Zavrieť

Porady

Znášanie nákladov v dome podľa spoluvlastníckeho podielu

Prosím o radu, ak máte skúsenosti.v rámci SVB. Považujeme za diskriminačné, aby sa na oprave prívodu elektriky do domu podielali vlastníci bytov podľa veľkosti spoluvlastníckeho podielu (zákon 469/2005, § 10, ods.1), pretože sa vymieňa len prívod k bytom, náklady na rozvod elektriny v byte znáša každý vlastník sám a spravodlivé by bolo, aby sa na oprave podielal každý byt rovnakou čiastkou, nie aby majitelia väčšieho bytu platili za opravu centrálneho prívodu niekoľkonásobne viac. Obobne je to aj pri výmene vchodových dverí a výmene meračov tepla za digitálne, kde sa tiež úver, ktorý na tento účel čerpáme rozpočíta podľa veľkosti podielu - aj keď miera užívania nezodpovedá veľkosti spoluvlastníckeho podielu. Je možné sa nejako brániť proti takémuto nespravodlivému znášaniu spoločných nákladov? Ďakujem.
Usporiadat
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

marwiny Pozri príspevok


ach boze, ty si uplne sprosta/y. uz prestan konspirovat, zlepovat z jednej diskusie do druhej..uz sa nezosmiesnuj...alebo ok..rob si co chces len mi uz daj pokoj.....uz si ma unudil/a k smrti. amen.

vieme prečo citujeme, že?
0 0
marwiny marwiny

marwiny je offline (nepripojený) marwiny

ermon Pozri príspevok
vieme prečo citujeme, že?

dufam, ze viete pa pa
0 0
lubica_02 lubica_02

lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

Nechcete všetci stým už prestať??????????
0 0
ebenova@zoznam.sk ebenova@zoznam.sk

ebenova@zoznam.sk je offline (nepripojený) ebenova@zoznam.sk

Na základe zákona č.268/2007 Z.z. mení a dopĺňa od 1. 7.2007, zákon č.182/1993 Z.z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov je
§ 10
(1) Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome sú povinní v súlade so zmluvou o spoločenstve alebo so zmluvou o výkone správy poukazovať preddavky mesačne vopred do fondu prevádzky, údržby a opráv, a to od prvého dňa mesiaca nasledujúceho po vklade /10/ vlastníckeho práva do katastra nehnuteľností. Výšku preddavku do fondu prevádzky, údržby a opráv určia vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome spravidla vždy na jeden rok vopred tak, aby sa pokryli predpokladané náklady na prevádzku, údržbu a opravy spoločných častí domu, spoločných zariadení domu, spoločných nebytových priestorov, príslušenstva a priľahlého pozemku, ako aj výdavky na obnovu, modernizáciu a rekonštrukciu domu. Vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome vykonávajú úhrady do fondu prevádzky, údržby a opráv podľa veľkosti spoluvlastníckeho podielu, ak sa dvojtretinovou väčšinou hlasov všetkých vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome nedohodli inak.
Naposledy upravil ebenova@zoznam.sk : 29.05.08 at 18:29
0 0
sedov sedov

sedov je offline (nepripojený) sedov

Ako by ste to riešili vy?
0 0
sedov sedov

sedov je offline (nepripojený) sedov

Aký je váš názor na riešenie, ktoré je navrhované v prílohe?
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Je to napísané v zákone a aj v tej prílohe.. ak sa nedohodnú inak. Takže ak sa vlastníci dohodnú, odhlasujú, tak nie je problém uvedený model dať do praxe.
0 0