Zavrieť

Porady

Oznamovacia povinnosť

Poraďte mi : Ako je to s oznámením platby v hotovosti voči FO na daňový úrad ?
Musí to oznámiť PO a aj FO a oznamuje sa to, keď je vyplatená suma väčšia ako 10.000,-/aspoň čo sa týka starých rokov/ voči FO všeobecne, čiže FO podnikateľovi aj FO nepodnikateľovi ?
Usporiadat
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

platba za tovar
0 0
selena selena

selena je offline (nepripojený) selena

Cize to hlasenie by malo vyzerat nejak tak"?
Jozko Mrkvicka, Jahodna 4, 11 111 Kosice prijal v roku 2004 platbu v hotovosti za tovar/sluzby 15 000,- od spolocnosti XY.
Alebo by to mala byt nejaka tabulka s rozpisom datumov, ze napr. 4.5. 10 000 a 10.10. 5 000 spolu 15 000.
Vedel by niekto prilepit sem sablonu.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Danovy urad
odd. fyzickych osob
ulica, cislo, mesto


Vec: Oznamenie o platbach uhradenych FO v roku .....

Tymto Vam na zaklade noveho ustanovenia parag. 32, odst. 5 zakona c. 511/1992 Zb. o sprave dani a poplatkov a o zmenach v sustave uzemnych financ. organov v zneni neskorsich predpisov o z n a m u j e m e , ze podmienky vyzadovane citovanym zakonnym ustanovenim boli naplnene pri nasledujucich FO:


1. Jozko Mrkvicka,
r.c. ...............
/to r.c. musis uviest,
inak mu nenajdu dan.
priznanie/
adresa 25.000.00 Sk 15.3.2003 za sluzby

2. ...................



a roztriedit ich podla DU.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Daňový úrad
ulica
mesto





Bratislava
16. 01. 2005


VEC
Oznámenie o platbách uhradených fyzickým osobám v roku 2004

Podľa § 32 ods. 5 zákona č. 511/1992 Zb. o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave
územných finančných orgánov v znení neskorších predpisov Vám oznamujeme, že v roku 2004
sme vykonali tieto nezdanené platby:


Poradové Meno a priezvisko Dátum Suma Dôvod
číslo Trvalé bydlisko platby v Sk platby
1. XYZ 26.10.02 100 000,00 tovar
ulica
mesto





Uvedené Vám oznamujeme ako miestne príslušnému daňovému úradu.

S pozdravom


Janko Hraško
konateľ spoločnosti
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

No tam sa mi to troška posunulo, si to prispôsobte na jednoduchú tabuľku.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

A čo ak som nesplnila oznamovaciu povinnosť za rok 2002 ? Ešte to mám urobiť, alebo sa už na o vykašľať.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Ja by som do toho nevrtala. A co ak Ti ten rok nebudu kontrolovat. A ak ano, pokuta Ta neminie tak ci tak. Viac ako 2000 Ti dat nemozu, tak si popripade uz teraz na nu setri. Ale vazne, nechala by som to tak, mozno, ze to nebudu pytat a mozno ten rok Ta nebudu kontrolovat.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Najlepšie je nechať si aj po zmene ten kód DÚ v zozname obchodných partnerov (ale nechali vôbec daňovým úradom tie kódy?). Ak som mala viac FO na jednom úrade, s jedným spriev.listom som poslala vytlačené zoznamy o platbách. Neúrekom to šetrilo čas.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Spočítala som si to :

robím v práci šéfove 3 firmy :
v jednej nič, v druhej som mala poslať 1 oznámenie a v tretej som mala poslať 4 oznámenia.

Za každé oznámenie je pokuta zvlášť ?
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Tak to si ma zaskocila. Ale je to asi mozne, lebo ku kazdemu DU si vo vztahu hlasica platieb.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Prečo som ťa zaskočila ?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ja posielam každý rok oznámenia, ale vysvetlila som si zákon podľa seba a podľa jedného poradcu, ktorý mi povedal, že sa to týka len FO nepodnikateľov a že nie je dôležité, či to oznámiš neskoro, ale hlavné je, že to musíš oznámiť ešte pred daňovou kontrolou.

Môj švagor mal teraz daňovú kontrolu na daň z príjmov a dostal pokutu 2.000,- Sk za to, že nesplnil oznamovaciu povinnosť voči FO.
Hneď ma zamrazilo. Kontrolovali mu rok 2002.
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Rozmyslam na tymi viacerymi DU. V podstate kazdy moze tu sankciu voci Tebe pouzit na hlasenia, ktore si mala dat na tenktory urad podla bydliska FO.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Ja to mám tiež riadne zanedbané, je to taký hnusný bonz. Ale asi to budem musieť aspoň trochu napraviť :-( Ale ako je najlepšie zisťovať tú miestnu príslušnosť k DÚ??
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Na stranke www.drsr. hned na uvodnej strane mas ponuku rychleho vyhladavania: zistenie miestnej prislusnosti. Alebo od tej FO.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Diky, už som na to pred chvíľou prišla aj ja.
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

viete prosím niečo o tom, že sa táto suma zvýšila na 100 000 Sk, teda oznámnie sa vykonáva, vtedy, keď suma prijatých paltieb od jednej FO je viac ako 100 000 Sk..??? aka ano, kde to najdem...???alebo je to blud?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

viď
http://www.porada.sk/showthread.php?t=3958
0 0
Danka Kosibová Danka Kosibová

Danka Kosibová je offline (nepripojený) Danka Kosibová

dakujem velmi pekne
0 0
bonifac bonifac

bonifac je offline (nepripojený) bonifac

Problematikou Oznamovacia povinnost za zrealizovane platby v roku 2004 sa podrobnejsie zaoberaju aj Hospodarske noviny zo dna 10.01.2005 v casti Poradensky servis.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať