Zavrieť

Porady

VZ

ahojte,uz ste mi x-krat poradili, no tentokrat idem opat s otazockou: ak mi pri PN vysiel urcity VZ, tak tento plati len pre nemocenske poistenie v soc.poist., alebo pre vsetky poistenia pre soc.poistovnu a zdrav.poist.? (cize nevypocitavam to z hrubej mzdy, kt. cini 29900,-?) vopred vdaka za odpoved..(hadam som sa vyjadrila zrozumitelne)
Usporiadat
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

stanicapap
zitka,takto to celkom chapem, ALE PROSIM TA, AKA JE TA HRUBA MZDA - je to tych 29tis. ALEBO TO, CO SOM NACRTLA V PRISPEVKU VYSSIE?
Zober jeho mesačnú mzdu 29000, vydeľ počtom pracovných dní a vynásob počtom odpracovaných dní. To bude tá hrubá mzda.
0 0
stanicapap stanicapap

stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

Zita4
Zober jeho mesačnú mzdu 29000, vydeľ počtom pracovných dní a vynásob počtom odpracovaných dní. To bude tá hrubá mzda.
a z tej potom platim odvody aj pre soc.poistovnu aj pre zdravotnu? lebo niekolko prispevkov vyssie mi bolo poradene, ze VZ pre SP, SDS, IP a PvN bude 7658, pre ÚP je to hruby mzda (cize to co mi vyjde dla tvojej mustry vypoctu?), pre GP je to 3829,-(toto je aj VZ pre NP) a pre PdRF je to opat 7658,- je to spravne?
0 0
stanicapap stanicapap

stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

Zita4
Zober jeho mesačnú mzdu 29000, vydeľ počtom pracovných dní a vynásob počtom odpracovaných dní. To bude tá hrubá mzda.
zitka, opat ta musim "atakovat", ale ide o skutocne odpracovanie dni (co cini 3 dni) ALEBO ide o odpracovane dni kalendaren (co je 5 dni)? dufam,ze sa nehnevas,ale...
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

stanicapap
zitka, opat ta musim "atakovat", ale ide o skutocne odpracovanie dni (co cini 3 dni) ALEBO ide o odpracovane dni kalendaren (co je 5 dni)? dufam,ze sa nehnevas,ale...
Počítať môžeš len pracovné dni. Takže v marci bolo 23 pracovných dní:
29000:23*3, keďže odpracoval len 3 dni.
0 0
stanicapap stanicapap

stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

Zita4
Počítať môžeš len pracovné dni. Takže v marci bolo 23 pracovných dní:
29000:23*3, keďže odpracoval len 3 dni.
takze ta suma, kt. mi vyjde (3783,-Sk - hruba mzda za 3 odprac.dni)je ROZHODUJUCA pre vsetky typy povin.odvodov (soc.poist.+zdrav.poist.), mimo teda VZ pre nem.poist.?
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

stanicapap
takze ta suma, kt. mi vyjde (3783,-Sk - hruba mzda za 3 odprac.dni)je ROZHODUJUCA pre vsetky typy povin.odvodov (soc.poist.+zdrav.poist.), mimo teda VZ pre nem.poist.?
Z tejto sumy platíš všetky odvody (aj nemocenské poistenie). Prečo myslíš, že pre nemocenské poistenie je iný VZ?
0 0
stanicapap stanicapap

stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

Zita4
Z tejto sumy platíš všetky odvody (aj nemocenské poistenie). Prečo myslíš, že pre nemocenské poistenie je iný VZ?
pomylila som si to z nahradou mzdy pocas PN - tam bol trochu iny VZ pre vympocet nemocen.
zitka, si neskutocne zlata - teraz to uz zacinam trosicku chapat - mozno raz zo mna bude taky profik ako ty no ale to by som sa musela vellllmmmmiiiiii snazit..srdecna vdaka za vsetko..
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

stanicapap
pomylila som si to z nahradou mzdy pocas PN - tam bol trochu iny VZ pre vympocet nemocen.
zitka, si neskutocne zlata - teraz to uz zacinam trosicku chapat - mozno raz zo mna bude taky profik ako ty no ale to by som sa musela vellllmmmmiiiiii snazit..srdecna vdaka za vsetko..
Ja mám od profíka veeeľmi ďaleko. Ale ďakujem.
0 0
stanicapap stanicapap

stanicapap je offline (nepripojený) stanicapap

Zita4
Ja mám od profíka veeeľmi ďaleko. Ale ďakujem.
no taaaak, naco tolko skromnosti... este raz vdaka... prajem krasny slnecny den..
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Vedel by mi niekto poradiť aké sú minimálne vymeriavacie základy
do SP a ZP za 03/2006 pre zamestnanca, ktorý pracoval nasledovne
(úväzok 40 hodín týždenne, 5-dňový týždeň, platený hodinovou mzdou,
práca zaradená do III. stupňa):
1.-14.03. - odpracované všetky prac. dni
15.-24.03. - čerpal neplatené voľno
24.03. - prac. pomer ukončený dohodou
Prosím poraďte...
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Do SP 6900/31 x 14 (kalendárne dni poistenia)
Do ZP 39,70 x 18 x 8 zaokrúhli nahor. 18 je počet pracovných dní vrátane neplateného voľna.
0 0
kubranka kubranka

kubranka je offline (nepripojený) kubranka

Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Neviem či som zaradila správne otázku , ale hádam áno.
Chcem sa poradiť ohľadne odvodov do ZP.
Máme jedného zamestnanca , ktorý je / bol / u nás zamestnaný na dobu určitú do 30.04.2006. Od polovice februára išiel na PN a do práce už nenastúpil.Za apríl 2006 bol jeho príjem za prácu nula , ale preplatila som mu 10,5 dňa dovolenky , kôli skončeniu pracovného pomeru.
Za 10,5 dňa dovolenky dostal v hrubom 3447,-Sk. Chcem sa Vás opýtať , či 3447,-Sk bude aj vymeriavací základ pre zdravotné poistenie. Mám z tejto sumy odviesť poistné ? A na výkaz preddavkov mám uviesť počet kalendárnych dní 10,5 ? Veľmi pekne ďakujem za radu.
0 0
m_miriam3 m_miriam3

m_miriam3 je offline (nepripojený) m_miriam3

Mala by som otazočku ohľadom VZ pre soc. poistenie.
Zamestnanec celý mesiac na PN k 30.9.2006 rozviazanie pracovného pomeru. V mesiaci september preplatenie alikvotnej časti dovolenky. Táto dovolenka sa započitava do VZ počas vylúč. dôb poistnie?

Ďakujem veľmi pekne za pomoc.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Preplatenie dovolenky sa síce započítava do VZ, ale keďže celý mesiac bol PN, jeho maximálny VZ pre SP sa kráti na nulu. T.j. s výnimkou úrazového poistenia jeho VZ do SP bude nulový.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať