Zavrieť

Porady

Mozem predat byt ak je na LV stale uvedene moje meno za slobodna?

Potrebujem predat rychlo byt a na Liste vlastnictva je uvedene moje meno za slobodna kedze som sa teraz vydala a nehnutelnost kupila pred par rokmi.
Na katastri maju lehotu 60dni na zmenu. Musim cakat s predajom 60dni pokial nebude uvedene na LV moje nove meno? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Môžeš predať byt, samozrejme. V zmluve uvedieš svoje aktuálne osobné údaje. Prílohou návrhu na vklad bude prehlásenie o zmene mena vlastníka, pričom doložiš kópiu sobášneho listu, prípadne kópiu rodného listu. Najlepšie ísť na kataster a opýtať sa, čo všetko treba dokladovať. Doklady, potrebné k zmene mena na LV sú uvedené aj v katastrálnom zákone. Pozri aj tu: http://www.katasterportal.sk/kapor/faq.do
    Dokladom na zmenu mena alebo adresy sú overené listiny ako je najmä sobášny list, rodný list, občiansky preukaz.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    Katy a R, Mária27, terezamaria, Anik, Ing. Ľubomír Janoška
    5
    sportova Takze ani nema zmysel menit najskor moje meno. Rovno mozem byt predat. Dakujem za odpoved.
    Kvaka Po podpísaní kúpnej zmluvy urob najskôr na kataster oznámenie o zamýšľanom návrhu na vklad elektronicky, kde uvedieš údaje z kúpnej zmluvy. Tam ti to ponúkne aj prehlásenie o zmenách, ak osobné údaje o predávajúcom nie sú rovnaké, ako na LV. Osobná skúsenosť.
    Kvaka 05.10.14 13:44 priradil do Porady

    Mozem predat byt ak je na LV stale uvedene moje meno za slobodna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.