Zavrieť

Porady

Vyššia kontrola SVB

Kto mi vie poradiť, kde sa mám obrátiť, aby som poslala kontrolu na preverenie činnosti správcu a predsedu?Aké hlavné zákony ešte okrem 182 mám sledovať?Ďakujem
Usporiadat
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

KRSTNý Pozri príspevok
niekedy je veľmi ťažké kontrolovať ako správcovskú spoločnosť, tak aj predsedu ak sú všetky papiere vporiadku - myslím tým účtovníctvo, faktúry...Proste príjem sedí s výdajom. Skôr by ma zaujímalo na čo všetko by sa mala rada okrem spomenutého zamerať pri svojej kontrole.
U nás rada spolu s ekonómom vykoná každoročne kontrolu dokladov, vedenie účtovníctva, platby vlastníkov bytov a ďalšie. O tom sa spracováva Správa o hospodárení SVB za rok, predkladá sa zhromaždeniu vlastníkov, kde majú možnosť si skutočnosti uvedené v Správe overiť priamo z účtovných a iných dokladov. Správu podpisuje aj predseda SVB.
0 0
Obrík Obrík

Obrík je offline (nepripojený) Obrík

V období od 08/2005 do 09/2006 som viedol účtovníctvo v jednom SVB. V septebri 2006 som sa odsťahoval a odvzdal všetky podklady. V januári podali na mňa trestné oznámenie, ktoré podpísalo 6 zo 14 vlastníkov. Nebola urobená žiadna kontrola účtovníctva, ani ma nevyzvali na žiadnu kontrolu. Bolo to len bum. Zmizli zápisnice, a viacero účtovných podkladov
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Prosím Ťa pekne začo to trestné oznámenie? Nevidelo sa im účto,... ? Nerozumiem stále. Mali problém s účtom? Neurobil si si fotokópie dokladov? Máš potvrdené, že prevzali od Teba také a také doklady? Volali Ťa ak niečomu nerozumeli? No veď sa predsa nemáš čoho báť. Nech si dajú, aspoň budeš poznať nejakých vyšetrovateľov. Ale skús to info doplniť.
0 0
Obrík Obrík

Obrík je offline (nepripojený) Obrík

A to som bol len obyčajný vlastník bytu, ktorý chcel pomôct. Aj v našom SVB fungovala rada a ekonóm, ktorá ma každý mesiac kontrolovala. Vyúčtovania a správy o hospodárení SVB predkladal predseda a ekonómka. Vie mi niekto poradiť?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

V čom chceš radu? Či mohli to trestné podať? Ak si myslia niečo... podať môže každý a nemusí podľa zákona mať nadpolovičný alebo 2/3 súhlas.
0 0
Obrík Obrík

Obrík je offline (nepripojený) Obrík

Vlastne som im nič ani neodovzdal. Nemám žiadny preberací protokol. K ničomu na nevolali. Myslím si, že ma ani nechceli volať. Veď asi bolo jednoduchšie podať trestné oznámenie!!! A je zaujímavé ak sa niekomu nevidí účtovníctvo po pol roku. A vyšetrovateľka? Keď sa jej spýtam či vie o čom hovorí tak sa tvári celkom múdro. Keď sa spýtam čo tak skúsiť sa baviť o 182 a nejakej zodpovednosti tak ma prepočuje. SVB je dosť začarovaný kruh a už by som chcel z neho vystúpiť
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Pokiaľ máte založené SVB nemôžeš z neho vystúpiť. Pani vyšetrovateľke požičaj k nahliadnutiu zákon 182/1993 aj s jeho novelizáciou. Takto to budeš mať oficiálne, že Ti nemôže nikto nič vyčítať. Len mi to všetko ako z filmu z mafiánskeho, resp. politického prostredia. Prepáč, viem si predstaviť Tvoje oprávnené pocity krivdy, ale to vieš, ľudia zaslepení závisťou sa ani inak nevedia správať. Nezabudni:"Kto do Teba kameňom, Ty do neho chlebom". Vraj najlepší je taký dvoj, troj až štvortýždňový. Držím palce, aby si to prežil v pohode, daj vedieť ak by čosi. Ak potrebuješ ... daj vedieť cez ss. Rada povzbudím. Dnes Ty, zajtra možno ja, potom zas niekto iní z nás. O tom je práca pre ľudí.
0 0
Obrík Obrík

Obrík je offline (nepripojený) Obrík

Nie sme už členom SVB. Byt sme v 09/06 predali. A s tou závisťou si sa teda riadne trafila! A je to z takého rodinného prostredia. Asi tak, že skúsime, domotáme, uvidíme. Aj tak sa to dá.
0 0
Obrík Obrík

Obrík je offline (nepripojený) Obrík

Podajte na predsedu trestné oznámenie. Teraz je to v kurze.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

že by ten chleba nebol? Ak treba zoženiem, v obchodoch zvyknú aj taký opatrovať. Ak chceli na niekoho podať trestné oznámenie v prvom rade sa bolo treba obrátiť na "dozornú radu". Nenapadne ma nový výraz. Oni boli povinní kontrolovať účtovníctvo atď. Takže aj na nich mali podať trestné oznámenie. Keď už chceli byť spravodliví, aby niekoho neobišli. Veď každý má kus zodpovednosti na fungovaní SVB. Pre toto je lepšie keď robí správu niekto iní a nie člen SVB. Je to o tom, že oni sa v tom "lepšie vyznajú" ako Tí z vlastného domu. Prosím Ťa, neber si to k srdcu, ešte si privodíš zdravotné problémy. Neviem odkiaľ si, ale chystá sa v PD stretko na sobotu, ak máš chvíľku, podiskutujeme. Hlavne píš, neuzatváraj sa do seba. Treba tú nespravodlivosť prevetrávať. Pouvažuj aj Ty nad žalobou za poškodzovanie ..... veď vieš. V konečnom dôsledku, aj Ty môžeš na nich použiť ich vlastné zbrane. A o závistlivosti na našom krásnom Slovensku viem svoje. Dnes sa dokáže závidieť...
0 0
Obrík Obrík

Obrík je offline (nepripojený) Obrík

Neviem poslať súkr.správu. Som tu prvý deň. Ozvem sa. Ďakujem za rady. Pomáhajú.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ak sa dá na niekoho trestné oznámenie musia mu udať aj dôvod pre ktorý ho dali .
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ak sa dá na niekoho trestné oznámenie musia mu udať aj dôvod pre ktorý ho dali a vedú proti nemu vyšetrovanie. To by Ti mal oznámiť vyšetrovateľ.
0 0
Obrík Obrík

Obrík je offline (nepripojený) Obrík

Vyšetrovateľ ma predvolal ako svedka. Vlastníci ma obvinili z prevratu - zmeny predsedu, samovlády, sprenevery a všetkého nemožného. Zápisnica z odvolania bývalého predsedu sa stratila. Moje vysvetlenie,že zápisnica sa nachádza na Krajskom úrade v Nitre, a že všetci vlastníci ju podpísali bola v podstate ako všetko ostatné,medzi iným aj zákon 182/1993 vyšetrovateľkou odignorovaný. Je možné aby sa všetci zbavili akejkoľvek zodpovednosti od predsedu atď a správali sa ako zmanipulovaní?
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja mám znalosť, že pokiaľ sa dáva k súdu niečo ohľadom SVB, automaticky si k súdu vyžiadajú spis z KÚ. Predsa len sú to úrady podliehajúce vnútornej správe.
0 0
duecento duecento

duecento je offline (nepripojený) duecento

potrebujem poradit!spravca bytu robi zaroven aj uctovnika a mam podozrenie ze na s ako svb okrada.problem je v tom ze clenovia svb nechcu si dat namontovat merace vody a voda sa rozratava na pocet clenov bytu.ked sa apravy rozuctovanie tak mi chodi strasne velka suma na konci roka.mozem si namontovat vl.merac?bude to akceptovatelne? dik
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Duecento, zhodou okolnosti riesim takyto problem, tak Ti mozem poskytnut svoj nazor. Dufam, ze ostatni ho len potvrdia, pripadne ma poopravia, co uvitam. Namontovat si vlastny merac samozrejme mozes, nikto Ti v tom nezabrani, ale bude Ti to nanic, pretoze pokial nie su merace v celom dome postupuje sa pri rozuctovani podla osobomesiacov (neviem vsak akosi najst paragraf, ktory o tom pojednava, tak ak ho ma niekto k dispozicii vrele uvitam). Takto zial doplacaju na to ti setrni ako si aj Ty. Preto tlacte do vodomerov a trpezlivo vysvetlujte ostatnym vlastnikom dovody preco je to tak lepsie (aspon tym, ktori tiez na tento sposob rozuctovania doplacaju - ziskas tak vacsinu a skor to presadite). Tolko k Tvojmu problemiku.

Moj je nasledovny, prosim poradte. Svokra je vlastnickou 1-izb. bytu, ktory presiel do jej vlastnictva na zaklade dedicskeho konania v marci 2006. Byt bol do tohto obdobia dlhodobo neobyvany (ved konanie nieco trva) a tiez nebol obyvany pocas celeho roka 2006, nakolko si svokra zlomila nohu (nemocnica, kupele atd.). To ze byt nie je obyvany samozrejme oznamila spravcovi. Bytovy dom vsak nema vodomery na studenu vodu, a dostala vyuctovanie v ktorom boli rozpocitane naklady na studenu vodu podla osobomesiacov co vychodilo na neskutocnych 35 kubikov. Mozem proti tomu nieco urobit, alebo sa zial musi svokra s tym zmierit? Samozrejme budem tlacit spravcu do instalacie vodomerov, nakolko takyto stav nie je mozne akceptovat. Dakujem za vsetky nazory, pripadne prilozene zakony.
0 0
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Neviem ako inde, ale v dome kde býva syn, bol jeden byt dlhodobo neužívaný, taktiež to bolo dedičstvo. Nemajú zatiaľ merače, ale za vodu vlastníci bytu - dediči platili, ako by v byte bývala jedna osoba.
Ono je totiž ťažké preukázať, že do toho byto bytu naozaj za celú dobu nikto nevkročil a žiadna voda nebola odobratá upratovanie, WC, kvety atď. Koľko sa skutočne odobralo je teda otázne.Určite to nebolo toľko 35m3, ale bohužiaľ.
Treba naozaj namontovať merače.
0 0
peton peton

peton je offline (nepripojený) peton

Svojar dakujem za odpoved, podla suhlasov aj ostatnym. No svokra nebude moc nadsena, ale co uz. Viete mi vsak dohodit nejaky zakon, predpis, ci vyhlasku, ktora pojednava o rozuctovani nakladov na studenu vodu, ak teda take nieco jestvuje, pretoze som prehladal skoro celu zbierku, ale nic som nenasiel. Chcem svokre ukazat, ze to co je na papieri zial plati a zbytocne sa bude s niekym vadit. Diky.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Peťo, myslím, že je to aj v Zákone 182/1993. Voda sa rozpočítava buď podľa pomerových meradiel /tam kde sú/ alebo na počet osôb.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať