Zavrieť

Porady

čo robiť, keď by som chcela robiť, ale nemôžem

prajem pekný deň.... som doma s mojou 83 ročnou maminkou - ZŤP - čiastočne mobilnou - ibaže ja ju opatrím dostane všetko čo má.. navarím - čo to mi pomôže - ale akonáhle idem niečo robiť, tak je celá nešťastná, že mi nemôže nič pomôcť a veľa o tom hovorí a ako vie chodí za mnou.... trvá to už docela dlho.... snažila som sa jej všetko s láskou vysvetliť, že keď vládala robila a teraz už môže oddychovať... že ja zasa musím čo to porobiť.... ale dosť ma núti, aby som bola s ňou a nerobila nič... veľa sa rozprávame veľa sa jej venujem robím všetko aby sa cítila dobre... ale občas musím robiť aj viac... ako upratovanie a tak - veľa som upustila z toho čo by som chcela a všetko sa snažím prispôsobiť maminke.... ale všetko sa nedá.... mám ju moc rada moc ju vážim, mala ťažký život, tak sa jej to snažím teraz tak uľahčiť a tak prosto robím čo viem.... ale niektoré veci musím robiť a poviem vám že je to ťažké, keď mi je za pätami a stále len to svoje nech toľko nerobím.... najviac toho porobím, keď si po obede ide ľahnúť a spí takú hodinku - to lietam ako s vrtuľou v za.... ale ak nestihnem... nuž ostane to na druhý deň.... ja toho veľa večer neporobím - som typ sliepky ráno skoro hore a večer skoro spať.... žiaľ tento typ je aj moja maminka :-) alebo :-(... ako robiť a neuraziť a byť čo najústretovejší?.... niekomu sa to zdá, že toto byť predsa problém byť nemôže, ale poviem vám že môže a je veľký
Usporiadat
moveka moveka

moveka je offline (nepripojený) moveka

veľa som o všetkom rozmýšľala... áno je to o mne... nemyslím o mne ako takej, ale o tom čo mám urobiť a nesťažovať sa..... som si dala záväzok... každý deň nejaká práca, ktorú zvládne.... a viete čo robí momentálne?... sedí na verande lúska suchú fazuľku počúva rádio a nič odo mňa nechce :-( už vyše 2 hodín!!!! a zajtra bude šúpať jabĺčka a ja ich nastrúham a potom ich naloží na sušičku... som sa rozhodla že si urobím aj domácu vegetu - to bude čistenia a ukladania... a už viem, že nemôžem čakať čo nám dnešný deň dá.... budem mať pripravený program a keď sa niečo zmení - tak ho proste zmením.prispôsobím.... ĎAKUJEM za vaše pripomienky, vaše postrehy, nápady a hlavne čas, ktorý ste so mnou strávili... a presne je to o tom usmernení.... usmerňujem svoje deti :-) lebo by ma zasypali aj vnúčatkami - musím usmerniť aj maminku - ale hlavne musím usmerniť SEBA - čo je pre každého najlepšie a kto čo potrebuje ...
0 0
panamaus panamaus

panamaus je offline (nepripojený) panamaus

evuš
Súhlasím s JAJA11...a dávam klobúk dolu za lásku, ktorú jej takto oplácate, za každý deň, kedy ona sa o Vás starala...vraví sa, že starý človek je horší ako malé dieťa...trochu pravdy na tom je....skúste jej vysvetliť, že musíte porobiť i ostatné....zamestnajte ju čítaním, počúvaním rádia, ak je veriaca, nech má popoludní biblickú hodinku....Môj dedko rád rozbíjal i orechy a zabavil sa pri tom celé popoludnie, lúskal fazuľu..keď nevládal oddýchol si a zase pokračoval....všetko, čo urobíte, verím, že urobíte s láskou.....
Sú štádiá, keď už nevysvetlíš

alebo vysvetlíš / pochopí / a o 10 minút zabudne / a znovu
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

aj ja som skor za TV...TV Lux, TV Noe na Astre 3B (23,5E) bez kodovania.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať