona o zdr.poistení to nie je celkom jednoznačné. Štátnemu zamestnancovi bola tiež vyplatená i finančná náhrada podľa §40 ods.2 písm. b) zákona č. 32/2001 o štátnej službe - toto je chápané ako odstupné, odchodné je u nich definované jasne ako odchodné podľa §105a.
Ďakujem za vždy jasné a výstižné odpovede. Ľudmila
Povedala by som, že tá odmena, keďže je to odmena (definované § 94, ktorá môže a nemusí patriť povinne zo zákona) patrí do VZ, odchodné (§ 105a) a ani odstupné §40 ods.2 písm. b) zákona č. 312/2001 ,(ak je to odstupné) nepatria do VZ, ani podľa zákona č.580/2004 o ZP (§ 13 odst.(4))
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

1. bol PN/práceneschpný od 1-6/2005
2. od 1.7.2005 invalidný, t.j. zmena sadzby
3. podnikal bol SZČO od začiatku do konca roka,
prijem resp. VZ od 9-13 vyšší ako 13000
Robi RZZ na tlačive X či aj XB? Keď hľadám ako chcem, na týchto invalidných SZČO tu je príkladov ako šafránu a aj inde na portáloch uvádazjú len ideálne situácie v roku a okolo mňa sú všetci takýto zmätoční
a kombinovaní.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

deha
1. bol PN/práceneschpný od 1-6/2005
2. od 1.7.2005 invalidný, t.j. zmena sadzby
3. podnikal bol SZČO od začiatku do konca roka,
prijem resp. VZ od 9-13 vyšší ako 13000
Robi RZZ na tlačive X či aj XB? Keď hľadám ako chcem, na týchto invalidných SZČO tu je príkladov ako šafránu a aj inde na portáloch uvádazjú len ideálne situácie v roku a okolo mňa sú všetci takýto zmätoční
a kombinovaní.
Kvôli zmene sadzby vypĺňa X a prílohu XB-lebo bol SZČO.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Prosím ako mám urobiť RZ ZP v prípade ak bol od 1.1.2005 do 10.7.2005 SZČO, potom od 10.7.2005 prerušil živnosť na dobu 2 rokov a zároveň požiadal o predĺženie lehoty na podanie DP FO do 30.09.2006 (v zmysle § 49 zákona 595/2003 - mal príjmy plynúce v zahraničí). t.j. nemá podané daňové priznanie k dani z príjmov FO za rok 2005 a momentálne sa nachádza v zahraničí. ďakujem
Naposledy upravil TatianaM : 23.05.06 at 10:20
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Vo vyhláške to riešené nie je, v zákone o zdravotnom poistení tiež neviem nájsť možnosť požiadať o predĺženie lehoty, no možno hľadám zle.(
V každom prípade by som zašala na zdravotnú poisťovňu a oznámila im túto skutočnosť no a skúsila sa s nimi dohodnúť na ďalšom postupe.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Napísala som e-mail skoro do všetkých poisťovní, ale zatiaľ sa mi nik nevyjadril.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
TatianaM
Napísala som e-mail skoro do všetkých poisťovní, ale zatiaľ sa mi nik nevyjadril.
http://www.udzs.sk/buxus/docs/Rocne_zuctovanie.pdf

Skús sa obrátiť s otázkou sem. Viď. priložený link.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Melnick
http://www.udzs.sk/buxus/docs/Rocne_zuctovanie.pdf

Skús sa obrátiť s otázkou sem. Viď. priložený link.
Ďakujem za radu skúsim a o výsledku budem poradu informovať

Pekný deň
0 0
monibo monibo

monibo je offline (nepripojený) monibo

Chcem Vás poprosiť o radu. SZČO celý rok. Vypĺňam typ B a neviem si rady s p.28. Zapísala som sem výdavky na zdravotné poistenie takto:

7 x 911,- platba za I.II.III.IV.V.VI a VII. mesiac, omylom platil o korunu
viac
4 x 910,- platba za VIII.IX.X a XI. mesiac
+ 418,- doplatok zaplatený 8.4.2OO5 za rok 2004

Prosím Vás, môžem mu prirátať aj ten doplatok, keďže si ho zahrnul do daňovo uplatnených výdavkov za rok 2005? V poučení sa píše že nie, ale iba pri p.26 tak neviem.
Ďakujem!
0 0
monibo monibo

monibo je offline (nepripojený) monibo

Môj posledný príspevok mi nezobrazilo, tak ho píšem ešte raz.
Chcem Vás poprosiť o radu. SZČO celý rok. Vypĺňam typ B a neviem si rady s p.28. Zapísala som sem výdavky na zdravotné poistenie takto:

7 x 911,- platba za I. až VII. mesiac, omylom platil o korunu viac
4 x 910,- platba za VIII. až XI. mesiac
+ 418,- doplatok zaplatený 8.4.2005 za 2004

Môžem mu prirátať aj ten doplatok, keď si ho zahrnul do daňovo uplatnených výdavkov za rok 2005? V poučení sa uvádza že nie pri p.26 ale pri p.28 tam nič také nie je tak neviem.
Poradíte mi? Ďakujem!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať