Zavrieť

Porady

Zdravotné poistenie - ročné zúčtovanie, návody na vyplnenie tlačív ročného zúčtovania

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V prílohách nájdete návody na vyplnenie tlačív ročného zúčtovania poistného na verejné zdravotné poistenie za rok 2005.

-----

Ak tomu nebodaj nerozumiete, viac sa dozviete tu:
http://www.porada.sk/t19968-seminare...-jun-2006.html
Naposledy upravil Jozef Mihál : 20.04.06 at 20:16
Usporiadat
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Viem, že chcem veľa, ale veľmi by mi to pomohlo,
ďakujem
Alena
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Alenaa
Aké tlačivá sa majú vyplniť pre nasl. :
1. Čiastočný invalidný dôchodca,ŤZP, od 1.1.2005-14.10.2005 nezamestnaný, od 15.10.2005 živnostník FO, neplatil poistné.
B- vyznačiť ,že je osobou so zdrav. postihnutím
2.a.- zdravý - od 1.1.2005 - do 31.7.2005 nezamestnaný, od 1.8.2005 SZČO
B
2.b. - zdravý od 1.1.2005-5.12.2005 SZČO, od 6.12.2005 prerušil živnosť, potom nepracoval, /práca v zahraničí/
B -príjmy v zahraničí nevstupujú do VZ
3. Konateľ v s.r.o. bez príjmu - inde nepracuje, v s.r.o. nie je zamestnaný, nevypláca si žiadnu odmenu.
B - ak do ZP platil iba ako SZČO
Ďakujem za pomoc, Alena
Odpovede máš zvýraznené.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Dôchodca bol zamestananý na dohodu 1-5/2005. Potom už nebol zamestananý nikde až do konca roka. V mesiacoch 2-6/2005 si platil poistné v sume 5*910,- Sk. Aké tlačivo mám použiť aby som mu tie peniaze dostala nazad. Alebo stačí požiadať zdravotnú popisťovňu o vrátenie. Ak by som použila typ C potom by som do riadku 25 napísala sumu 4550 a do riadku 26 nulu. potom čo s V.odielom. Som z toho trchu vykolajená ale veď to poznáte , dôchodcovi je každá koruna dobrá a ja mu chcem pomôcť. Prosím poradte niekto.
0 0
Alenaa Alenaa

Alenaa je offline (nepripojený) Alenaa

Veľmi pekne ďakujem,
Alena
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Prosím pozrite sa niekto na prispevok 64. Prosííííím!!!!!!
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

bredikova
Dôchodca bol zamestananý na dohodu 1-5/2005. Potom už nebol zamestananý nikde až do konca roka. V mesiacoch 2-6/2005 si platil poistné v sume 5*910,- Sk. Aké tlačivo mám použiť aby som mu tie peniaze dostala nazad. Alebo stačí požiadať zdravotnú popisťovňu o vrátenie. Ak by som použila typ C potom by som do riadku 25 napísala sumu 4550 a do riadku 26 nulu. potom čo s V.odielom. Som z toho trchu vykolajená ale veď to poznáte , dôchodcovi je každá koruna dobrá a ja mu chcem pomôcť. Prosím poradte niekto.
Zaujímavé. Možno by fakt stačila žiadosť o vrátenie poistného, ktoré bolo zaplatené z dnešného pohľadu bez právneho dôvodu.
Ale keď sa tak na to pozerám, ja by som pre istotu podala typ C za obdobie 1-8/2005 a dala do r. 25 tých 4550,-Sk a do r.26 nulu, tak ako píšeš. Oddiel V. by som nevypĺňala, lebo vzhľadom na zmenu zákona od 1.9.2005 už tvoj dôchodca nie je osobou podľa §11 ods. 2, ale podľa §11 ods. 8 písm.b) a to bez príjmov za obdobie 9-12/2005. Tiež by som toto napísala do osobitných záznamov. A keď to takto vyplníš tak vymeriavací základ bude nula a pekne vyjde ten preplatok 4550,- Sk. No a cez oddiel VII si ho vyžiadaš.
0 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Katija
Zaujímavé. Možno by fakt stačila žiadosť o vrátenie poistného, ktoré bolo zaplatené z dnešného pohľadu bez právneho dôvodu.
Ale keď sa tak na to pozerám, ja by som pre istotu podala typ C za obdobie 1-8/2005 a dala do r. 25 tých 4550,-Sk a do r.26 nulu, tak ako píšeš. Oddiel V. by som nevypĺňala, lebo vzhľadom na zmenu zákona od 1.9.2005 už tvoj dôchodca nie je osobou podľa §11 ods. 2, ale podľa §11 ods. 8 písm.b) a to bez príjmov za obdobie 9-12/2005. Tiež by som toto napísala do osobitných záznamov. A keď to takto vyplníš tak vymeriavací základ bude nula a pekne vyjde ten preplatok 4550,- Sk. No a cez oddiel VII si ho vyžiadaš.
Ďakujem . Vypísala som , teraz len či to prejde a peniažky mu vrátia. Ešte raz díky.
0 0
pietruš pietruš

pietruš je offline (nepripojený) pietruš

A čo ak je človek konateľom zahraničnej firmy, plat dostáva v r Rakúsku a platí tam aj odvody a zároveň si aj na Slovensku platí zdravotné poistenie, aké tlačivo sa v tomto prípade použije?
0 0
Luckah Luckah

Luckah je offline (nepripojený) Luckah

Pri vypĺňaní S, konkrétne listu SB (súbeh zamestnania a SZČO celý rok), som prišla na to, že neviem, aký dátum dať do r. B04, pretože zo školenia mám poznámku, že ten, kedy bola SZČO registrovaná na ZP.
Môj problém je v tom, že SZČO bola reg. od 1.7.05, avšak je szČO už do roku 2004, ale keďže popri zamestnaní, tak podľa ZP sa musela reg. až v roku 05. Keďže riadok B04 súvisí s riadkom B41 a ďalej a tam sa počítajú preddavky, tak vznikne veľký rozdiel, podľa toho, čo tam dám.
Možno som si to zle vysvetlila na školení, ale podľa sedliackeho rozumu by tam mal byť uvedený celý rok, pretože ZD uvedený v r. B07 je za celý rok 2005. Poraďte prosím.

PS1: v tomto prípade nemusí byť dodržaná výška preddavku za SZČO z min. mzdy v r. B45, ak má súbeh so zamestnaním?

Ďakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Z akého dôvodu platí na Slovensku zdravotné poistenie ?
0 0
vlastkah vlastkah

vlastkah je offline (nepripojený) vlastkah

Spracúvam RZZP pre zamestnanca ktorý iba 2-krát v roku prekročil hranicu príjmu 43095 Sk. Vypočítala som nedoplatok 76,- Sk za zamestnanca a 199 Sk za zamestnávateľa. Musím tento nedoplatok zamestnancovi zraziť?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

vlastkah
Spracúvam RZZP pre zamestnanca ktorý iba 2-krát v roku prekročil hranicu príjmu 43095 Sk. Vypočítala som nedoplatok 76,- Sk za zamestnanca a 199 Sk za zamestnávateľa. Musím tento nedoplatok zamestnancovi zraziť?
Zraziť a odviesť áno. Oznámiť zamestnancovi na tlačive Oznámenie o nedoplatku alebo preplatku zamestnanca - nie, tam sa to oznamuje len pri presiahnutí 100 Sk.
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

TatianaM
Ďakujem za radu skúsim a o výsledku budem poradu informovať

Pekný deň


Ako som sľúbila prikladám len jedno vyjadrenie k môjmu problému. Ostatné poisťovne ...... škoda slov


Dobry den,<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
podajte rocne zuctovanie poistneho (tlacivo typ B) s dostupnymi udajmi do terminu (30.6.). Ked budete mat udaje z danoveho priznania, podajte opravne rocne zuctovanie.<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
S uctou,<o:p></o:p>
Infocentrum Noveho zdravotnictva<o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p></o:p>
0 0
Limenaria Limenaria

Limenaria je offline (nepripojený) Limenaria

Manžel je SZČO a v termíne od 3.10.-12.12.2005 bol PN a poberal nemocenské dávky. Ako to mám zohľadniť v ročnom zúčtovaní a musím ísť do Sociálnej poisťovne pre výpis nemocenských dávok a priložiť ich k ročnému zúčtovaniu?
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Limenaria
Manžel je SZČO a v termíne od 3.10.-12.12.2005 bol PN a poberal nemocenské dávky. Ako to mám zohľadniť v ročnom zúčtovaní a musím ísť do Sociálnej poisťovne pre výpis nemocenských dávok a priložiť ich k ročnému zúčtovaniu?
Nijaký výpis nemocenských dávok prikladať nemusíš. Vypíšeš IV.oddiel.
0 0
Dank Dank

Dank je offline (nepripojený) Dank

Ahojte poraďáci. "Maturujem" nad ročným zúčtovaním pre manžela - živnostníka - celkom v pohode. Ale pretože som mala 2 zamestnávateľov a nie som účtovníčka a vypĺňam si tlač. X... keby ste počuli môj slovník... Pán minister a spol. by si skutočne zaslúžili nobelovu cenu. Už len z údaje Kmin a Kmax sa mi robí zle. Toto asi skutočne nemá na svete a nikdy nebude mať obdobu. Je to obyčajný šikan občana.......
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Dank, nematurujte a robte to pomocou "elektronického formulára", viď www.novezdravotnictvo.sk.

Okrem toho "X" sa vypĺňa ak ste mali v súčte od zamestnávateľov príjem menší ako 78000...čo pochybujem.

Takže ak to bolo nad 78000, vypĺňajte "S", tam je len "Kmax", bude Vám zle len na 50%.
0 0
lulinka10001 lulinka10001

lulinka10001 je offline (nepripojený) lulinka10001

prosím nieve mi nieto poradit či sa nieje nejaka stranka ktora by mi pomohla vyplnit tlačivo automaticky?
0 0
bul bul

bul je offline (nepripojený) bul

Dobrý deň, chcela by som vedieť, či mam podať rzz ak som zamestnaná a nevykonám činnosť ako SZČO, ale som vedená v zozname SZČO(ak áno, na akom tlačive).
Ďakujem
bul
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať