Zavrieť

Porady

Mafinky

Sony Sony

Sony je offline (nepripojený) Sony

.....
Chcem Vás poprosiť, nemáte niektorá vyskúšaný recept na mafinky ? Skúšam rôzne recepty, ale akosi sa mi nedaria. Ďakujem.
Usporiadat
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

mifri - ja davam kosicky do formy na muffiny. Samotne kosicky sa mi aj tak skoro vzdy "roztvorili" a muffiny potom boli roztecene .
Plnim do cca 2/3 obsahu kosicka.
2 0
skvrnka skvrnka

skvrnka je offline (nepripojený) skvrnka

Pečiem často muffiny. Používam formu na muffiny a zarobené
cesto, vtedy nedávam košíčky, proste vyberiem muffiny na tanier.
Začínala som však s polotovarom, teda kúpené napr. tescovské
alebo iné, mám aj s nimi dobré skúsenosti, vždy sa vydarili,
tie mávajú priložené košíčky, tak som dávala do nich (nie do
formy), netreba dávať dva, lebo oni ich už majú pri polotovare také, aby sa nerozchádzali. Ale keď som len kúpila obyčajné a nie špeciálne tak to bolo nanič, preto sa niekde spomína, že dať dva.
1 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Konecne som si nasiel cas a prikladam receptik, ktory mam odskusany
Potrebujeme: 250g hladkej muky, 25g kakaa, 2 lyzicky prasku do peciva, 1/2 lyzicky sody BB, 85g posekanej cokolady na varenie, 100g mliecnej cokolady (vyborna je 2-oj farebna Aero do Figara ), 2 vajcia, 280ml kyslej smotany, 85g cukru, 85g masla.

Postup: Zmiesame muku, kakao, prasok do peciva a BB sodu. Pridame polamanu vsetku cokoladu a zamiesame. V druhej mise vyslahame cele vajicka s cukrom, pridame smotanu a maslo - vyslahame. Obe zmesi zmiesame. Do mafinovej formy dame kosicky a plnime ich asi na 2/3. Dame piect do vyhriatej rury na 180°C na 20 min. Ak ich budeme jest teple, cokolada bude este tekuta. Je to vyborne, ale pozor aby ste sa nepopalili...

Dnes som skusal tento recept bez kakaa a cokolady. Dal som posekane gumove medvediky . Myslim, ze aj za tymito sa doma iba tak zaprasi . Dobru chut Poradaci.
Naposledy upravil dalid : 02.04.10 at 11:40 Dôvod: preklep
2 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ja som dnes mala mafinovskú premiéru

250 g polohrubej múky, trošku soli, ˝ prášku do pečiva, 1 PL kakaa, 100 g podrvených orieškov, 50 g na kúsočky polámanej-pokrájanej čokolády zmiešať v miske.
V druhej miske vyšľahať 2 vajcia, 100 g prášk. cukru, 100 g roztopeného masla, 200 ml polotučného mlieka – vliať do misky so suchými prísadami.
Zamiešať vareškou a veľkou lyžicou deliť do mafinovských košíčkov (ja som dávala papierové košíčky na bežný plech trojmo, neroztekali sa, nabudúce ich dám len dvojmo). Pečieme pri 180 °C 20-25 minút.
Z jednej dávky mi vyšlo cca 25 mafiniek.

boli dobrééé, len sa tak po nich zaprášilo.... a to aj napriek tomu, že to bol recept, ktorý som našla v letáku COOP Jednoty
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

nemam rad všelijaké slané muffiny,moja oblubená klasika http://cukrovinavanoce.blogspot.com/...piskotove.html
1 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Má niekto aj iný recept na mafinky?Nechcem tam hrozienka.Ďakujem
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Keď nechceš hrozienka, tak ich tam nedávaj
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

rozum Pozri príspevok
Má niekto aj iný recept na mafinky?Nechcem tam hrozienka.Ďakujem
ja som si práve včera odpísala z netu recept, čo vyzerá byť jednoduchý:

Suchá zmes: 2 hrnčeky polohrubej múky, 1 balíček prášku do pečiva, 1 hrnček kryšt. cukru, štipka soli

Mokrá zmes: 1 hrnček mlieka, 1/2 hrnčeka oleja, 2 vajcia.

Mokrú zmes vlejeme do suchej, ak chceme, pridáme oriešky alebo trošku nahrubo nastrúhanej čokoládky, alebo nepridáme nič
Rozdelíme do košíčkov a upečieme.
1 0
rozum rozum

rozum je offline (nepripojený) rozum

Heni ďakujem, aj tebe alla .
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Kukuričné mafiny
120g hl. múka
100g kukuričná múka
2 čl kypriaci prášok
1/2 čl sody bb
štipka soli
1 vajce
2dcl oloja
125g medu
250-300 zákvasu
Kukuričnú múku zalejeme zákvasom, premiešame a necháme 15 minút postát'.
Vajce, olej a med vymiešame, pridáme hl. múku zmiešanú s PDP a sodou bb, sol'ou a dobre premiešame. Nakoniec pridáme masu z kukuričnej múky a zákvasu. Všetko dobre premiešame a plníme do košíčkov. Piect' 20 min/ 180°C.

A ešte jedna rada,cestá na mafiny sa nemajú miešat' mixérom, ale ručne metličkou, dobre premiešat' a šup do košíčkov,pokial' zmiešame suroviny, rúra sa nám zatial' zohreje.
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

evaj63 Pozri príspevok
A ešte jedna rada,cestá na mafiny sa nemajú miešat' mixérom, ale ručne metličkou, dobre premiešat' a šup do košíčkov,pokial' zmiešame suroviny, rúra sa nám zatial' zohreje.
Mafiny pečiem celkom často. pôvodne som všetko robila tak, ako píšeš. Časom som ale začala všetko dávať naraz do jednej misy a miešam to ponorným mixérom všetko naraz. Potom zvyčajne polovičku robím takú "obyčanú", do druhej polovičky primiešavam napríklad orechy, mak ... ked sa mi zdá riedke, tak pridám mlieko alebo olej.

A musim priznať, že rozdiel medzi tým, či miešam metličkou alebo mixérom som nezbadala. Dokonca niektore recepty trvajú na tom, že tekuté veci sa musia miešať osobitne, sypké osobitne. Tu som mala veľký problém, lebo som nevedela, kam zariť ako prísadu strúhané jablká
0 0
evaj63 evaj63

evaj63 je offline (nepripojený) evaj63

Dáša_ Pozri príspevok
Mafiny pečiem celkom často. pôvodne som všetko robila tak, ako píšeš. Časom som ale začala všetko dávať naraz do jednej misy a miešam to ponorným mixérom všetko naraz. Potom zvyčajne polovičku robím takú "obyčanú", do druhej polovičky primiešavam napríklad orechy, mak ... ked sa mi zdá riedke, tak pridám mlieko alebo olej.

A musim priznať, že rozdiel medzi tým, či miešam metličkou alebo mixérom som nezbadala. Dokonca niektore recepty trvajú na tom, že tekuté veci sa musia miešať osobitne, sypké osobitne. Tu som mala veľký problém, lebo som nevedela, kam zariť ako prísadu strúhané jablká
Strúhané jablká patria do tekutých prísad.
0 0
solikoo solikoo

solikoo je offline (nepripojený) solikoo

viem co chcem
Ahojte všetci. Tento recept je z internetu. Ja osobne som daval 2 vajcia a skúšal som to už aj s mliekom, aj s jogurtom a ovocím a každý komu som to dal to strašne chválil. Odporúčam vyskúšať.
Určite mi potom dajte vedieť ako ste pochodili :-)
Moje sladkosti.sk

Ingrediencie
250 g hladkej múky
1 prášok do pečiva
150 g práškového cukru

1 vanilkový cukor
8 polievkových lyžíc oleja
1 väčšie vajce
150 g smotany, resp. mlieka, cmaru, bieleho jogurtu a pod. (1 kelímok)
čokoľvek - drobné ovocie, orechy, kokos, akúkoľvek čokoládu, ovsené vločky


Postup: Vyšľaháme 1 vajce s práškovým cukrom, vanilkovým cukrom, pridáme olej a smotanu. Premiešame.
Následne pridáme múku a prášok do pečiva.
Nakoniec nasypeme pripravené na drobno nasekané ovocie alebo Iné dobroty.
Muffiny nalejeme do pripravených papierových košíčkov, prípadne formu na muffiny vymastíme silnou
vrstvou margarínu. Pripravené cesto dávame do 2/3 formy, ešte narastie.
Rúru zohrejeme na 180 stupňov (teplovzdušnú na 160) a pečieme cca 20-25 min.
1 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

dostal sa mi do ruky jeden cesky casopis,tak prikladam,vyskusajte:

KAPUCINOVE MAFINY

rozpis je na 12 kuskov

80g Hery
120g praskoveho cukru
2 vajcia
280g hladkej muky
1/2 prasku do peciva
200ml mlieka
2PL vanilkoveho pudingu v prasku
50ml silnej kavy

na zdobenie:slahackova smotana,kavove zrna,skorica
-ruru predhrejeme na 200 stupnov
-Heru nechame zmäknut pri izbovej teplote
-potom ju vymiesame s cukrom a vajcami do peny
-pridame peosiatu muku,prasok do peciva a mlieko
-pripravene cesto rozdelime na 2 polovice
-do jednej polovice primiesame vanilkovy pudingovy prasok
-do druhej polovice opatrne primiesame kavu
-formu na mafiny vymazeme tukom a vysypeme mukou
-do jednej tretiny ju naplnime svetlym cestom,potom do druhej tretiny nalozime tmave cesto/na svetle/
-vlozime do vyhriatej rury a pecieme cca 20 minut
-po upeceni nechame mafiny vo forme este kratko "vyparit"
-mafiny vyklopime a nechame uplne vychladnut
-na zaver ozdobime slahackou,kavovymi zrnkami a jemne posypeme skoricou
0 0
Nataliaaa Nataliaaa

Nataliaaa je offline (nepripojený) Nataliaaa

Tana74 Pozri príspevok
Mala som jeden super recept, ktorý som niekde založila a našla iný, ktorý sa mi zdá ešte lepší a robím ich veľmi často. Formu nemám, iba do košíčkov, veľkosť volím podľa toho, na akú príležitosť pečiem. Deti by ich jedli stále.

Múku nepoužívam bielu, skôr celozrnú, špadlovú, grahamovú,... alebo kombinácie, mlieko sójové.

Čokoládové muffiny

Ingredience:
3 skleničky polohrubé mouky
1 sklenička cukru
1 sklenička mléka
1 sklenička oleje
2 vajíčka
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
čokoláda (kakao)

Tento recept je výborný pro spotřebování čokoládových mikulášů z vánoc, čokoládových vajec z velikonoc, kousků čokolády, co se doma najde.

Postup:
Všechno smícháme v misce a nakonec přimícháme nalámanou čokoládu. Kousky by neměly být úplně titěrné, je fajn, když se čokoláda jen rozpustí, ale nerozplyne se docela. Formičky neplníme úplně, těsto tak o čtvrtinu vyběhne. Pro vzácné hosty ještě zdobíme každého muffinka třeba čtverečkem bílé čokolády, kdo chce, může přidat vlašské ořechy či mandle.
tieto som včera skúšala dala som do nich aj posekané orechy a boli super! Prvá dávka bola klasická a do druhej som dala ešte kakao Boli fantastické
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
[QUOTE="Nataliaaa"]
Tana74 Pozri príspevok
tieto som včera skúšala dala som do nich aj posekané orechy a boli super! Prvá dávka bola klasická a do druhej som dala ešte kakao Boli fantastické
Pridaj ešte čučoriedky a potom mi povedz , že aké boli .....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať