Zavrieť

Porady

Student podnikatel

Dobry den vsetkym,

Chcel by som sa poinformovat ohladne nejakych vyhodach pokial zacina student podnikat. Viem, ze v USA je vela pomoci v tejto oblasti a ze sa snazia aj financnymi prostriedkami pomoct zacinajucim mladym podnikatelom. Je nieco podobne aj na Slovensku?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wewe0 je offline (nepripojený) wewe0

    wewe0
    To mi nikdo nevie na tento typ otazky odpovedat?
    Mam zaujem si zalozit S.r.o.cku a chcem vediet ci mam pravo alebo moznost na nejaku podporu, kedze som este len student...

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zákony u nás nediskriminujú študentov, ak chcú podnikať, môžu.
    Ale žiaľ, ani im nejako zvlášť nepomáhajú.
    Status študenta sám osebe ti nejaké extra výhody v oblasti podnikania nepomôže.
    Možno získaš ako študent výhodnejšie podmienky pri úvere...
    Možno získaš aj nejaký grant a iné dotácie, ale to závisí, s akým podnikateľským zámerom prídeš.

    wewe0 je offline (nepripojený) wewe0

    wewe0
    Diky moc za odpoved. Chcel som proste vediet ci je nejaka globalna studentska podpora... ktora zrejme neni takze diky moc.
    Viem ze granty su vacsinou tazko zohnatelne a zamieravaju sa na rozvoj tych zalezitosti, ktore su najzaostalejsie. No chcel som podnikat v dacom rozvinutom takze nevadi. Este raz dakuejm
    neviete ci musim mat 21r.... ked chcem S.R.O .... ci to neni vekovo stanovene ? (samo ze od 18r. )

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    paulie_sk
    neviete ci musim mat 21r.... ked chcem S.R.O .... ci to neni vekovo stanovene ? (samo ze od 18r. )
    Stačí plnoletosť (teda 18 rokov veku).

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    1,môže byť študent VŠ SZČO alebo spolumajitel v s.r.o.?
    Ide o študenta denného štúdia na VŠ (21rokov),že vraj nesmie byť zamestnaný na plný uväzok,takže toto neviem. Živnostenský zákon to nezakazuje a ani zákon 131/2002 oVŠ sa k tomu nevyjadruje.Takže aká je pravda? Ja som v zák. práce nenašla,že nesmie pracovať,ale bolo mi to povedané.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Študent VŠ môže podnikať na živnosť, môže byť spolumajiteľ (majiteľ) s.r.o.

    Žiaden zákon to nezakazuje.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    wewe0
    Chcel by som sa poinformovat ohladne nejakych vyhodach pokial zacina student podnikat.
    Študent - živnostník, je zvýhodnený pri platení zdravotného poistenia.

    Ak za rok 2006 jeho vymeriavací základ dosiahne maximálne 41400 Sk, nemusí za rok 2006 (na rozdiel od iných živnostníkov) platiť poistné na zdravotné poistenie. Pre rok 2007 je tento limit suma 45600 Sk, ak sa nič nezmení.

    1evil1 je offline (nepripojený) 1evil1

    1evil1
    A ako je to so socialnymi odvodmi. Musi ich student podnikatel platit v plnej miere? Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.