Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie - ročné zúčtovanie, návody na vyplnenie tlačív ročného zúčtovania

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohách nájdete návody na vyplnenie tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie za rok 2005.

-----

Ak tomu nebodaj nerozumiete, viac sa dozviete tu:
http://www.porada.sk/t19968-seminare...-jun-2006.html
Naposledy upravil Jozef Mihál : 20.04.06 at 20:16
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
monibo
Môj posledný príspevok mi nezobrazilo, tak ho píšem ešte raz.
Chcem Vás poprosiť o radu. SZČO celý rok. Vypĺňam typ B a neviem si rady s p.28. Zapísala som sem výdavky na zdravotné poistenie takto:

7 x 911,- platba za I. až VII. mesiac, omylom platil o korunu viac
4 x 910,- platba za VIII. až XI. mesiac
+ 418,- doplatok zaplatený 8.4.2005 za 2004

Môžem mu prirátať aj ten doplatok, keď si ho zahrnul do daňovo uplatnených výdavkov za rok 2005? V poučení sa uvádza že nie pri p.26 ale pri p.28 tam nič také nie je tak neviem.
Poradíte mi? Ďakujem!
Poradíme a možno zasa bude 1*.
Do pol28 dáš všetky platby ,ktoré máš zaúčtované vo svojom účtovníctve a to: platbu za XII/04 uhradenú v januári 2005+ platby I.-XI./2005 uhradené do 31.12 2005.
Keďže predpokladám,že sumu 418.- máš zaevidovanú v účtovníctve r.2005 ako výdavok na ZP ,potom prirátaš aj túto sumu.
Pol28=10435.-Sk
/predd. za december 2004 nepíšeš.?!?/
0 0
monibo monibo

monibo je offline (nepripojený) monibo

Ďakujem! Ďalšia 1* by ma určite potešila ale patrila hlavne VÁM , ktorí máte božskú trpezlivosť vysvetľovať všetko 100x takým ako som aj ja. ĎAKUJEM!

Platba za december 2004 tam nie je uvedená, pretože nebola zahrnutá do daňových výdavkov za rok 2005.

A ešte by som sa chcela opýtať :

Ak bol SZČO od apríla 2005.
Do marca 2005 ÚP.
V marci príjem na dohodu 3 200,- Sk.
Vstupujú tieto príjmy do vymeriavacieho základu? Ak áno tak aké tlačivá použijem? XB a XC? Ak nie tak iba B?
Ďakujem!
Naposledy upravil monibo : 23.05.06 at 16:06
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
[quote=monibo]
Dohody sa nezapočítavajú:
1/ak sú zúčtované a vyplatené za 1-8 mesiac

2/ak sú zúčtované a vyplatené za mesiac,v ktorom príjemca odmeny bol čo i len 1 deň zamestnancom,alebo SZČO.
0 0
monibo monibo

monibo je offline (nepripojený) monibo

Ak som to správne pochopila tak potom príjem z dohody nezapočítavam, keďže bola vyplatená za marec a SZČO je od apríla a vyplním tlačivo typ B. Áno?
Ďakujem a dala som aj bodík!
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Áno. Ďakujem.
0 0
monibo monibo

monibo je offline (nepripojený) monibo

Aj ja ďakujem veľmi pekne. Hneď sa mi bude lepšie spať. Už som sa bála, že to budem musieť prerábať.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
monibo
SZČO celý rok. Vypĺňam typ B a neviem si rady s p.28. Zapísala som sem výdavky na zdravotné poistenie takto:

7 x 911,- platba za I. až VII. mesiac, omylom platil o korunu viac
4 x 910,- platba za VIII. až XI. mesiac
+ 418,- doplatok zaplatený 8.4.2005 za 2004

Môžem mu prirátať aj ten doplatok, keď si ho zahrnul do daňovo uplatnených výdavkov za rok 2005? V poučení sa uvádza že nie pri p.26 ale pri p.28 tam nič také nie je tak neviem.
Poradíte mi? Ďakujem!
Ste si istá, že do daňovo uznaných nákladov mali byť zahrnuté aj tie 7 x 1 koruny omylom zaplatené naviac pri platbe za I. až VII.mesiac?

DÚ Vám to pri kontrole s potešením z nákladov vyhodí.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Jozef Mihál
Ste si istá, že do daňovo uznaných nákladov mali byť zahrnuté aj tie 7 x 1 koruny omylom zaplatené naviac pri platbe za I. až VII.mesiac?

DÚ Vám to pri kontrole s potešením z nákladov vyhodí.
No myslím,že nebude opravovať iba monibo.
0 0
monibo monibo

monibo je offline (nepripojený) monibo

To ste ma teda nepotešili. Istá som si tým vôbec nie a pravdupovediac ma to ani nenapadlo. Teraz s tým mám niečo urobiť, alebo to už radšej nechať tak?
0 0
monibo monibo

monibo je offline (nepripojený) monibo

To ste ma teda nepotešili. Istá som si tým vôbec nie a pravdupovediac ma to pri DP ani nenapadlo. Teraz s tým mám niečo urobiť, alebo to už radšej nechať tak?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Melnick
No myslím,že nebude opravovať iba monibo.
A asi ani nebudem opravovať,pretože: Ak 7.- Sk som v účtovníctve dala do výdavkov neovplyvňujúcich ZD/pretože boli uhradené nad rámec mojej povinnosti/a urobila som dodatočné DP,sumy,ktoré som potom preniesla do pol27 a pol28 mi v súčte dávali úplne totožnú sumu s tou,ktorú som v pol29 mala pred podaním DDP. A aj všetky ďalšie výpočty boli rovnaké.
Takže neviem,účtovníci - kolegovia opravte ma a napíšte v čom sa mýlim.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Jozef Mihál
Ste si istá, že do daňovo uznaných nákladov mali byť zahrnuté aj tie 7 x 1 koruny omylom zaplatené naviac pri platbe za I. až VII.mesiac?

DÚ Vám to pri kontrole s potešením z nákladov vyhodí.
To je diskusia do inej témy. Ja si myslím, že predsa ak preukázateľne zaplatím, tak by daňový úrad nemal s tým mať problém... Však keď by mi zdravotka vrátila sumu, ktorú mám zaplatenú naviac, dám to zase do príjmov ovplyvňujúcich daňový základ. Daňováci asi veľmi spochybňovať zaplatenie preddavku na zdravotné poistenie nebudú, keďže stále je to len preddavok. Môžem ho zaplatiť raz tak a raz tak, aj keď nie je to v súlade so zákonom o zdravotnom poistení. To by však mohli skôr napadnúť z Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, nie?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

No ja hovorím za seba - nechala by som to tak. Však VZ na zdravotné poistenie sa tým v žiadnom prípade nezmení...
0 0
jana03 jana03

jana03 je offline (nepripojený) jana03

p. Mihál,
prosím poraďte mi s RZ typ B.
SZČO odvádzal poistné 1 - 6/2005 podľa príjmu z roku 2003, potom 7-12/2005 si vypočítal odvod z príjmu za rok 2004 a teraz si ide urobiť ročné zúčtovanie a tam dáva príjem za rok 2005 ???do riadku 27. Teda príjem mínus výdavky za rok 2005? Príjem mal z roka na rok vyšší a v RZ mu vychádza nedoplatok - Je to tak správne????
ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Správne .
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ja už teda neviem.... Možno neviem hľadať, alebo som slepá, ale zatiaľ, čo som našla vzory na vyplňovanie RZZP, všetci majú úhrn príjmov (A13 List SA) nižší ako 517 140,-- Sk! Čo sa prosím Vás píše do r. A13 celkový príjem (1 500 000,--), alebo maxim.VZ 517 140,-- ? Ak celkový príjem, tak S23 je 517140/1500000? Už som z tých tabuliek magor. Veľmi Vás prosím poraďte.
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

SDC Bratislava, s.r.o.
Ja už teda neviem.... Možno neviem hľadať, alebo som slepá, ale zatiaľ, čo som našla vzory na vyplňovanie RZZP, všetci majú úhrn príjmov (A13 List SA) nižší ako 517 140,-- Sk! Čo sa prosím Vás píše do r. A13 celkový príjem (1 500 000,--), alebo maxim.VZ 517 140,-- ? Ak celkový príjem, tak S23 je 517140/1500000? Už som z tých tabuliek magor. Veľmi Vás prosím poraďte.
Tu je jeden vypracovaný príklad s vysokými príjmami v príspevku 77. Skús pozrieť... Píše sa tam 517 140.
http://www.porada.sk/t26030-p8-ron-z...--zbern-k.html
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
jana03
p. Mihál,
prosím poraďte mi s RZ typ B.
SZČO odvádzal poistné 1 - 6/2005 podľa príjmu z roku 2003, potom 7-12/2005 si vypočítal odvod z príjmu za rok 2004 a teraz si ide urobiť ročné zúčtovanie a tam dáva príjem za rok 2005 ???do riadku 27. Teda príjem mínus výdavky za rok 2005? Príjem mal z roka na rok vyšší a v RZ mu vychádza nedoplatok - Je to tak správne????
ďakujem
Je to tak správne, do r.27 tlačiva typu B RZZP prenesie základ dane z daňového priznania, čiže z DP typ B vezme údaj z r.42 (ak mal aj príjmy z prenájmov, tak o tieto príjmy a výdavky uvedenú sumu "očistí").
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Ak sa smiem opýtať, aké tlačívá sa majú vyplniť v nasl.prípadoch:
1. Invalidný dôchodca,ŤZP, od 1.1.-15.10.2005 nezamestnený, od 15.10.2005 SZČO./neplatil poistné/
2. a.Zdravý živnostník prerušil živnosť 6.12.2005,
2. b. zdravá os. nezamestnaná do 1.8.2005, potom živnostník
3. Konateľ s.r.o. bez príjmu./ Inde nie je zamestnaný, odmenu si nevypláca/
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Alena
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Aké tlačivá sa majú vyplniť pre nasl. :
1. Čiastočný invalidný dôchodca,ŤZP, od 1.1.2005-14.10.2005 nezamestnaný, od 15.10.2005 živnostník FO, neplatil poistné.
2.a.- zdravý - od 1.1.2005 - do 31.7.2005 nezamestnaný, od 1.8.2005 SZČO
2.b. - zdravý od 1.1.2005-5.12.2005 SZČO, od 6.12.2005 prerušil živnosť, potom nepracoval, /práca v zahraničí/
3. Konateľ v s.r.o. bez príjmu - inde nepracuje, v s.r.o. nie je zamestnaný, nevypláca si žiadnu odmenu.
Ďakujem za pomoc, Alena
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať