Zavrieť

Porady

Polievky

...ja mam velmi rada polievky...rozne...ale bohuzial ich neviem varit, tak ak mate nejaky dobry, osvedceny, jednoduchy recept na chutnu polievocku prosim podelte sa s nim. Dakujem.
Usporiadat
mirria mirria

mirria je offline (nepripojený) mirria

Ahoj, tieto mam ulozene v pc, tak som ich sem prilepila, ale nemam ich vsetky odskusane. Dufam, ze sa Ti daka zapaci a podari.



Pikantná polievka


Potrebujeme:
500g predného hov. mäsa, 100g zelených fazuliek, 100g sušených húb, 1 PL slivovice alebo vodky, 1PL sójovej omáčky, 1PL octu, 4 šálky vývaru, 1 KL soli, 2KL hl. múky rozmiešané v 1PL vody, 1KL ml. korenia, štipka pálivej papriky, 3 kyslé uhorky.

Postup:
Mäso pokrájame na malé kúsky, vložíme do vriaceho vývaru, pridáme pokrájané fazuľky, uhorky s hubami a 20 min. varíme. Potom pridáme všetky ostatné prísady a varíme pokiaľ mäso nezmäkne a polievka nezhustne. Nakoniec podľa potreby rozriedime a dosolíme.

Pekingská ostrokyslá polievka (vegetariánska)

2 lyžice instantných sójových kúskov (sójové mäso), soľ, mleté čierne korenie, 1 lyžičku solamylu, 1 liter zeleninového bujónu (2 kocky), 1 mrkvu, 10 g čiernych alebo iných sušených húb, 100 g hlávkovej kapusty, 2 lyžičky sójovej omáčky, 2 lyžice octu, 5 lyžičiek vody, glutasol, 2 žĺtky, štvrť lyžičky štipľavej mletej červenej papriky.

Sójové kúsky uvaríme podľa návodu v osolenej a okorenenej vode. Necháme ich vychladnúť, vyžmýkame ich a zmiešame so solamylom. Zeleninový vývar privedieme do varu, sójové mäso, postrúhanú mrkvu, vopred namočené huby, kapustu pokrájanú na rezance a prudko varíme 3 minúty (zelenina musí zostať surová). Primiešame sójovú omáčku, mleté čierne korenie, ocot, vodu a glutasol. Žĺtky rozšľaháme a vlejeme do polievky. Pridáme štipľavú papriku a povaríme 1 minútu. Podľa potreby dosolíme a dochutíme.


Pekingská pro 4 osoby
1 1/2l slepičího vývaru
100 g slepičího masa
100 g vepřového masa z plecka
sůl, Glutasol
200 g šunky
100 g bambusových výhonků
bílý pepř
2 vejce
1 lžíce dezertního vína
1 lžíce octa
1 lžička cukru
1 lžíce škrobu
petrželová nať
1 cibule se zelenou natí

Příprava:
Do vývaru vhodíme vepřové a slepičí maso nakrájené na kostičky a zavaříme. Pěnu sebereme a přidáme nakrájeou šunku a bambusové výhonky, pepř, dezertní víno, ocet, cukr a na mírném ohni vaříme, až je maso měkké. Nakonec zavaříme rozšlehané vejce, přesekanou cibulku a petrželku. Dochutíme Glutasolem.




Naposledy upravil mirria : 20.06.06 at 08:39
0 0
Manon Manon

Manon je offline (nepripojený) Manon

Ďakujééééééééééééém!!!
Aj za promptnosť!!! :-))
0 0
Fragaria Fragaria

Fragaria je offline (nepripojený) Fragaria

Práve dnes sme nazbierali prvé naše modráky a uvarili sme si hubovú polievočku. Prikladám Vám recept.

2 PL bravčovej masti rozpustíme, a orestujeme na nej 1 stredne veľkú cibuľu,
keď je cibuľa podusená do zlatova, pridáme nakrájané huby a spolu podusíme. Potom pridáme podľa chuti červenú mletú papriku, korenie mleté, soľ ,a zalejeme to vodou. Necháme variť. Pripravíme si do polievky zemiaky na kocočky asi 1x1 cm, pridáme a varíme do mäkka. Keď sú zemiaky hotové urobíme si cestičko na haluštičky- z polohrubej múky asi tak 150 gr na 1 vajce, aby bolo také nie moc tuhé pridáme do cestíčka aj vodu a na haluškári
popúšťame do polievky.

A ešte jeden recept na " octovicu".

Asi tak na 5 polievky.
4 l vody , 1 kg údených rebierok, 2 bobkové listy , 1 zelenú papriku,4-5 zelených cibuliek aj s vňaťou, mladý kôpor, celé čierne korenie asi 10 -guličiek, mletú červenú papriku 1 PL, 1/2 ČL rasce, -soľ podľa potreby lebo údené je slané.
Potom pridáme modráky tie ale najskôr povaríme asi 1 min. v okyslenej vode aby sa stratila tá modrá farba. Potom ich pridáme do polievky a varíme spolu
asi 1 hod. Medzitým si oškrabeme asi tak 10 zemiakov a celé dáme variť do polievky. Podľa potreby polievku ochutíme vegetou a tekutými Maggi.Nakoniec ochutíme polievku octom podľa chuti. Ja pridávam po lyžiciach a ochutnávam aby nebola moc kyslá.Potom si pripravíme cesto na guľky, ktoré varíme v polievke asi 10 min. a potom ich vyberieme. Tie potom konzumujeme s údeným mäskom a zemiakom s polievky.
Do polievky si robíme domáce rezance také trošku hrubšie nie ako do hovädzej alebo kuracej polievky. Alebo dostať aj kúpiť.
Cesto na guľky: 8 rožkov pokrájame na kocky 2x2 cm zalejeme ich asi 1 dcl vody, potom pridáme 3 vajcia, trošku soli , 1/2 ČL majoránky,1/2 ČL mleté čierne korenie, vegetu asi tak za ČL a popraženú cibuľu a cesnak na slaninke.
Slaninky pokrájame asi tak 150 gr 1 cibuľku a 3-4 strúčiky cesnaku. Pridám ešte 4 PL lyžice polohrubej múky, aby sa nám cesto spojilo. Všetko spolu dobre pomiešať a robiť guľky asi tak v priemere 8 cm. Aby sa cesto nelepilo moc na ruky tieto si treba navlhčiť vodou - pri každej novej guľke.Guľky hádzáť do vriacej polievky.
Polievka chutí dobre na chalupe a ešte k tomu z takých starodávnych /hlinených/ tanierov.V zime túto polievku robíme z kapustovej vody z potlačenej kapusty do suda.Mňamky, mňamky.

Podusené modráčiky dávame aj na mrazené cesto na Pizzu a zalejeme rozšľahaným vajíčkom a upečieme v trúbe.
PS. Kto má nejaké recepty do alobalu , alebo na ražeň - pridajte.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Fragaria , mňam hríbiky ...robíš chúťky ...... Ja takú polievočku ako píšeš vyššie robím tiež .
0 0
ivetaf ivetaf

ivetaf je offline (nepripojený) ivetaf

Brokolicová krémová polievka
Brokolicu umyjeme , mrkvu, petržlen, kareláb, cesnak, pór, cesnak a proste hocijakú zeleninu čo lúbite vložíme do hrnca a varíme do mäkka. Osolíte, okoreníte. Keď je zelenina mäkká zmixujete ju s troškou štavy, aby bola hustá
a vložíte naspäť do hrnca a prevaríte s troškou smotany.
Nikdy som nemala rada brokolicu, ale toto je naozaj dobré.
0 0
kvila kvila

kvila je offline (nepripojený) kvila

Šošovicová polievka:

Do vriacej vody nasypeme želané množstvo prepláchnutej šošovice (nemusíme ju predtým močiť vo vode), pridáme za lyžicu bravčovej masti, aby rýchlo zmekla a na drobno pokrájané zemiaky. Ku koncu prilejeme záprašku z masti, múky a krájanej alebo nekrájanej cibule a nezabudneme na 2 nakrájané párky alebo klobásku. Posolíme, popepríme a pochutnáme si .
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Dobrý deň,
prosím vie mi niekto poradiť dobrý recept na držkovú polievku ?
0 0
Ivana 1511 Ivana 1511

Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

Na masti popražim nadrobno pokrájanú cibuľu, pridám mletú červenú papriku a zalejem mäsovým vývarom, /ak nemám vývar, dám vodu a pridám nejakú mäsovú kosť/, pridám predvarené držky, nové korenie, bobkový list, nadrobno nakrájanú mrkvu, kúsok celeru a petržlenu /tento po vyvarení vyberiem/, pretlačený cesnak, a 1 - 2 celé zemiaky, soľ a vegetu podľa chuti. Nechám variť. Pred dovarením zemiak vyberiem a vydličkou pretlačím, aby bol hladký a dám späť do polievky. Týmto sa polievka jemne zahustí. Potom pridám zásmažku nechám prejsť varom a nakoniec trochu majoránky a až nevarím. Ak chcem polievku ostrejšiu, pridám do varenia jednu čili papričku. Neviem, či sa ti bude takýto recept páčiť, ale ja ju varievam už dlho a máme ju radi.
0 0
babijanka babijanka

babijanka je offline (nepripojený) babijanka

žena v strednom veku-srandistka ...viac
Ivana 1511 Pozri príspevok
Na masti popražim nadrobno pokrájanú cibuľu, pridám mletú červenú papriku a zalejem mäsovým vývarom, /ak nemám vývar, dám vodu a pridám nejakú mäsovú kosť/, pridám predvarené držky, nové korenie, bobkový list, nadrobno nakrájanú mrkvu, kúsok celeru a petržlenu /tento po vyvarení vyberiem/, pretlačený cesnak, a 1 - 2 celé zemiaky, soľ a vegetu podľa chuti. Nechám variť. Pred dovarením zemiak vyberiem a vydličkou pretlačím, aby bol hladký a dám späť do polievky. Týmto sa polievka jemne zahustí. Potom pridám zásmažku nechám prejsť varom a nakoniec trochu majoránky a až nevarím. Ak chcem polievku ostrejšiu, pridám do varenia jednu čili papričku. Neviem, či sa ti bude takýto recept páčiť, ale ja ju varievam už dlho a máme ju radi.
Ďakujem za recept, vidí sa mi celkom fajn, tak skúsim
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

kvila Pozri príspevok
Šošovicová polievka:

Do vriacej vody nasypeme želané množstvo prepláchnutej šošovice (nemusíme ju predtým močiť vo vode), pridáme za lyžicu bravčovej masti, aby rýchlo zmekla a na drobno pokrájané zemiaky. Ku koncu prilejeme záprašku z masti, múky a krájanej alebo nekrájanej cibule a nezabudneme na 2 nakrájané párky alebo klobásku. Posolíme, popepríme a pochutnáme si .
Ja tam pridávam ešte smotanu. Je to výborná a sýta polievka. Voláme ju východniarska. To preto, že recept mám od pani zo Svitu.
0 0
katarina887 katarina887

katarina887 je offline (nepripojený) katarina887

Ja mám recept na výbornú polievku z ružičkového kelu:
500 g ružičkového kelu
2 lyžice oleja
1 lyžica hladkej múky
2 strúčiky cesnaku
soľ
rasca
mleté korenie
majorán
2 krajce chleba
Očistený kel umyjeme, vložíme do 1 litra vody, osolíme, okoreníme, prisypeme rascu a uvaríme.
Z oleja a múky pripravíme svetlú zápražku, pridáme do nej pretlačený cesnak a za stáleho miešania chvíľu pražíme. Zalejeme pohárom studenej vody a rozmiešané vlejeme do polievky. Krátko povaríme a nakoniec ochutíme majoránom.
Chlieb pokrájame na malé kocky, nasucho ich opražíme na teflónovej panvici. Pred podávaním ich vsypeme do polievky.
Dobrú chuť!
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

flora Pozri príspevok
...ja mam velmi rada polievky...rozne...ale bohuzial ich neviem varit, tak ak mate nejaky dobry, osvedceny, jednoduchy recept na chutnu polievocku prosim podelte sa s nim. Dakujem.
Čarovná polievka
Na masle opražiť detskú krupicu, pridať 1 vajce a miešať tak dlho až sa to rozoberie na menšie hrčky. Zaliať studenou vodou, pridať špipku červenej mletej papriky (pre farbu), bujón a nechať povariť cca 15 minút, Na vrch petržlenová vňať.
Krájaná paradajková polievka
Na oleji opražiť pokrájanú cibuľku, pridať na drobné kúsky nakrájanú mrkvu 2-3 ks, popražiť nech pustí farbu, pridať na drobno pokrájaný zeler 1/2 malého,na koliečka nakrájaný pór, zaliať zeleninovým vývarom a podusiť cca 10 mimút, aby sa zelenina nerozvarila, pridať na drobno nakrájané paradajky cca 5-6 ks a nechať povariť ešte 5 minút. Na tanier dať nastrúhaný syr a zaliať horúcou polievkou. Dlhšie trvá krájanie ako varenie.
Ešte raz paradajková
Na oleji opražiť cibuľku, pridať nakrájané olúpané paradajky (na drobno), zaliať vývarom, špipku čili, pridať rezance, ktoré sme predtým opražili úplne do hneda na oleji a povariť cca 10 minút. Do taniera údený strúhaný syr a polievka.
Ovsená polievka
Na cibuľke opražiť zeleninu (aká Ti napadne) alebo vrecko mrazenej, 2-3 zemiaky pokrájané na kocky, zaliať vývarom, pridať ovsené vločky, ktoré si predtým opražíš na suchej panvici do hneda (získajú orieškovú chuť), pridať do polievky a dovariť do mäkka.
Drožďová polievka
Tak isto ako v predchádzajúcom recepte, ale bez vločiek do hotovej polievky pretlačíš drožďové halušky, ktoré si pripravíš nasledovne: na oleji popražíš droždie do ružova, keď trochu ochladne pridáš vajce a toľko hladkej múky,aby sa Ti dali pretláčať halušky. Chvíľu povaríš.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Ja si teraz varím polievku:

Nastrúhame kaleráb a mrkvu, opražíme na oleji alebo masle, pridáme kocku bujonu/ja pridávam solčanku lebo z bujonu ma škriabe v hrdle/, povaríme a nakoniec zavaríme priamo do polievky
slížiky. Množstvá neuvádzam, to si každý prispôsobí podľa počtu osôb.
0 0
Pohar Pohar

Pohar je offline (nepripojený) Pohar

ajacik Pozri príspevok
Poraďte mi, ako robíte chrumkavé krutony. Ja z nich mám vždy iba čierne krutóny. Takže polievka ostane bez nich.
ja som mala podobný a vyriešila som to hriankovačom - a potom som delila hrianku na menšie kúsky
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Pridávam jeden na polievku, ktorú som si akurát urobila (len som vynechala tú smotanu)... Som hneď zjedla 2 porcie

ĽAHKÁ ZEMIAKOVÁ POLIEVKA S REĎKOVKAMI

Suroviny:
(na 4 porcie)
700 ml zeleninového alebo hydinového vývaru
500 g ošúpaných múčnych zemiakov
2 zväzky očistených reďkoviek
200 ml smotany (12%)
40 g masla
3 PL oleja
soľ
2 PL lístkov žeruchy

Postup:
V kastróle rozohrejeme olej a na kocky nakrájané zemiaky na ňom opečieme. Zalejeme vývarom a uvaríme domäkka. Potom prilejeme smotanu. Všetko spolu dohladka rozmixujeme a podľa chuti osolíme.
V panvici rozpustíme maslo a krátko na ňom prehrejeme reďkovy nakrájané na tenké plátky.
Polievku doplníme reďkovkami a ozdobíme žeruchou. Podávame s pečivom alebo krutónmi.

TIP:
Po prehriatí môžeme polovicu reďkoviek rozmixovať priamo do polievky.
0 0
daria29 daria29

daria29 je offline (nepripojený) daria29

Pohar Pozri príspevok
ja som mala podobný a vyriešila som to hriankovačom - a potom som delila hrianku na menšie kúsky
narež si rožky na malé kocky,daj na tanier ,vlož do microv na 2 min,hotovo.možno sa ti budu krutonky páčiť.
0 0
janka marenistakova janka marenistakova
do hrnca olej alebo masť, hladkú múku, tak 2 PL, popražiť, pridať
pokrájanú brokolicu / alebo postrúhaný kaleráb alebo pokrájaný karfiol /, trochu popražiť, zaliať vodou, dať vegetu, bujón, krátko povariť, zaliať sladkou smotanou - dochutiť štipka cukru a citrodeka, čili, k tomu chlieb na kocky opečený na sucho na teflonke
Paráda a ešte k tomu rýchla. Dobrú chuť.
0 0
katka25 katka25

katka25 je offline (nepripojený) katka25

ivetaf Pozri príspevok
Brokolicová krémová polievka
Brokolicu umyjeme , mrkvu, petržlen, kareláb, cesnak, pór, cesnak a proste hocijakú zeleninu čo lúbite vložíme do hrnca a varíme do mäkka. Osolíte, okoreníte. Keď je zelenina mäkká zmixujete ju s troškou štavy, aby bola hustá
a vložíte naspäť do hrnca a prevaríte s troškou smotany.
Nikdy som nemala rada brokolicu, ale toto je naozaj dobré.
prosim ta a aka smotana tam ide? normalna kysla? diky
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

katka25 Pozri príspevok
prosim ta a aka smotana tam ide? normalna kysla? diky
Smotana na varenie - aspoň ja takú dávam
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať