Zavrieť

Porady

zalohove a vyuctovacie fa

Zdravím všetkých poraďákov.

SZČO (JU) sa stal kvartálnym platcom dph. Zasekala som sa na preddavkových a vyúčtovacích faktúrach:

1. od platcu dph dostane preddav.faktúru bez DPH Sk 10 000 (za služby). Zaevidujem ju do knihy došlých faktúr. Preddavok uhradí z bež.účtu. Úhradu zaúčtujem: banka výdaj a výdaje OZD
2. do 15. dní dostane preddavkovú faktúru s vyčíslenou DPH:
základ 8 403,40 Sk 19% DPH 1 596,60 Sk
3. po dodaní služby dostane vyúčtovaciu fa:
celkový základ: 20 000 Sk - preddavok 8403,4= 11 596,60 Sk
celková DPH: 3 800 Sk - preddavok 1596,6= 2 203,40 Sk
k úhrade spolu 13 800, Sk. Túto sumu uhradí z účtu. Zaúčtujem to: banka výdaj 13 800,-, VOZD-prevádzková réžia 11596,60 a VNZD-DPH 2203,40.

Ako zaúčtovať tie predd. faktúry, aby som dostala do peňaž.denníka na réžiu Sk 8403,4 a na DPH Sk 1596,60?

A to isté v bledomodrom. Vystvuje pre platcu DPH preddav. fa bez DPH, po úhrade vystaví predd.fa s DPH a po dodaní vyúčtovaciu fa s doplatkom.
Len pre úplnosť: robím v Money S3

Ďakujem.
Usporiadat
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Neviem, či mi niekto odpovie, ale potrebovala by som v JU vyúčtovať zálohu, ale stále mi dphčka vyskakuje mínusom neuhradená, ako to treba nadstaviť?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

neviem, čo s tou dph, vyskakuje mi mínusom, zaúčtovala som všetko podla vášho návodu a vyhadzuje mi základ -52, a celkom dph +52. je to dobre?
0 0
regina.golierova regina.golierova

regina.golierova je offline (nepripojený) regina.golierova

vyúčtovanie sprav interným dokladom 321/314
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ale potrebujem to v JU? teraz
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

vie mi niekto poradiť, či je dobre, keď urobím vyúčtovanie zálohy, dph je napr. 100 a základ -100? Má to tak byť, alebo robím niečo zle?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

preštudovala som celú príručku, dočítala som sa ale v starších verziách, že buď dph nahodím hneď do zálohovej prijatej (ale neviem, ako keď pri niektorých, je len celková suma, či to môžem urobiť?), alebo uhrádzajúci doklad musí obsahovať dph a potom by vo vyúčtovacej fa mal byť správny odpočet, mohol by mi to niekto potvrdiť alebo vyvrátiť? ďakujem, je to dosť súrne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať