Zavrieť

Porady

Pracovný pomer trval týžden

Dobrý deň, minulý pondelok som začala pracovať u podnikateľky, ktorá ma obchod s oblečením. Pracovnú zmluvu mam na dobu neurčitú. Prijatá som bola cez projekt XXI do 29 rokov , neskor ked som už bola zamestnaná som sa dozvedela, že pani majiteľka potrebovala preobsadiť miesto už len na mesiac a pol, kedže po tom mesiaci a pol sa skončí 18mesačná podpora a potom ma prepustí, čiže ma oklamala a využila. Preto chcem odísť, ale v zmluve píše, že ak odídem budem jej musieť zaplatiť ušlý zisk. A 2 mesiace alebo mesiac tam nevydržím, pričom ked som jej povedala v piatok po hádke, že odchádzam a dávam výpoved, nesúhlasila a vyjadrila sa, že " ja určím, kedy odídete a kedy nie". Nerozumiem si s ňou, pretože je inej národnosti a povaha je taká aká je. Preto sa chcem spýtať, či aj po týžni v práci platí výpovedná doba, alebo možem odísť zo dňa na deň?
veronikasad Máš v pracovnej zmluve dohodnutú 3-mesačnú skúšobnú dobu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Odíď počas skúšobnej doby, ak ju máš v prac. zmluve. Ak nemáš skúšobnú dobu, tak povedz majiteľke - zamestnávateľke, že pôjdeš na UPSVaR, a tam im povieš o praktikách zamestnávateľky. Myslím, že hneď zmení názor a nebude ti robiť problémy s odchodom.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sally17 Nie bližšie obdobie nešpecifikovala v Prac. zmluve, len v ten deň, kedy som sa dozvedela o tom mesiaci a pol mi spomenula,že sa môžme dohodnúť na mesačnej skušob. dobe. Vedela, čo robí.
    veronikasad Máš SD uvedenú v pracovnej zmluve ? (nedá sa dohodnúť neskôr)
    jslancik očividne nie.....
      zbaliť

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Hm, nárok na skúšobnú dobu nevzniká zo zákona... A ty si podpísala zmluvu, kde nemáš uvedenú skúšobnú dobu a kde máš uvedené zaplatenie ušlého zisku... Prepáč, k tomu nemám čo povedať... Nechceš úver z nebankovky?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Ak nemáš skúšobnú dobu uvedenú v pracovnej zmluve, tak nemôžeš skončiť PP len tak, kedy sa ti zachce. Musíš podať výpoveď, bude ti plynúť riadna výpovedná doba (štandarndne 1 mesiac) a po jej skončení môžeš odísť.

    Ak neprídeš do práce, určite máš v zmluve dohodnutú pokutu za nezotrvanie v PP počas výpovednej doby.

    Pracovný pomer trval týžden

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.