Zavrieť

Porady

dovoz/vývoz

Prosím poraďte, doteraz som sa netrápila s dPH a dovozom,ale môj klient si objednal a elektronicky dostal zo Švajčiarska softwear. Faktura je na 33,62 + 5,38 (16% ich dph) spolu 39 EUR.Predpokladám, že ide o dodanie služby,takže musím osviesť daň a zároveň si môžem odpočítať daň ? Tú daň urobím k zákl.dane 19% a mám to narovnako ?
Ďakujem
Naposledy upravil eviketa : 19.10.04 at 06:00
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Annamac je offline (nepripojený) Annamac

    Annamac
    Eviketa , ale Švajčiarsko nie je EU , takže zaúčtuješ 39 EUR a do DPH nedávaš nič.Pekný deň.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Lenže čo § 69 odst.3? zdaniteľná osoba je povinná platiť daň pri službách podľa §15 odst.8, ktoré jej dodala zahr.osoba z člen. štátu alebo ztretieho štátu.

    Annamac je offline (nepripojený) Annamac

    Annamac
    Priznám sa , že som ostala zaskočená . Tretie štáty sa uvádzajú aj v § 69 ods. 2,3 a aj v § 49 ods.2 pis.2 . Mala som pocit , že už mi je nová DPH a jasná a nie je . Rozmýšľam nahlas : keby mu poslali software v balíku ( CD,manuál ) , preclil by ho , daň zaplatil a v DP odpočítal. Takže vyzerá to tak , že by ho mal zdaniť a pdpočítať . Ale nie som si istá . Budem to zisťovať a ak sa neozvem dnes , tak zajtra určite ( dnes sú všetci kolegovia mimo a budem s nimi až zajtra ).

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Annamac srdečne dík.Ja to priebežne tiež ešte zisťujem, ale dnes ani keby boli všetci preč.Ešte k tom, podľa mňa ide asi o dodanie služby a v § 15 odst.8 písm. i) sú služby elektronicky dodávané.

    Annamac je offline (nepripojený) Annamac

    Annamac
    Eviketa , mala si pravdu , jedná sa o samozdanenie . Ja som si zafixovala : tovar-tretie štáty-dovoz-postarom a služby mi vypadli . Ešte že existuje Porada . Človek sa stále učí . Potom mi ale vychádza , že Švajčiari mali vystaviť faktúru bez DPH . V Tvojom prípade by som vychádzala zo sumy 39 EUR - základ dane x 19% do r.11 DP a r.16 .Prajem pekný deň.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Díky moc, fakt ešte že existuje porada a že som sa k nej domákla. Tiež mi vadí, že urobili fa aj s DPH. Nakoniec, našťastie pri tom samozdanení to bude asi 1:1.

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Pri nákupe softvéru chcem upozorniť ešte na § 43 daň zrážkou ods. 2 a s tým súvisiaci § 16 ods.ods.1 písm.e bod 1 a 2 ZdP.

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Accad, tak na toto by som určite zabudla. Dík za poznámku a poradu. Podľa toho, čo som pozrela, by som mala zých 39 EUR prepočítať a z toho 19% odviesť ako zráž.daň DU a pri daň.priz.mám nárok na vrátenie, je to použité ako preddavok. Dobre som to pochopila ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.