Zavrieť

Porady

Mafinky

Sony Sony

Sony je offline (nepripojený) Sony

.....
Chcem Vás poprosiť, nemáte niektorá vyskúšaný recept na mafinky ? Skúšam rôzne recepty, ale akosi sa mi nedaria. Ďakujem.
Usporiadat
dudroš dudroš

dudroš je offline (nepripojený) dudroš

ešte prikladám aj výborné šunkové muffiny :
350 g polohrubej múky
1 ČL soli
1 PDP
1 ČL mlet.červenej papriky
1 ČL sušených provensalských bylin
150 g nastrúhaného údeného syra
200 ml acidofilného mlieka
2 vajcia
5 PL olivového oleja
80 g šunky v celku

1. Múku zmiešame so soľou, s PDP, paprikou, bylinkami, syrom a s acidofilným mliekom. Pridáme olej, vajcia a šunku nakrájanú na menšie kocky. Ak je cesto príliš husté, podľa potreby primiešame ešte trošku acidofilného mlieka.
2. Dva papier. košíčky vložíme do seba a naplníme cestom. V rúre vyhriatej na 200 stupnov, upečieme 20-24 min.
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

dudroš Pozri príspevok
ešte prikladám aj výborné šunkové muffiny :
350 g polohrubej múky
1 ČL soli
1 PDP
1 ČL mlet.červenej papriky
1 ČL sušených provensalských bylin
150 g nastrúhaného údeného syra
200 ml acidofilného mlieka
2 vajcia
5 PL olivového oleja
80 g šunky v celku

1. Múku zmiešame so soľou, s PDP, paprikou, bylinkami, syrom a s acidofilným mliekom. Pridáme olej, vajcia a šunku nakrájanú na menšie kocky. Ak je cesto príliš husté, podľa potreby primiešame ešte trošku acidofilného mlieka.
2. Dva papier. košíčky vložíme do seba a naplníme cestom. V rúre vyhriatej na 200 stupnov, upečieme 20-24 min.
Tak pri tomto recepte sa oblizujem už len po prečítaní. idem ho hneď skúsiť.
0 0
Sharon Sharon

Sharon je offline (nepripojený) Sharon

Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac
Pridám aj ja svoj odskúšaný recept na muffiny. Keďže tam idú jablká je to teraz aktuálne - jabĺk je tohto roku neúrekom, teda na našej záhrade určite. Muffiny som robievala všelijaké, vždy z klasickej hladkej múky, ale až keď som pridala celozrnnú múku bolo to zrazo niečo úplne iné. Teraz z toho cesta niekedy robím koláč na celý plech z dvojnásobnej dávky a na vrch ešte rozotriem čokoládovú polevu a posypem čokoládovou ryžou.

VÝBORNÉ JABLKOVÉ MUFFINY
100 g celozrnnej múky
150 g hladkej múky
50g hrozienok
50 g nasekaných orechov (lieskovcov, mandlí)
2 lyžičky kypriaceho prášku
1/2 lyžičky sódy bicarbony
1/2 lyžičky mletej škorice
Tieto suché prísady v mise dobre premiešam.

Do druhej misy dám:
140 g kryštálového cukru
1/2 balíčku vanilkového cukru
80 ml oleja (dávam olivový)
1 celé vajce
250 g acidofilného mlieka
120 g nahrubo nastrúhaných jabĺk (bez šupky)
Všetko dobre premiešam, pridám obsah prvej misy, zase premiešam a nechám 10 minút postáť. Zatiaľ sa mi vyhreje rúra na 170 C.
Zmesou naplním vymastené a strúhankou vysypané jamky na plechu do 2/3 a pečiem v strede rúry 20-25 minút. Muffiny vyberám z plechu až keď trochu vychladnú, pocukrujem ich, alebo polejem polevou.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Len náhodou som sa zatúlala do tejto témy. Nepečiem, ale ako som si prezerala všetky tie recepty tak som ostala veľmi prekvapená a viac hladná /mlsná/. Takže budúci týždeň si utekám kúpiť formu na mafiny a hor sa do pečenia. ĎAKUJEM VÁM
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

kaco11 Pozri príspevok
Len náhodou som sa zatúlala do tejto témy. Nepečiem, ale ako som si prezerala všetky tie recepty tak som ostala veľmi prekvapená a viac hladná /mlsná/. Takže budúci týždeň si utekám kúpiť formu na mafiny a hor sa do pečenia. ĎAKUJEM VÁM
keby si mala blizko do IKEA, tak odporucam formu odtial. Je na 12 ks a vychadzal cca na polovicu ako z tescomy. Len sa teraz pozeram, ze IKEA ma uz trochu iny dizajn.
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

ahojte, zacala som piect mafiny, plech som si kupila v IKEA a neviem najst k tomu vhodne papierove kosiky, teda u nas v papiernictve maju len take sirsie a tieto ikeacke su take stihlejsie a vyssie. Nema niekto radu, kde sa daju zohnat?
Co sa tyka receptov, tak zatial si to ulahcujem a robim ten najjednoduchsi salkovy, mozno v buducnosti skusim aj nieco ine. Ak mate nejake osvedcene recepty potesia.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

gabikao Pozri príspevok
ahojte, zacala som piect mafiny, plech som si kupila v IKEA a neviem najst k tomu vhodne papierove kosiky, teda u nas v papiernictve maju len take sirsie a tieto ikeacke su take stihlejsie a vyssie. Nema niekto radu, kde sa daju zohnat?
Co sa tyka receptov, tak zatial si to ulahcujem a robim ten najjednoduchsi salkovy, mozno v buducnosti skusim aj nieco ine. Ak mate nejake osvedcene recepty potesia.
v niektorych papierkach maju aj take, co su akurat - mam pred sebou obe krabicky, jedna je trochu viac fialova, napisane na nej Gastro 100xmuffin a rozmer je 50x27. Tieto su OK, aj ked by mozno mohli byt aj o mm mensie, ale da sa.

Druha krabicka je viac modrejsia, zo spodu je na nej napisane tiez 50x27, ale zboku krabicky je 50x30mm, je tam aj teplomer do 220 C a na vrchu je Party. Tie su vacsie a nesedia.

Tie fialove som kupila povodne v Tescu, ale vytratili sa. potom som ich nasla v jednom zasitom papierku a teraz uz zase som ich videla aj v tescu.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
gabikao Pozri príspevok
ahojte, zacala som piect mafiny, plech som si kupila v IKEA a neviem najst k tomu vhodne papierove kosiky, teda u nas v papiernictve maju len take sirsie a tieto ikeacke su take stihlejsie a vyssie. Nema niekto radu, kde sa daju zohnat?
Co sa tyka receptov, tak zatial si to ulahcujem a robim ten najjednoduchsi salkovy, mozno v buducnosti skusim aj nieco ine. Ak mate nejake osvedcene recepty potesia.

http://www.porada.sk/1171807-post41.html

určite si vyberieš .
0 0
Maja39 Maja39

Maja39 je offline (nepripojený) Maja39

Ahojte,
chcem sa spýtať, či môžem cesto naplniť do klasických papierových košíčkov a takto naplnené ich poukladať na obyčajný plech. Samozrejme, že košíčky pred plnením trochu vymastím.
Originál formu totižto nemám...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Maja39 Pozri príspevok
Ahojte,
chcem sa spýtať, či môžem cesto naplniť do klasických papierových košíčkov a takto naplnené ich poukladať na obyčajný plech. Samozrejme, že košíčky pred plnením trochu vymastím.
Originál formu totižto nemám...
v podstate môžeš, ale košíčky sa trochu "rozpľasknú". Treba dat dva tri do seba. Ja ti papierove nemastím - ostanu prilepené na mufine, ale myslím, že to nikomu nevadí, práve to očakáva.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

ja dávam dva papierové košíčky do seba a tak plním
vtedy sa neroztečú
0 0
gabikao gabikao

gabikao je offline (nepripojený) gabikao

vdaka za odpovede, pozriem v tescu tie stihlejsie papierove kosicky, tiez som dala 2 do seba, ked som robila bez plechu na mafiny a nemastila som
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

gabikao Pozri príspevok
ahojte, zacala som piect mafiny, plech som si kupila v IKEA a neviem najst k tomu vhodne papierove kosiky, teda u nas v papiernictve maju len take sirsie a tieto ikeacke su take stihlejsie a vyssie. Nema niekto radu, kde sa daju zohnat?
Co sa tyka receptov, tak zatial si to ulahcujem a robim ten najjednoduchsi salkovy, mozno v buducnosti skusim aj nieco ine. Ak mate nejake osvedcene recepty potesia.

tak teda musím povedať, že som s tým IKEA plechom na muffiny asi pomýlila. Dnes som tam totižto bola a všimla som si, že ten plech má už iný tvar a do neho sa tie košíky o ktorých som hovorila nehodia. Ja som ho kupovala asi pred rokom a oni v auguste menia časť sortimentu

Mrzí ma nesprávna informácia.
0 0
cleonka cleonka

cleonka je offline (nepripojený) cleonka

Zdravím. Ja mám plech na mafiny taký obyčajný a stačí ak ho trochu potriem roztopeným maslom a ešte sa mi nestalo, že sa prilepili. Skôr sa to prilepí na košíčky. Keď plech vyberiem z rúry, dám ho na vlhkú utierku 5 minút nechám a mafinky pekne vyberiem.
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Ja vám pridám odskúšaný a výborný recept na muffinky s čokoládou: 250g polohr. múky, 2 lyžičky kardamómu alebo 1 lyžička roztlčených klinčekov, 1 lyžička anízu, 2 lyžičky prášku do pečiva, 1 lyžička sódy bicarbony, 1 vajíčko, 130 g cukor kr, 8 lyžíc oleja, 250 g biely jogurt, 8 lyžíc kávy studenej, 12 tabličiek čokolády, 15 pap. košíčkov, na ozdobu čokoládové hoblinky. ja to všetko postupne dám do šľahača a vymiešam. Košíčky plníme do polovice cestom, potom dáme tabličku čokolády a doplníme cestom. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180° . Muffiny necháme potom na plechu asi 5 minút a posypeme pr. cukrom a hoblinkami.
3 0
mifri mifri

mifri je offline (nepripojený) mifri

Dobrý deň, chcem sa spýtať - maffinky idem piecť prvýkrát, receptov je tu neúrekom, je rozdiel či vmiešam suchú časť do mokrej a naopak (čo je správne?) a ešte či môžem vyšľahať vajko, cukor, maslo ručným mixérom či stačí len ručne zamiešať varechou, poprípade či z bielka zvlášť vymiešať sneh a ten vmiešať do cesta. Poraďte začiatočníčke nejaké dobré tipy. Ďakujem
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Robila som mafinky a držala som sa zásady zmiešať spolu všetko suché t.j. múku, cukor, oriešky, kandiz.ovocie. ovsenné vločky, kypriaci prášok. A mokrá časť, t.j. mlieko, žĺtka, olej. Mokré do suchého vmiešať zľahka a pridať sneh z bielkov. Tieto "cerálne" mafinky nerobím často, ale minule som robila do mafinkových košíčkov obyčajné bábovkové cesto a je to tiež fajn.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

mifri Pozri príspevok
Dobrý deň, chcem sa spýtať - maffinky idem piecť prvýkrát, receptov je tu neúrekom, je rozdiel či vmiešam suchú časť do mokrej a naopak (čo je správne?) a ešte či môžem vyšľahať vajko, cukor, maslo ručným mixérom či stačí len ručne zamiešať varechou, poprípade či z bielka zvlášť vymiešať sneh a ten vmiešať do cesta. Poraďte začiatočníčke nejaké dobré tipy. Ďakujem
Ja používam najradšej recept odtialto priznam sa, zo začiatku som to delila, ale teraz všetko šupnem do misy a premiešam iba ponornym mixerom.
Ak treba, tak to pripadne doriedim mliekom. Mám totižto recept na hrnčeky a niekedy používam malú šálku, niekedy veľku, keď chcem upiecť dva plechy. A vajíčka sú tiež rôznej veľkosti.

Len pre istotu, používam tento základný recept (je z tejto diskusie, ďakujem ), voľne ho mením, napríklad dám trochu špaldovej múky, pridám mleté orechy, ovsené vločky, ked mám doma už len 1 vajíčko, tak prilejem mlieka...
3 pohare polohrubej muky
1 pohár cukru (dávam obyč. kryštál alebo hnedý)
1 pohár oleja
1 pohár mlieka
2 vajíčka
1 prášok do pečiva

Najviac sa doma páči, keď nakoniec polámem dobrú horkú čokoládu a kúsky zapichnem do ešte neupečeného cesta.

Teraz som si spomenula, že už som mlieko nahradzala aj kofolou a do cesta pridala rozpustnu kavu. Bolo to fajn, ale iba pre dospelych.

A niekedy ich na vrchu ešte ozdobím polevou - napríklad len kyslá smotana rozmiešaná s práškovým cukrom. Alebo roztopená čokoláda premiešaná s kyslou smotanou (najlepsie biela cokoláda)
2 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Môj oskúšaný recept:
Vyšľahať 1 vajce a 150g cukru, pridať 8 PL oleja, 150g cmaru (alebo smotany, bieleho jogurtu, mlieka), premiešať, pridať 25Og polohrubej múky, 3 čajové lyžičky prášku do pečiva, podľa chuti hrozienka, posekané orechy, kúsky čokolády, ovocia...
Množstvo je na 12 mafinov.
2 0
mifri mifri

mifri je offline (nepripojený) mifri

dana9 Pozri príspevok
Ja som skusala mafinky "z krabice" teraz ich dostat v kazdom obchode a boli super, vsetci ich chvalili. Ale to si nie je ten spravny recept

dana
ja som kúpila "tescovské", chystám sa ich spraviť, máte s nimi niekto skúsenosť? Stačí dať po jednom košíčku alebo mám vkladať dva do seba? Mám ich naplniť doplna? Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať