Zavrieť

Porady

Faktúra a jej zaevidovanie

Ahojte poraďáci, prosím poraďte...Robím prvý krát v JU platcu DPH a neviem či správne evidujem došlé faktúry. Zaraďujem ich podľa dátumu kedy "došli", ale ako správne uviesť dátum odpočítania dane? Dám tam dátum ktorý je na tej faktúre, alebo si daň odpočítavam až deď faktúra došla? V MRP sa v prij. faktúrach zadáva dátum zaradenia, dát. splatnosti a dát. odpočítania dane. Mám veľa základných otázok, akosi mi dosť veľa vecí ušlo počas materskej dovolenky . Ďakujem krásne za radu.
Usporiadat
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Ešte by som chcela nadviazať, mám takýto prípad. Služba poskytnutá 27.4. 2007, faktúra vystavená 4.6.2007. Došla k nám dnes. V ktorom zdaňovacom období si môžem uplatniť odpočítanie dane? V máji, alebo až v júni, alebo nebodaj môžem aj dodat. DP za apríl? Veľmi by ma zaujímali vaše názory. To, čo mi totiž doteraz istá osoba povedala sa mi totiž vôbec nepozdáva.
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

kalkulka Pozri príspevok
Ešte by som chcela nadviazať, mám takýto prípad. Služba poskytnutá 27.4. 2007, faktúra vystavená 4.6.2007. Došla k nám dnes. V ktorom zdaňovacom období si môžem uplatniť odpočítanie dane? V máji, alebo až v júni, alebo nebodaj môžem aj dodat. DP za apríl? Veľmi by ma zaujímali vaše názory. To, čo mi totiž doteraz istá osoba povedala sa mi totiž vôbec nepozdáva.
v zd období , v ktorom ste obdržali doklad, t.j. jun, v maji a aprili nie, lebo ste ešte nemali doklad. Bavíme sa o slovenskej Fa.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
kalkulka Pozri príspevok
Ešte by som chcela nadviazať, mám takýto prípad. Služba poskytnutá 27.4. 2007, faktúra vystavená 4.6.2007. Došla k nám dnes. V ktorom zdaňovacom období si môžem uplatniť odpočítanie dane? V máji, alebo až v júni, alebo nebodaj môžem aj dodat. DP za apríl? Veľmi by ma zaujímali vaše názory. To, čo mi totiž doteraz istá osoba povedala sa mi totiž vôbec nepozdáva.
no uplatniť si dph na vstupe môžme ak máme faktúru do podania daňového priznania. apríl isto nie ale máj by som to dal veď ju mám do podania daňového priznania ale ani jún by nebola chyba...inak tá faktúra je celkovo zle vystavená...

ja idem teraz podávať dodatočné kvôli tomu že sme obdržali až teraz fa za služby zo zahraničia za apríl dátum vystavenia 30.4.2007 tak výstup musím dať do apríla a vstup do mája hm...choré
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
V § 51 ods. 2 platí pre doklady, ktoré prídu neskôr. Tento § nám vysvetľovala metodička DÚ z Košíc - nárok na odpočítanie máme vtedy, kedy nám dôjde faktúra. Čiže podľa nej, ak došla 19.6., tak do júna, aj keď to bolo do podania DP. Áno, bavíme sa o tuzemskej fa.
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
kalkulka Pozri príspevok
V § 51 ods. 2 platí pre doklady, ktoré prídu neskôr. Tento § nám vysvetľovala metodička DÚ z Košíc - nárok na odpočítanie máme vtedy, kedy nám dôjde faktúra. Čiže podľa nej, ak došla 19.6., tak do júna, aj keď to bolo do podania DP. Áno, bavíme sa o tuzemskej fa.
ano je to tak asi som zle čítal , pardon
0 0
ALBO ALBO

ALBO je offline (nepripojený) ALBO

Vladimír Ozimý Pozri príspevok
no uplatniť si dph na vstupe môžme ak máme faktúru do podania daňového priznania. apríl isto nie ale máj by som to dal veď ju mám do podania daňového priznania ale ani jún by nebola chyba...inak tá faktúra je celkovo zle vystavená...

ja idem teraz podávať dodatočné kvôli tomu že sme obdržali až teraz fa za služby zo zahraničia za apríl dátum vystavenia 30.4.2007 tak výstup musím dať do apríla a vstup do mája hm...choré
Vladimír, viac krát sme tu písali, že ak príde Fa zo zahraničia , tak vstup aj výstup idú do jedného mesiaca. Pre zakraničnú na službu neplatí, že ju dáte do mesiaca, kedy ju obdržíte. Je to v § 51/2/posledná veta=kedy ste výstupovú daň uviedli v záznamoch, vtedy uplatníte aj vstup, takže v doda ale v apríli obe.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať