Zavrieť

Porady

Čo takto trochu matematiky?

3 muži si rezervovali izbu v hoteli. Každý zaplatil 10 Sk. Pri vyplácaní účtu sa však zistilo, že izba je o 5 SK lacnejšia. Pokladník nevedel, ako spravodlivo rozdeliť 5 Sk trom mužom, tak každému mužovi vrátil po korune a 2 Sk si nechal.
V konečnom dôsledku teda každý muž zaplatil 10-1=9 Sk.
Lenže: 9x3=27
27+2=29

Kde zostala 1 koruna?
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
srska Pozri príspevok
pali - bokorys existuje a ideš na to vcelku dobre. nekreslil to nedouk

buchy - skús sa zamyslieť nad tým čo sa zobrazuje pomocou nárysu, bokorysu a pôdorysu
...srskin ....ja som sa zamýšľal dosť ......
Onehdá som sa dosť krčil nad pantografom , ale také niečo som nemusel riešiť ........chvalabohu .....

Taká tri krát predlžená A0 mi dala zabrať inak .....že Zlievareň Hronec - celá hala ...
Alebo prečerpávačka Čierny Váh ....
0 1
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

bokorys
bokorys.jpg  
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

srska Pozri príspevok
pomôžem pali - časť kocky
vnútorné otvory a skryté obrysy sa kreslia prerušovanou čiarou s polovičnou hrúbkou ako viditeľné obrysy takže trvám na tom že kocka kreslič nedodržal zásady technického kreslenia v roku 1970 som mal na vysvedčení z technického kreslenia 1. a ešte mám predstavivosť. Tak daj ten bokorys.
Aha tak trochu beriem späť, ale ak to má byť správne tak v náryse mal byť ten malý štvorec čiarkovaný alebo bokorys otočený opačne, (to je to čo vždy chceme vidieť ak nemáme dosť pohľadov ako v politike). VYHRAL SI 1:0
Naposledy upravil pavol54 : 16.01.13 at 21:07
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pavol54 Pozri príspevok
vnútorné otvory a skryté obrysy sa kreslia prerušovanou čiarou s polovičnou hrúbkou ako viditeľné obrysy takže trvám na tom že kocka kreslič nedodržal zásady technického kreslenia v roku 1970 som mal na vysvedčení z technického kreslenia 1. a ešte mám predstavivosť. Tak daj ten bokorys
máš tam 1 riešenie. druhé je to isté ale do vnútra otvor = prerušované čiary
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pavol54 Pozri príspevok
vnútorné otvory a skryté obrysy sa kreslia prerušovanou čiarou s polovičnou hrúbkou ako viditeľné obrysy takže trvám na tom že kocka kreslič nedodržal zásady technického kreslenia v roku 1970 som mal na vysvedčení z technického kreslenia 1. a ešte mám predstavivosť. Tak daj ten bokorys.
Aha tak trochu beriem späť, ale ak to má byť správne tak v náryse mal byť ten malý štvorec čiarkovaný alebo bokorys otočený opačne, (to je to čo vždy chceme vidieť ak nemáme dosť pohľadov ako v politike). VYHRAL SI 1:0
čiarkovaný nie. "štvorcový komín bez otvoru na streche"
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať